Skocz do zawartości
kornias

zaryglowany zamek w drzwiach kierowcy. POMOCY!!!

Rekomendowane odpowiedzi

witam !!

dzisiaj naprawiałem zamek w drzwiach kierowcy (zimny lód i przerwana jedna ścieżka na płytce) gdy po złożeniu podłączyłem zamek wszystko okazało się OK, ale gdy założyłem zamek i zamknąłem drzwi to one od razu zaryglowały się. Teraz nie chcą sie otworzyć okazalo się że zapomniałem o założeniu jednej sprężyny (ona pewnie jest aby zamek się odryglował). Jak moge otworzyć te drzwi?? Boczek mam zdjęty, szybę też już wyciągnąłem ale dalej lipaaa:/ Dodam jeszcze że gdy otwieram auto to jakby normalnie działał zamek (naprawa się powiodła) rygielek z tą diodą też się chowa i wyskakuje. Proszee o pomoccc!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie. Myślę, że to nie sprężyna - odciągnij klamkę i cienkim śrubokrętem poluzuj trochę tę linkę co wchodzi do klamki. Ja za mocno ją wyciągnąłem i też nie mogłem otworzyć drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo spróbuj dopchnąć dżwii,potem próbuj otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linkę zewnętrzną założyłeś tak jak była poprzednio w odpowiedni frezie ? Jak ja rozbierałem zamki to zawsze wybiłem delikatnie kreseczkę w jakiej pozycji znajduję się ten dzyndzel od linki zewnętrznej i potem składałem bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie rację, za mocno naciągnąłem linkę i dlatego nie mogłem otworzyć drzwi od zewnątrz jak i od środka. Wielkie dzięki za pomoc!!!

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z sytuacja gdy drzwi sie otwieraly i nagle maja z tym problemy? Dzisiaj nie chcialy sie otworzyc. Dopiero po 2h stania otworzyly sie ale juz nie chcialy zamknac mimo mocnego uderzania nimi. Dopiero jak wcisnalem rygiel na chama, ktory stawail duzy opor, drzwi sie zamknely i moglem uzbroic alarm. W lecie zamek mialem rozbierany w zwiazku z naprawa mikrostyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z sytuacja gdy drzwi sie otwieraly i nagle maja z tym problemy? Dzisiaj nie chcialy sie otworzyc. Dopiero po 2h stania otworzyly sie ale juz nie chcialy zamknac mimo mocnego uderzania nimi. Dopiero jak wcisnalem rygiel na chama, ktory stawail duzy opor, drzwi sie zamknely i moglem uzbroic alarm. W lecie zamek mialem rozbierany w zwiazku z naprawa mikrostyku

zobacz jak wyglada linka przy chaczyku ,mi sie wywineła z chaczykiem przez otwor i tak sie robiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobacz jak wyglada linka przy chaczyku ,mi sie wywineła z chaczykiem przez otwor i tak sie robiło.

Ktory/ jaki chaczyk masz na mysli?

Tydzien temu wymienilem tapicerke w aucie lacznie z boczkami na drzwi. W innym temacie znalazlem info o zle osadzonej lince przy wewn. klamce.

W zimie raz mi sie drzwi nie chcialy zamnknac po calo nocnym staniu, ale gdy silnik pochodzil ok 10min to sie naprawilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktory/ jaki chaczyk masz na mysli?

Tydzien temu wymienilem tapicerke w aucie lacznie z boczkami na drzwi. W innym temacie znalazlem info o zle osadzonej lince przy wewn. klamce.

W zimie raz mi sie drzwi nie chcialy zamnknac po calo nocnym staniu, ale gdy silnik pochodzil ok 10min to sie naprawilo.

JAk sćiagniesz boczek bo tam masz linke w kształcie haczyka zamontowana do klamki wewnetrznej. Sprawdz jak kolega napisal czy Ci sie nie wywinela, badz poluzuj pare zabkow linke w klamce zewnetrznej naciagajac ją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktory/ jaki chaczyk masz na mysli?

Tydzien temu wymienilem tapicerke w aucie lacznie z boczkami na drzwi. W innym temacie znalazlem info o zle osadzonej lince przy wewn. klamce.

W zimie raz mi sie drzwi nie chcialy zamnknac po calo nocnym staniu, ale gdy silnik pochodzil ok 10min to sie naprawilo.

ja ten własnie chaczyk ,na koncu linki owinełem tasma izolacyjna ,co by scislej siedział i od tamtej pory nic sie nie dzieje,takie skutki grzebania w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JAk sćiagniesz boczek bo tam masz linke w kształcie haczyka zamontowana do klamki wewnetrznej. Sprawdz jak kolega napisal czy Ci sie nie wywinela, badz poluzuj pare zabkow linke w klamce zewnetrznej naciagajac ją
Thx. Przetestuje w najblizszym czasie. Juz troche rozkminilem jak otwierac i zamykac te drzwi.

Otwieram drzwi, nastepnie lekko do gory pcham ten chaczyk co zachacza ;) o rygiel na slupku, pociagam za klamke zewnet. i drzwi juz moge normalnie zamknac. I tak za kazdym razem.

Jutro przesmaruje zamek z zewnatrz.

Od srodka na razie sie nie blokuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany. Winna byla, tak jak pisaliscie, linka przy wewnetrznej klamce. Troche to dziwne, bo od poczatku mialem ulamany w niej trzpien prowadzacy i bylo ok. Zakladajac ponownie boczek, delikatnie obszedlem sie z linka i juz tydzien jest OK.

THX!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem rozwiazany. Winna byla, tak jak pisaliscie, linka przy wewnetrznej klamce. Troche to dziwne, bo od poczatku mialem ulamany w niej trzpien prowadzacy i bylo ok. Zakladajac ponownie boczek, delikatnie obszedlem sie z linka i juz tydzien jest OK.

THX!

Po to jest forum, ze jak się wie to zawsze mozna coś doradzić niż rozkminiac i szukac błędu samemu tym bardziej jak się nie grzebało przy drzwiach :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności