Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam nieco inne wątpliwości. Mianowicie nie mam radia spod znaku VW, lecz Peying PY9330 z możliwością podłączenia kamery cofania(w zasadzie każdego urządzenia nadającego sygnał Video). Planuję kupić coś takiego(lub temu podobnego) http://allegro.pl/kamera-cofania-parkowania-vw-passat-cc-bora-jetta-i3249198419.html

Problem polega na tym czy muszę rozbierać tylny zderzak i bóg wie co jeszcze aby przeciągnąć kable z tablicy rejestracyjnej do wnętrza auta. Chodzi mi konkretnie o tylną belkę bo w środku logiczne, że jakoś przecież muszę te kable pociągnąć do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem polega na tym czy muszę rozbierać tylny zderzak i bóg wie co jeszcze aby przeciągnąć kable z tablicy rejestracyjnej do wnętrza auta.

 

nie musisz, wystarczy odkręcić lewą lampę i dwie śruby mocowania zderzaka (są pod lampą), aby go trochę odgiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dziś już ostateczne pozbyłem się wszystkich problemów z kamera

 

zasilanie na pin 4 do wtyczki kamery w modelach po 2008 trzeba brać z bezpiecznika SC36 lub SC37

działa cacy a co do OPS to Dzięki Bimbasz za porady:)

 

polecam wszystkim kamerke:)

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podczas parkowania przodem gdy włączam parktronik nie działa wizualizacja na RNS-e gdy wrzucę wsteczny i wyłącze ops działa

też mam ten problem. Jak go rozwiązałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też mam ten problem. Jak go rozwiązałeś?

 

kodowanie modułu kamery dodaj +2 ze masz OPS, na pozycji 3 od lewej, może być 0, lub jeden jak masz hak, lub trzy jak masz hak + PDC OPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kodowanie modułu kamery dodaj +2 ze masz OPS, na pozycji 3 od lewej, może być 0, lub jeden jak masz hak, lub trzy jak masz hak + PDC OPS

W mojej wersji VCDS nie ma w podpowiedziach kodowania takiej opcji jest tylko +1 hak. Zakodowałem jak napisałeś i działa . Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nieco inne wątpliwości. Mianowicie nie mam radia spod znaku VW, lecz Peying PY9330 z możliwością podłączenia kamery cofania(w zasadzie każdego urządzenia nadającego sygnał Video). Planuję kupić coś takiego(lub temu podobnego) http://allegro.pl/kamera-cofania-parkowania-vw-passat-cc-bora-jetta-i3249198419.html

Problem polega na tym czy muszę rozbierać tylny zderzak i bóg wie co jeszcze aby przeciągnąć kable z tablicy rejestracyjnej do wnętrza auta. Chodzi mi konkretnie o tylną belkę bo w środku logiczne, że jakoś przecież muszę te kable pociągnąć do przodu

 

Koledzy, czy taka kamerka będzie działać z MFD2? Mój Passat to B6 Variant z 2006 roku, proszę o pomoc i ewentualne wskazówki instalcji, z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie nie posiadam kamery cofania w passacie b6 2007 a chciałbym zamontować może wiecie czy jest oryginalnie wiąska pociągnięta czy musze sam instalować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy musze sam instalować

musisz dołożyć wiązkę, nie masz jej jak kamera nie była montowana w fabryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy tylko wiązka i kamera czy jeszcze mi coś jest potrzebne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy tylko wiązka i kamera czy jeszcze mi coś jest potrzebne???

 

kamera

wiazka

sterownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mam np radio z nwigacja to tez musi byc ten sterownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

może byc też wersja bez sterownika ale tam trzeba trochę pokombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy już ktoś rozwiązał problem kalibracji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy już ktoś rozwiązał problem kalibracji??

 

ja jeszcze vcds'em NIE,

wase'm idzie to zrobic ale wasa jeszcze nie uruchomiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. czy ktoś podrzuciłby nazwę programu w którym znajdę schemat wiązki kamery? oczywiście zadowoli mnie również sam schemat jej jeśli to jakaś tajna nazwa. Bo znalazłem tylko po holendersku;) pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj e-mail to Ci wrzucę na skrzynke schenat. Program to ELSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może orjentuje się czy w sterownikach 3c0 907 441 oraz 3c9 907 441 jest funkcja prowadzenia liniami pomocniczymi ???

 

Bo w etce do sterownika 3c0907441 przypisana jest kamera 5n0827566d ( stosowana do 01.11.2009) , a do 3c9907441 kamera 3c9827566 stos. od 02.11.2009

Zastanawiam się w czym jest różnica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , kto pomoże...

 

Doposażyłem swojego paska w kamerę cofania , układ trochę dziwnie się zachowuje tz. po wlączeniu b. wstecznego pokazuje się wizualizacja czujników obraz z kamery dostępny jest dopiero po naciśnięciu przycisku na ekranie , pojawia się wtedy obraz z kamery ale nie ma wizualizacji czujników parkowania, dodatkowo czasami zdaźa się tak że po wł. b. wstecznego nie ma obrazu z kamery i wizualizacji ops (czujniki działają tylko w trybie dzwiękowym) na rns wyświetla się napis ops nie dostępny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie , kto pomoże...

 

Doposażyłem swojego paska w kamerę cofania , układ trochę dziwnie się zachowuje tz. po wlączeniu b. wstecznego pokazuje się wizualizacja czujników obraz z kamery dostępny jest dopiero po naciśnięciu przycisku na ekranie , pojawia się wtedy obraz z kamery ale nie ma wizualizacji czujników parkowania, dodatkowo czasami zdaźa się tak że po wł. b. wstecznego nie ma obrazu z kamery i wizualizacji ops (czujniki działają tylko w trybie dzwiękowym) na rns wyświetla się napis ops nie dostępny .

 

Nie masz poprawnie zakodowanej kamery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności