Skocz do zawartości
oli2008

dziwny objaw przy gaszeniu auta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.Jeden z moich klientów ma dylemat nad którym spędziłem trochę czasu.Passat B4 1.9tdi 90km.Objawy::eek:

-kiedy przekręcam kluczyk do pozycji 0 żeby zgasić silnik, motor nadal pracuje przez 10sek. po czym gaśnie:confused:.Podłączyłem go pod "vaginę" i wykryło parę błędów min.zawór cyrkulacji paliwa N18.Błędy skasowałem,sprawdziłem stacyjkę,rozrusznik-o.k,filtr paliwa zmieniony aczkolwiek w przewodach widać było bąbelki powietrza.Cóż to panowie za komedie się dzieją:638:

Edytowane przez oli2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
motor nadal pracuje przez 10 min po czym gaśnie

 

Może jest taki myk i studzi turbinę

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to elektrozawór odcięcia paliwa w pompie? Pompa paliwowa się wyłącza w baku, a zaworek przy pompie wtryskowej nie odcina, i motor chodzi, aż się ropka skończy w pompie? Sprawdź czy jak włączasz zapłon to cyka zawór w pompie wtryskowej. Słychać go dość mocno. Bo przy gaszeniu i tak nie usłyszysz:D

Pozdrawiam.

Edytowane przez wroobelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek to sprawdzę.Szacuneczek.Pzdr:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompa paliwowa się wyłącza w baku,
W dieslu nie ma żadnej pompy w zbiorniku paliwa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dieslu nie ma żadnej pompy w zbiorniku paliwa!

Nie wiem jak w 115 ale w 130 jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak w 115 ale w 130 jest

Ale w tym nie ma. :crazy:

Passat B4 1.9tdi 90km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, może i nie ma. Może się rozpędziłem.... Czyli tak, sama pompa wtryskowa zasysa sobie paliwko, a elektrozawór zawiesza się, powodując to, ż silnik jeszcze pracuje, aż do momentu kiedy nie ma już paliwa w pompie. Czy dobrze teraz?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
silnik jeszcze pracuje, aż do momentu kiedy nie ma już paliwa w pompie.

Ale wtedy byłyby problemy z ponownym rozruchem, musiałby zassać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale wtedy byłyby problemy z ponownym rozruchem, musiałby zassać....

Też sobie ak pomyślałem, ale....

"filtr paliwa zmieniony aczkolwiek w przewodach widać było bąbelki powietrza" jak napisał oli2008.....

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie były podobne cyrki, też chodził na ''zgaszonym'' silniku przez pare sekund :crazy:

lecz działo się to wraz z cyrkami elektryki, a poprostu brakowało masy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio,ze czasami przy przekręceniu kluczyka w stacyjce aby wyłączyć silnik pojawia się problem jakby silnik jeszcze na sekundę zaskoczył.Dodam że pojawiło się to jakiś tydzień temu jak wymieniłem zbiornik gazu na nowy.Zaobserwowałem to podczas jazdy na gazie ,na benzynie jakoś nic się nie dzieje .Po wymianie zbiornika dopiero raz zatankowałem ,nie wiem czy wina leży w gazie ze stacji ,tankowałem tam pierwszy raz w życiu.Jutro będę tankował na stacji ,na której tankuję od roku i nie było żadnego problemu z pracą silnika,nie wiem czy coś takiego będzie się powtarzać.Boję się żeby przypadkiem przez to nie rozwalić silnika.Może ktoś coś wie na ten temat ?,będę bardzo wdzięczny.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się samozapłon. Mam to samo i nie wiązałbym tego z wymianą zbiornika gazu, chcociaż też właśnie założyłem nowy ;)

I faktycznie to jest tylko na gazie ale usterka będzie elektryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I faktycznie to jest tylko na gazie ale usterka będzie elektryczna.

 

 

No mnie czeka wymiana zbiornika jak wymienie tez jakieś cyki będe mieć? gdzie ta usterka przez co jest spowodowana, zawór za późno zamyka czy jak.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I faktycznie to jest tylko na gazie ale usterka będzie elektryczna.

 

 

No mnie czeka wymiana zbiornika jak wymienie tez jakieś cyki będe mieć? gdzie ta usterka przez co jest spowodowana, zawór za późno zamyka czy jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczny objaw występował u mnie gdy palec rozdzielacza zapłonu był do wymiany. Zajrzyj, wyczyść co się da i może akurat pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Identyczny objaw występował u mnie gdy palec rozdzielacza zapłonu był do wymiany. Zajrzyj, wyczyść co się da i może akurat pomoże.
Wymieniłem palec,kopułkę,świece ,przewody zapłonowe ,w sumie już czas był na wymianę wszystkiego.Przeczytałem gdzieś na necie aby ustawić obroty na gorącym silniku gdy pracuje na gazie do podobnych podczas pracy na benzynie i co?lipa dalej to samo.Jutro zatankuję gazu z innej stacji i zobaczę co się będzie działo.Jeżeli nic się nie zmieni to pozostaje chyba kwestia regulacji gazu ,co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Jutro zatankuję gazu z innej stacji i zobaczę co się będzie działo.Jeżeli nic się nie zmieni to pozostaje chyba kwestia regulacji gazu
Dawno nie zaglądałem na forum,ale pragnę powiadomić iż tankuję od połowy września gaz na innej stacji i problem jak na razie nie powrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności