Skocz do zawartości
Gość MARYO_6

Blokowanie się pasów bezpieczeństwa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MARYO_6

Hej,

na tylnej kanapie co jakiś czas pasy bezpieczeństwa blokują się na rozwijanie, mogąc jedynie się zwijać. Całkowite zwinięcie pasów dopiero znosi tę blokadę. Nie wiem czy jest to jakieś zabezpieczenie na wiercące się dzieci, natomiast irytujące jest to, gdy w trasie żona sięga po jakieś buteleczki itp. by nakarmić naszego malucha w foteliku i w pewnym momencie blokuje ją, że nie może w ogóle się ruszyć i musi się całkowicie wypiąć, żeby tę blokadę zwolnić i na nowo się zapiąć.

Czy można to jakoś wyłączyć? Szukałem informacji na forum, w necie i literaturze - niestety bez efektu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często się tak dzieje w autach które miało jakąś przygodę :(.

Moim zdaniem pas do wymiany bo w elementach ratujących życie się nie grzebie!!

Pozdrowionka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo, ale tylko w pasie jednopunktowym. ten na srodku. nie zajmuje mijesca na tylnej kanapie wiec niemam za duzo doswiadczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Czy można to jakoś wyłączyć?
Ale co? Napinacz chcesz wyłączyć? Nie da się.Tu niestety odpowiedz ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARYO_6

No to auto by musiało mieć przygodę tylko z tyłu na wszystkich trzech pasach, a z przodu nie. Poza tym auto nie było bite....

Nie chodzi o wyłączanie całego napinacza, tylko tej durnej blokady na rozwijanie się pasa, która się zwalnia dopiero po jego całkowitym zwinięciu. Myślałem, że w tym modelu to jakiś standard.. ale widzę, że tylko u mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się blokuje podczas jazdy na wybojach to niestety normalne w większości aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Często się tak dzieje w autach które miało jakąś przygodę .

Moim zdaniem pas do wymiany bo w elementach ratujących życie się nie grzebie!!

 

Tu niestety odpowiedz ten typ tak ma.

 

Obie wypowiedzi są błędne, a wymiana dobrych pasów zasugerowana przez rainman777 to kompletna porażka, bo po wymianie będzie miał to samo...

 

No to auto by musiało mieć przygodę tylko z tyłu na wszystkich trzech pasach, a z przodu nie. Poza tym auto nie było bite....

 

I tu zbliżamy się do sedna!

 

B5 po fejsie miał w tylnych pasach blokadę dla fotelika dziecięcego. Wygląda to tak (ori instrukcja):

 

pasr.th.jpg

 

Czyli z tyłu liczy się sposób zapinania pasów. Wyciągnięcie pasa równomiernie nie spowoduje jego blokady. Ale Wyciągnięcie - cofnięcie i próba dalszego wyciągnięcia kończy się zadziałaniem blokady, bo pas myśli, że podpięty jest fotelik dziecięcy. Wtedy trzeba zwinąć pas i równomiernie go wyciągać, bez cofnięć.

 

Innymi słowy MARYO nic nie było bite, niczym się nie przejmuj, pasy działają jak najbardziej prawidłowo. I nie ten typ tak ma, tylko jest to CELOWE i ZAMIERZONE działanie producenta...

 

Jak widać z instrukcji to wyposażenie z gwiazdką, czyli nie we wszystkich modelach. U mnie to jest...

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARYO_6

No właśnie - to po wcześniejszych postach mnie uspokoiłeś Charakterek

Niestety oprócz sytuacji zapinania fotelika, blokowanie się występuje również podczas sytuacji wymienionych powyżej, czyli gdy ktoś sie wierci. Szkoda, że nie można tego wyłączać.

Wielkie Gracias!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powyżej, czyli gdy ktoś sie wierci.

 

No bo wtedy wysuwasz i cofasz pas i pas myśli, że ma trzymać fotelik. Głupie to jak stado butów, że cofnięcie pasa nie do końca włącza tą blokadę, ale już tak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B5 po fejsie miał w tylnych pasach blokadę dla fotelika dziecięcego

 

przed "fejsem" tez tak mial

 

swoja droga to mi sie to podoba. montowalem fotelik w golfie 5 i tam tego nie ma i na kazdym zakrecie, hamowaniu sie fotelik "bujal", a jak u siebie wsadze mlodego z fotelikiem to troche sciskam i fotelik siedzi praktycznie tak sztywno jak przy mocowaniu isofixa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.W moim tez tak działają pasy na tyle . A jak ktos się wierci i gwaltownie pochyli do przodu to tez pas powinien się zblokowac ( poprawnie działający pas ). Pozdrawiam i spoksik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARYO_6

A_A

no i tutaj faktycznie ma to sens

 

email78

to nie takie blokowanie jak przy dynamicznym szarpnięciu - taki pas po cofnięciu się odblokowuje i nie trzeba go całkowicie zwijać

 

Wszystko fajnie, tylko można by to móc wyłączać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności