Skocz do zawartości
morph

dziwne objawy passat 1.8T AWT

Rekomendowane odpowiedzi

Przy każdej zmianie oleju czyli co ok. 10 tyś km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem co morph trz mi tak cos gzrechocze podczas jazdy i tylko w zakresie obrotow 1100-1300 i jak odpalam samochód.Na zimnym silniku tego gzrechotania nie ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJKORBI, wpadnij do spały za dnia w sobotę, to podiagnozujemy! :)

 

---------- Post added at 12:57 ---------- Previous post was at 12:55 ----------

 

btw. niestety ale przedział obrotów, o których piszesz to moment pracy napinacza (zmiana faz rozrządu). To się może okazać kosztowne grzechotanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe ze to napinacz bo to tak slychac bardziej od strony tyłu silnika.wiem zo to droba zecz bo z 1500 zeta.A co sie moze stac jak tak bede jezdzil z tym ,bo nie mama narazie kasy na zrobienie tego.

Edytowane przez DJKORBI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie, to możesz (tak mi się wydaje) przy okazji robienia programu (w sumie to jedno dłubanie) spróbować poprosić o wyłączenie jego działania ;). Jest sterowany elektronicznie i służy jedynie zachowaniu normy emisji spalin na biegu jałowym, więc raczej nie powinno być problemu go wyłączyć :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie moge sobie dac rady z moja alhambra 1.8t ajh 99r.jak przyspieszam toi slychac klekotanie zaworow ale tylko jak przyspieszam.efekt taki sie pojawil po wymianie rozrzadu kompletnego paska ,lancucha ,napinaczy nawet w misce wymienilem lancuszek na pompie oleju i napinacz.a i jeszcze jedno .zalany zostal olej 10w60 chyba zadszy niz byl przedtem.temp plynu dochodzi do 109stopni a oleju do 115.mozecie kogos polecic zeby obejrzal moj samochod ?wydalem kupe kasy na graty a auto chodzi gorzej niz bylo .za wszystkie odpowiedzi dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobote jachalem w trasie 110km/h na tempomacie. Na kompie pokazalo sie info "OLSTAND PRUFEN".

(Sprawdzić poziom oleju) Zatrzymalem sie, zgasilem silnik. Sprawdzam poziom, a tam ledwo 0.5cm na dole bagnetu. WTF? Jakies 2-3kkm temu jak sprawdzalem to byla ponad polowa. Dolalem wiec 0,7l ( ;) ). Miarka pokazala juz troche mniej niz polowe skali. Zajechalem do celu, i rano zrobilem kolejny pomiar (olej zimny). Tym razem jakies 2-3mm ponad skale. WTF? Wybralem sie w trase, i w trakcie zrobilem ponowny pomiar. Oleju znowu maximum.

 

Pytanie skad sie nagle w ukladzie znalazlo dodatkowe ponad 0.5l oleju?

 

Sprawdzilem mozliwosci uszkodzenia uszczelki pod glowica, ale nic na to nie wskazuje. Plyn mi ubywa, ale przez nieszczelna chlodnice i nie w ilosci odpowiadajacej uzupelnieniu w oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość denx26

stukanie silnika ( grzechotanie ) to pompa oleju wczoraj wymienilem i jak reka odjal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stukanie silnika ( grzechotanie ) to pompa oleju
To jedna z wielu, a nie jedyna przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od pewnego czasu mam problem z brakiem mocy w moim 1.8T AWT. Wyglada to nastepujaco ze czasami auto idzie jak szalone a czasami jak ruszam to nie czuc mocy.Po podlaczeniu komputera okazuje sie ze kiedy nie ma mocy to komputer nie zadaje cisnienia spec boost. zasami pomaga energiczne wcisniecie gazu lub zmiana biegu. Bardzo prosze o pomoc.Z gory dziekuje

 

http://vaglog.pl/log-002_115_118_0798y.html

 

Dzis robilem logi, prosze zobaczyc te z 18 marca. wiem ze nie sa calkiem prawidlowo wykonane ale zalezalo mi na zobaczeniu w ktorych momentach turbina nie pracuje

 

A powiedzcie mi prosze skad komputer wie jakie cisnienie ma zadac? Na podstawie jakich czujnikow?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony. Prosimy o stosowanie polskich znaków diakrytycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności