Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

A jak w ogóle jest montowana fabrycznie kamera w kombi? Też pod odchylanym znaczkiem?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pod znaczkiem jak w sedanie (choć to dobre rozwiązanie, bo się nie brudzi) tylko w miejscu klamki od zamykania bagażnika. W załączeniu foto oryginalnego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To wystarczy przejechać pół kilometra zimą po mokrej brei i o obrazie z kamery można zapomnieć... Bez sensu rozwiązanie... Wnioskuję po tym, jak wygląda zimą tablica rejestracyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm... To wystarczy przejechać pół kilometra zimą po mokrej brei i o obrazie z kamery można zapomnieć... Bez sensu rozwiązanie... Wnioskuję po tym, jak wygląda zimą tablica rejestracyjna.

 

Też tak uważam. I będzie tak dopóki nie wynajdą takiej 90 mm wycieraczki (a raczej wycieraczusi :-D ), która będzie się włączała w momencie uruchomienia wstecznego... :D :D Usiłuję sobie wyobrazić taką maleńką wycieraczkę, ale jakoś nie potrafię. :P:-D

 

Dla mnie dobrym rozwiązaniem są jednocześnie czujniki parkowania i kamera. Oczywiście o ile ktoś tego potrzebuje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pod znaczkiem jak w sedanie (choć to dobre rozwiązanie, bo się nie brudzi) tylko w miejscu klamki od zamykania bagażnika. W załączeniu foto oryginalnego rozwiązania.

Wydaje mi się, że kamera cefania jest zależna od rocznika, ale nie chcę sie mądrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że kamera cefania jest zależna od rocznika, ale nie chcę sie mądrować.

 

kombi ma w klamce

sedan ma w znaczku

i nie ma znaczenia rocznik, B7 kombi ma tak jak B6 kombi w klamce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że kamera cefania jest zależna od rocznika, ale nie chcę sie mądrować.

Niestety źle się Tobie wydaje-jest tak, jak Bimbasz napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kombi ma w klamce

sedan ma w znaczku

i nie ma znaczenia rocznik, B7 kombi ma tak jak B6 kombi w klamce

zgoda, ale widziałem na allu. takie montowane na śrubki i takie bez śrubek.

a wiem, że w któryms roczniku była zmiana lampek z powodu rdzewiejących blach przy lampkach.

 

---------- Post added at 20:45 ---------- Previous post was at 20:42 ----------

 

kombi ma w klamce<BR>sedan ma w znaczku <BR>i nie ma znaczenia rocznik, B7 kombi ma tak jak B6 kombi w klamce
<BR>zgoda, ale widziałem na allu. takie montowane na śrubki i takie bez śrubek.<BR>a wiem, że w któryms roczniku była zmiana lampek z powodu rdzewiejących blach przy lampkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem, że w któryms roczniku była zmiana lampek z powodu rdzewiejących blach przy lampkach.

Może wymiana lampek była, ale klameczka tak samo wyglądała i była z klameczką związana, a nie z lampką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w takim razie w sedanie i CC klapę otwiera się tak samo, w sensie znaczkiem? Z ciekawości pytam.

 

Tak się zastanawiałem nad kamerą, bo mam ochotę coś sobie pomodzić, a u mnie powinno wszystko ruszyć od strzału, bez wymiany klamotów, ale ta kamerka jest trochę bez sensu. Bajer taki sam, jak asystent parkowania. Jak ktoś umie wjechać równolegle tyłem, to wjedzie zawsze. A jak ktoś nie umie, to ani kamery, ani asystenty mu nie pomogą... A ja tam problemów z cofaniem nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może wymiana lampek była, ale klameczka tak samo wyglądała i była z klameczką związana, a nie z lampką.

Uwaga: dotyczy kombi - zmiana lampek w tylnej klapie miała miejsce wraz ze zmianą 'klameczki' do otwierania.

Stare lampki były wraz z klameczką na jednej listwie przykręcanej od wewnątrz w klapie. Nowe roziwązanie to dwie oddzielne lampki i klameczka (czyli 3 elementy) montowane od zewnątrz. Otwór na nową klamkę jest sporo większy. Pokryło się to mniej więcej z czasem kiedy to pojawił się RNS 510 i możliwość zamówienia kamery cofania. Nie było kamery cofania (w kombi) w modelach, które miały lampki przykręcane na śrubki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fedwo, dzięki za dokładniejszą informację.

Wiedziałem o tym, że kamera była od czasu montowania RNS510, ale nie wiedziałem, że akurat w tym czasie była wymiana lampek i całej listwy.

Aczkolwiek nie było różnych kamer cofania w kombi-ta modyfikacja umożliwiła jedynie montaż kamery.

Tak swoją drogą-szkoda, że nie jest ona chowana pod znaczkiem, co uniemożliwiałoby jej zabrudzenie-tak jak ma to miejsce w sedanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Nowy sterownik zapięty i juz mogę sie do niego zalogować ale wieczny błąd:

01043- niewłaściwe oprogramowanie sterownika

Nie ma obrazu z kamery i nie wiem co dalej? Pomożecie

Aha próbowałem zmieniać w gateway wszystkie opcje jeśli chodzi o przedostatni bit. Pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma obrazu z kamery i nie wiem co dalej? Pomożecie

 

a jakie masz kodowanie kamery?

dla przykładu ja mam 0030007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bimbasz. Teraz mam kodowanie 0020008. Myślisz ze ten błąd moze nie dawać obrazu. Kodowanie powinno pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Bimbasz. Teraz mam kodowanie 0020008. Myślisz ze ten błąd moze nie dawać obrazu. Kodowanie powinno pomóc?

 

Czyli wynika że masz OPS i zaznaczone nadwozie Passat CC (to oznacza 8) powinieneś zmienić tą 8 na 7 bo jak pisałeś sterownik masz od 3C, aha masz na pewno OPS w aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPS ma 100% działa. Sterownik w tym momencie 3c8 od Passat CC. Po wrzuceniu wstecznego tylko Ops brak info o kamerze. czyli kodowanie mam dobre chyba ze kamera jest skopana. Aha rns 510 soft 3810. co sugerujesz chyba ze can wziąć z inne go miejsc np; gateway. M3iaz wspominał zeby cany wziąć spod modułu pod kierownica. Wiązka z cars-systems.

 

---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:49 ----------

 

No chyba ze wiązka jest zła. Masz rozkład pinów. Posprawdzał bym sobie.

a czy ten błąd 01043 może w ogóle nie dawać obrazu z kamery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wspominał zeby cany wziąć spod modułu pod kierownica.

 

skąd dokładnie zabrałeś CAN do modułu kamery? jakie kolory kabli ma CAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Can wziąłem z duzej kostki radia z pinu 9 i 10 i masę z 12. zasilanie z skrzynki bezpieczników. może can wezmę z gateway?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Can wziąłem z duzej kostki radia z pinu 9 i 10 i masę z 12. zasilanie z skrzynki bezpieczników. może can wezmę z gateway?

 

to masz dobrze podłączone, nieważnie gdzie podłączysz CAN i tak wszystkie przewody są ze sobą połączone w głównej wiązce przewodów i idą do Gateway.

 

a jakie masz wybrane nadwozie w gateway? Ustaw wersje nadwozia 90 Other wtedy nie powinno być komunikatu o nieprawidłowej wersji oprogramowania

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności