Skocz do zawartości
MuZZle

Samodzielna wymiana oleju

Rekomendowane odpowiedzi

To może inaczej, lepiej ten 5W30 Mobil, czy 5W30 Castrol ? :)

507 00,firma ma drugorzędne znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie filtra oleju zalewa się go olejem w Passat B6 1.9 TDI 105 KM BKC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy zmianie filtra oleju zalewa się go olejem w Passat B6 1.9 TDI 105 KM BKC?

Przecież masz wkład a nie przykręcaną puszkę. Nic nie zalewasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do samodzielnej wymiany oleju w skrzyni manualnej JLU. Zlokalizowałem dwie podobne(jeśli nie takie same) śruby na imbusa.

DSCN1802.jpg

Jedna z nich jest od dołu (w domyśle spust oleju) druga znajduje się od przodu auta i to jest prawdopodobnie przelew i tutaj pytanie czy przelew jest tez wlewem? Pytam ponieważ od góry jest zaślepka oznaczona w etce N90925601 i zastanawiam się czy ona wlasnie nie sluży do wlewu oleju? Intryguje mnie czy też jakąś role odgrywa czop ustalający podczas wymiany oleju? Jeśli już o tym było to sorry ale nigdzie nie mogłem o tym znaleźć.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg.pkt.2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz a po co wymieniasz w manualnej skrzyni? Chyba, że masz już pół miliona na budziku to rozumiem.

A co do śrub to odkręć tą dolną, spuść stary olej, przykręć śrubę, odkręć górną i zalej olejem aż się przeleje tym otworem. Samochód niech stoi na równym terenie. Wlewać najlepiej strzykawką 100ml ( tzw Żaneta) - kupisz w aptece i kawałek przewodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam z powodu nieszczęsnego hałasu(podobnego do huczącego łożyska) przy skręcie kierownicą przy małej prędkości. Wyczytałem tutaj, że wymiana oleju skrzyni pomaga a że juz wymieniłem obydwa przednie łożyska pozostaje mi próbować dalej... Serwis tutaj gdzie mieszkam ciągle upiera sie przy łożysku więc podziękowałem:) taniej mi wyjdzie samemu wymienić olej i probować dalej niz zapłacic w serwisie za samo niezdiagnozowanie przyczyny. A domyślam się, że wymiana oleju w skrzyni niczemu nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wyjąć zaślepke wlewu oleju w mojej skrzyni?(zaślepka od góry skrzyni) Spust i przelew jest na imbusa - wlew jest na jakąś zaślepkę której nijak nie moge wyciągnąć. ASO mówi: wyssać... Jak ja mam to wyssać? Czy nadmiarem też się da wprowadzić olej? Pytam bo juz nie wiem czego mam sie spodziewać po VW. Inżynierowie Vw tak się natrudzili aby zablokować wlew oleju to być może i w otworze przelewu są jakieś kanaliki uniemożliwiające wprowadzenia oleju tą drogą. Ręce opadają.POMOOOCYYY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2015_02_.jpg

2015_02_ (2).jpg

witam mam pytenie w sprawie oleju posiadam pasata b6 2006 rok 2,0 tdi 140 km na zdjeciu sa 3 oleje te małe korzystałem wczesniej teraz chciałem wymienic olej na nowy kupiłem 5 litrowa bańke tylko trochę inaeczej wygląda i nie pisze na przedzie longlife III tylko z tyłu pisze longlife 04 bmw czy to te same oleje czy cos innego pan powiedział w sklepie ze to wszystko jedno wiec niewiem czy lac prosze o odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie pisze na przedzie longlife III tylko z tyłu pisze longlife 04

 

Jeśli już to JEST NAPISANE. Oleje na zdjęciu mają normę 504 00 /507 00 także to jeden h.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie potrzebuję pomocy. Chciałbym samodzielnie wymienić olej w Passacie B6 z silnikiem 1.9 TDI 105KM (bodajże oznaczenie silnika BKC, muszę się upewnić). Na poprzednim serwisie olejowym wlano olej 5w40, więc rozumiem że lepiej się już tego trzymać i nic nie kombinować. Mam tylko dwa pytania:

- ile oleju przygotować- 5l czy 4l powinny wystarczyć?

- gdzie szukać filtra oleju (chodzi o to gdzie jest zlokalizowany w silniku;) )?

- czy śruba służąca do spuszczania oleju ma jakiś nr fabryczny? na jaki jest ona rozmiar klucza?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!

Edytowane przez KrisBstok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Panowie potrzebuję pomocy. Chciałbym samodzielnie wymienić olej w Passacie B6 z silnikiem 1.9 TDI 105KM (bodajże oznaczenie silnika BKC, muszę się upewnić). Na poprzednim serwisie olejowym wlano olej 5w40, więc rozumiem że lepiej się już tego trzymać i nic nie kombinować. Mam tylko dwa pytania:

- ile oleju przygotować- 5l czy 4l powinny wystarczyć?

- gdzie szukać filtra oleju (chodzi o to gdzie jest zlokalizowany w silniku;) )?

- czy śruba służąca do spuszczania oleju ma jakiś nr fabryczny? na jaki jest ona rozmiar klucza?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!

Lepiej jedź z tym do mechanika[emoji6]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Panowie potrzebuję pomocy. Chciałbym samodzielnie wymienić olej w Passacie B6 z silnikiem 1.9 TDI 105KM (bodajże oznaczenie silnika BKC, muszę się upewnić). Na poprzednim serwisie olejowym wlano olej 5w40, więc rozumiem że lepiej się już tego trzymać i nic nie kombinować. Mam tylko dwa pytania:

- ile oleju przygotować- 5l czy 4l powinny wystarczyć?

- gdzie szukać filtra oleju (chodzi o to gdzie jest zlokalizowany w silniku;) )?

- czy śruba służąca do spuszczania oleju ma jakiś nr fabryczny? na jaki jest ona rozmiar klucza?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!

 

Litości, to tak trudno cofnąć się do pierwszego posta i przeczytać parę? wszystko opisane aż do bólu..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Panowie potrzebuję pomocy. Chciałbym samodzielnie wymienić olej w Passacie B6 z silnikiem 1.9 TDI 105KM (bodajże oznaczenie silnika BKC, muszę się upewnić). Na poprzednim serwisie olejowym wlano olej 5w40, więc rozumiem że lepiej się już tego trzymać i nic nie kombinować. Mam tylko dwa pytania:

- ile oleju przygotować- 5l czy 4l powinny wystarczyć?

- gdzie szukać filtra oleju (chodzi o to gdzie jest zlokalizowany w silniku;) )?

- czy śruba służąca do spuszczania oleju ma jakiś nr fabryczny? na jaki jest ona rozmiar klucza?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!

 

4L wchodzi do silnika. A rozmiar śruby spustowej to sobie sam sprawdzisz jak już dobierzesz się do korka. Można ją nabyć w ASO za 7zł. Zalecana wymiana za każdą wymianą oleju. Filtr oleju znajduje się od przodu silnika pod czarną tzw. kapą na klucz 32mm. Z drugiej strony jeśli pytasz to takie banalne sprawy to może lepiej zleć usługę wymianę oleju mechanikowi. Bo z tego co wyczytałem w Twoim poście wygląda na to że jesteś w tym temacie zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na poprzednim serwisie olejowym wlano olej 5w40, więc rozumiem że lepiej się już tego trzymać i nic nie kombinować.

Ten olej się nie nadaje do samochodu z filtrem DPF Mosi mieć specyfikacje VW 507 o małej zawartości popiołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Litości, to tak trudno cofnąć się do pierwszego posta i przeczytać parę? wszystko opisane aż do bólu..........

Jeżeli opisane to proszę o zacytowanie fragmentu w którym ktoś pisze ile oleju wchodzi o Passata B6 z silnikiem 1.9TDI, ja jakoś takiej informacji nie znalazłem.

 

Powiedzcie mi jedno- czy komentarze typu "jedź z tym do mechanika" służą czemuś poza bez sensownym nabijaniem postów?

Jako osoba która nie zajmuje się na co dzień grzebaniem przy aucie, wolę upewnić się że mam wszystkie potrzebne narzędzia żeby samodzielnie taką wymianę przeprowadzić, stąd moje pytania i liczyłem raczej na odpowiedzi osób które przeprowadzały wymianę oleju w silniku 1.9 w b6 i mogą coś sensownego doradzić w tej kwestii, a nie starać się kogoś skompromitować za to, że wolał się dopytać chociażby o jakiś drobiazg. Także panowie "mechanicy"- Rysiu i sadus, dzięki wielkie za "pomoc":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w VW B6 2.0 disel 2007r sam wzialem sie za wymiane oleju i filtrow. Niestety mam maly problem przy wymianie filtru paliwa. Wyciagnalem stary filtr i ku mojemu zdziwieniu okazalo sie ze stary filtr ma otwor na dole (wklad do filtra) a nowy nie. Chcialem zapytac bo jestem teraz zdezorientowany czy jak wloze ten bez otworu to bedzie wszytsko ok? Sprzedawca twierdzi ze taki ma byc innego nie ma, ja pamietam ze chyba jak kiedys kupowalem filtr to bodajze jakies dwa rozne tam pasoway. Peosze o jakies porady podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jak wloze ten bez otworu to bedzie wszytsko ok?

 

Śmiało zakładaj ten filtr, który kupiłeś. Jest jak najbardziej prawidłowy. Zalej przed skręceniem wkład świeżym paliwem- ropą. To tak dla przypomnienia. :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki, to znaczy ze ten stary filtr ktory ma otwor na dole nie byl dobry do mojego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok dzieki, to znaczy ze ten stary filtr ktory ma otwor na dole nie byl dobry do mojego modelu?

 

Na to wygląda. Polecam używanie markowych filtrów np. MANNa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kupilem filtr MANNA :) dziekuje raz jeszcze z a pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności