Skocz do zawartości
kokos363

Tarcze zegarów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat z tarczami zegarow dawno zamkniety wiec otwieram nowy. Czy ma ktos przerobione tarcze zegarow do Paska B4 1,9 TDI? ponizej zmamieszczam foto. Czy moglby ktos objaśnic jak na photoshopie dokonac obróbki zeskanowanych tarcz?

zegary.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy Corel albo Autocad ale do rysowania...w photoshopie nigdy nie grzebałem.

a co do zegarów-białe są beee - najlepsze są oryginały a ostatecznie Indiglo.

Ale nie bierz tego do siebie to tylko moje prywatne zdanie

Gdybym miał narysować sobie nowe tarcze to i tak zrobiłbym je w ciemnym kolorze tylko czcionkę zrobiłbym nietypową, jakieś logo (np.forumowe) centralnie , itp.itd.

Gdyby miał ktoś idealne wymiary od B3 i B4 to bym nad tym popracował, a tak muszę czekać jak znajdę czas by wytargać ze swojego zegary i je pomierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No ale efekt super! :D

pozazdrościc ino :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W photoshopie nic nie zdziałasz. Potrzebny jest program do grafiki wektorowej typu corel, żeby w drukarni mogli drukować w dowolnym rozmiarze bez utraty jakości.

Musisz zeskanować starą tarczę, wrzucić taki obrazek jako dolną warstwę w corelu, narysować wektorowo nowy wzór na wierzchu, nadać poprawne wymiary i usunąć tło. Z takim plikiem udajesz się do drukarni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w photoshopie sobie poradziłem, zeskanowałem stare potem obróbka i tyle. Fakt że do wydruku użyłem bardzo dobraj drukarki i papieru photo i mam takie:

IMG_0156.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam w photoshopie sobie poradziłem, zeskanowałem stare potem obróbka i tyle.

Jeśli zeskanuje w co najmniej 300dpi i w takiej rozdzielczości narysuje nowe, to oczywiście da się tak, ale tylko wektorowy obraz gwarantuje precyzyjne odwzorowanie wymiarów i 100% jakość niezależnie od rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos ma plik zeskanowanych zegarów takie jak moje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zeskanuje w co najmniej 300dpi i w takiej rozdzielczości narysuje nowe, to oczywiście da się tak, ale tylko wektorowy obraz gwarantuje precyzyjne odwzorowanie wymiarów i 100% jakość niezależnie od rozdzielczości.

 

600dpi, a potem długa i żmudna obróbka. I tak jak napisałem- bardzo dobra drukarka, ja druknołem u siebie w pracowni, ale można zanieś do punktu i tam wydrukować, nie powinno kosztować dużo. Oczywiście, że programy też mają znaczenie, ale photoshop wystarczy;)

Ważne żeby drukować potem z pod photoshopa, bo z pod jakiegoś innego programu może przeskalować no i wtedy lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności