Skocz do zawartości
passat2069

Szarpanie przy ruszaniu i zmianie biegow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem, ze przy ruszaniu z jedynki (odczuwane najmocniej) jest szarpniecie niezaleznie od tego czy dodam troche gazu, czy wogole bez gazu rusze. Dodam ze sprzeglo puszczam bardzo delikatnie i zawsze jest to odczuwalne. Mniej choc tez odczuwa sie to przy zmianie na inne biegi (mimo tego ze wysprzeglam bardzo delikatnie).

 

Nie wiem czy mozna to laczyc z tym samym problemem, ale czasem zdarza sie iz nie moge wrzucic pierwszego biegu i wstecznego (najczesciej), czasem (rzadko) pozostalych. Wowczas wyrzucam na luz, puszczam sprzeglo i jeszcze raz. Gdy chodzi o jedynke to ta sama procedura czasem nie pomaga wiec wrzucam 2jke rusze kawalek i wtedy 1ke i wchodzi normalnie(Zawsze)

 

Odnosnie tego pierwszego objawu (szarpania) to czytalem pytalem mechaników i nikt nie potrafil jednoznacznie stwierdzic.

Jedni mowia ze:

- przeguby wewnetrzne maja luzy

2dzy ze to jednak sprzegło

 

Samochod ma 260tys., a sprzeglo bierze mniej wiecej w polowie.

Ja osobiscie jeszcze sie zastanawialem czy to nie poduszka silnika?

pozdrawiam i czekam na odp.

 

"Masz Passata, Masz wszystko" rulez!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mozliwe ze to bedzie poduszka skrzyni... koszt niewielki a moze sie poprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2dzy ze to jednak sprzegło

Też to obstawiam.

Jeżeli byłyby tylko problemy z wrzuceniem biegu to jeszcze można by bawić się ustawianiem linek od wybieraka.

U Ciebie dodatkowo szarpie co oznacza że sprzęgło nierówno łapie, a problemy z wrzucaniem biegu mogą być spowodowane niepełnym wysprzęgleniem.

czasem zdarza sie iz nie moge wrzucic pierwszego biegu i wstecznego (najczesciej),

Te biegi włączasz kiedy autko stoi, więc poduszka i przeguby tu raczej nie mają znaczenia.

 

No chyba, żeby połączyć luzy na wybieraku (problemy z włączaniem biegów) i przeguby lub poduszka (szarpanie).

Edytowane przez kdjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo jak wrzuce wsteczny i chcem na jedynke to sa problemy kolego masz do wymiane poduszke pod skrzynia

 

---------- Post added at 16:09 ---------- Previous post was at 16:05 ----------

 

bardzo mozliwe ze to bedzie poduszka skrzyni... koszt niewielki a moze sie poprawic
koszt faktycznie nie jest wielki bo mozna kupic od 35zl gorsza sprawa wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo z tą różnicą że jak sie silnik zagrzeje to przestaje szarpać i nie wiem czy sprzengło do wymiany czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności