Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam samochód ze stycznia 2008 i była w nim montowana kamera cofania przy RNS510.

 

Romeo pisze o RCD510, czyli radyjku dotykowym bez navi ze ma podłączenie niektóra wersja pod kamerę. RNS510 ma każde możliwość podłączenia kamery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Romeo pisze o RCD510, czyli radyjku dotykowym bez navi ze ma podłączenie niektóra wersja pod kamerę. RNS510 ma każde możliwość podłączenia kamery

 

 

Witam. Ja rezygnuję z montażu oryginalnej kamerki. mam wiec moduł kamerki, sama kamerka oraz przewód od modułu do radia na sprzedaż - a raczej odsprzedaż. Ktoś chętny się pobawić?

 

całość wyjęta z samochodu po kolizyjnego - działająca na 100% (było sprawdzane przed demontażem).

 

do skompletowania całości brakuje jedynie kabelka miedzy modułem a kamerką.

 

zdjęcia na e-mail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam RCD510, Passat jest z 51 tyg. 2008 r., model 2009. Wyciągnąłem radio i zrobiłem zdjęcia od tyłu - czy jest opcja podpiąć u mnie kamerę cofania? Nie wiem jakie to ma złącze - boje się, że cinch i się nie da... Ktoś oceni?

rcdtyl.jpg

kostkall.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam RCD510, Passat jest z 51 tyg. 2008 r., model 2009. Wyciągnąłem radio i zrobiłem zdjęcia od tyłu - czy jest opcja podpiąć u mnie kamerę cofania?

 

Oryginalnej z rysowaniem linii nie podłączysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest alternatywa? Jakaś kamera nieoryginalna czy kompletny brak możliwości? Jeżeli nieoryginalna, to czy współpracuje jakoś z czujnikami cofania, czy jest włączania wstecznym czy przyciskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaka jest alternatywa? Jakaś kamera nieoryginalna czy kompletny brak możliwości? Jeżeli nieoryginalna, to czy współpracuje jakoś z czujnikami cofania, czy jest włączania wstecznym czy przyciskiem?

 

Z racji że w swoim zenecu mam blututa kupiłem kamere cofania na bluta z tyłu połącza się ją tylko pod wsteczny i nic więcej wyświetla sie na ekranie samoczynnie ;) bajka.

zero ciągnęcia kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam RCD 510 kamera cofania org wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam inne pytanie. Czy RCD510 od RNS510 różni się tylko tym, że to drugie ma nawigację, a co za tym idzie więcej przycisków przy ekranie? ;)

 

Pytam, bo zastanawiam się nad zakupem jednego lub drugiego, ale szczerze mówiąc najbardziej zależy mi na dobrym kolorowym ekranie, a mniej na nawigacji.

 

Pytanie czy np. nie różnią się jakością ekranu, dokładnością, czy jakimiś przydatnymi funkcjami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam RCD 510 kamera cofania org wszystko działa.

Kolego, a mógłbyś wyciągnąć radio i zrobić zdjęcie od tyłu? (otwierasz popielniczkę palcami podrywasz ramkę od klimatyzacji, jak ściągniesz to podrywasz ramkę od radia, pod nią są 4 śrubki-gwiazdki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z tego co jest w tym opisie, kamerke cofania do RCD 510 podłącza się do gniazda nr:

6. Multi-pin connector 5, audio and video, 26-pin; czego kolega guutson w swoim radyjku nie ma????

dobrze kumam???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to problem mi się rozwiązał - kamera, aż tak mnie nie kręci, żebym inwestował w to dużo $ lub czasu. Chyba, że znajdzie się chętna osoba na wymianę RCD-RCD na wersję z obsługą RVC :D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś podać numer części tej metalowej osłony na kamerę widocznej na fotce.

dzięki

kamera.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym się zapytać,

czy ktos z was ma taką kombinację

fabryczne MFD2 DVD + kamera cofania

nie chodzi mi o samoróbki ale o fabryczny zestaw, ew czy ktoś wie czy takie coś było montowane fabrycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy może mi ktoś podać numer części tej metalowej osłony na kamerę widocznej na fotce.

Dzięki

 

3c9 827 229 c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

panowie kamer od tiguana moduł kamery od passata 3C0. Zasilanie z bezpiecznika stale napięcie, can i masa z radia. Po zakodowaniu wszystkiego i zrobieniu autoscan pokazuje sie kamera ale po probie zalogowania się do sterownika kamery wyrzuca mnie, nie da się w niego wejść. Jak wrzucę wsteczny pojawia sie czarny ekran a z boku ops. po ponownym autoscanie zero błędów z kamery ale nie wejdę w sterownik. Jakie macie sugestie.

Czy can musi byc skręcone i czemu musi być bezpiecznik 7,5. Proszę o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie macie sugestie.

 

a jaki masz nr modułu,

skąd miałeś przewody do CANa skoro pytasz się czy muszą być skręcone?

a sterownik jesteś pewien że dobry? bo może przypadkiem masz skopany sterownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj Bimbasz, dzięki za odpowiedz.

Moduł mam 3c0 907 441 z passat b6. CAN wziąłem z wtyczki radia i mase także i kable nie były skręcone. bezpiecznik 10 i nie wiem dlaczego ma być 7,5. Sterownik używka wiec może byc skopany. Gość ma mi dosłać inny moduł z passata cc wiec czekam. A co myślisz ze moduł czy może nie te cany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj sobek187,

trudno mi odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania ale:

 

1. Wartość bezpiecznika określa dokumentacja, gdzieś znalazłem.

Dodatkowo, masę najlepiej chyba wziąć jak najbliżej modułu. Ja podłączyłem do tylnego błotnika gdzieś pod tapicerką są punkty z nakrętką, po

prawej stronie w bagażniku zamontowałem moduł.

Moja kamera to LOGO 5k0 827 469, dokumentacja z CC podaje osobne zasilenie kamery i modułu. Ja gdzieś znalazłem,

że może być z jednego miejsca i tak zrobiłem ale mam sporadyczny problem z zamykaniem się LOGA.

Prawdopodobnie czasami, szczególnie w zimie, logo do zamknięcia potrzebuje większego prądu i jeżeli aku. jest lekko rozładowany, a długość kabla zasilającego niemała (duży spadek napięcia na kablu) LOGO potrafi się nie zamknąć. Rozwiązaniem są dwa kable lub jeden o większym przekroju. Ja prawdopodobnie koło modułu dołożę kondensator elektrolityczny ok. 2200 , powinno wystarczyć, bo nie chce mi się ciągnąć

kolejnego kabla.

 

2. Przewody CAN muszą być skręcone ponieważ jest to tak naprawdę transmisja sieci komputerowej.

długo by się zagłębiać w teorię. Musi i koniec, w dodatku powinna być skręcona w dobrą stronę.

Trzeba zobaczyć jak są skręcone inne CAN-y i wykonać skrętkę o podobnej gęstości. Nie można również pomylić przewodów CAN-Lo i CAL-Hi.

 

Nie wiem czy w czymś pomogłem, może rzeczywiście jeszt problem z modułem.

Jeżeli będziesz miał moduł od CC, mój na zewnątrz też był 3C0 pamiętaj o przekodowaniu nadwozia, bo u mnie wywalał błąd,

przejrzyj dokładnie mój post na trzeciej stronie starałem się w nim w miarę dokładnie wszystko opisać.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności