Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem z przednia szyba zauważyłem tam małą rysę od wycieraczki w kształcie łuku. czytałem że są specjalne pasty i wystarczy spolerować a rysa nie jest na tyle duża i głęboka żeby wymieniać szybę poza tym jest ona droga;). znacie jakieś dobre specyfiki na to ? i czy coś się stanie z podgrzewaniem szyby ? teraz działa wszystko normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie masz AC ? Hestia ma ubezpieczenie szyb. Wymieniasz bez utraty znizek. Max wartosc to 5000 PLN w ciągu roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zauwazylem podobna "skaze" po łuku od wycieraczki po stronie pasażera.Słyszałem,że w zakładach od autoszyb można jakos profesjonalnie to spolerować.Narazie nie orientowałem sie w tym temacie.Osobiście uważam ze troche bez sensu wymieniać szybę z takiego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można samemu spolerować ręcznie miękką szmatką.Do tego trzeba kupić w sklepie z lakierami samochodowymi pastę do polerowania szyb.Ja kupiłem w sklepie ze środkami do konserwacji lakierów samochodowych i jakiś innych specyfików.rysa była dość głęboka po wypadku.Dlatego użyłem szlifierki oscylacyjnej.10 min roboty i nie było śladu .Jakieś 8 zeta za tubkę jeszcze pół zostało.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz napisać jaka to była pasta ? chodzi o nazwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się do tematu, passata mam od roku (salonowy pierwszy właściciel)

na przedniej szybie pojawiła się znikająca smuga dokładnie w miejscu w którym wycieraczka pasażera zawraca, powstaje ukośna smuga szerokości ok.1 cm , która znika po ok 2-3 sekundach, po wymianie wycieraczek na nowe problem pozostał, ale smuga znika szybciej. Niby nic, ale denerwuje podczas jazdy w deszczu zwłaszcza nocą mam ją dokładnie przed oczami. mam dwa samochody (drugi klikuletni) używam tego samego płynu do spryskiwaczy od paru lat (psik-psik) i tylko w pasku jest ta smuga.

 

Czy ktoś z was ma coś podobnego ?

Edytowane przez dym
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego smuga zostaje po jakimś zanieczyszczeniu tłustym . Umyj szybę dokładnie ciepłą wodą z mydłem a potem samą woda i smuga powinna zniknąć . Miałem podobnie i teraz nie ma problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wypelnic odprysk w szybie po kamieniu? Zywica jakas, macie cos sprawdzonego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porysowania szyby przez wycieraczke nie da sie uniknąć w 100 % ...trzeba z tym żyć....albo zmieniać szyby co pare m-cy))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak wypelnic odprysk w szybie po kamieniu? Zywica jakas, macie cos sprawdzonego??

 

najlepiej udaj się do zakładu gdzie Ci to zrobią.u mnie w drodze do Bratysławy niestety z pod kół Accord przy 160km/h wypadl kamyk i zrobil odprysk.ale panowie się postarali i od 2 lat nic się nie dzieje z tym (nie pęka) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak wypelnic odprysk w szybie po kamieniu? Zywica jakas, macie cos sprawdzonego??

Jeśli jest mniejszy niż moneta 5zł to jedź Jaan Autoglass, 15 minut pracy i dożywotnia gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopuje temat koledzy. Wiem ze o tym już się pisało kilkanaście razy ale to było dawno i pewnie są jakieś nowe pomysły i metody... Doradźcie co zrobić gdy porysowana jest szyba czołowa od wycieraczek (łuki)... Czy można to naprawić samemu - jeśli tak to jak i czym. Ponoć nie powinno się ingerować w przednią szybę... Prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności