Skocz do zawartości
MARIANO

Głośna praca zimnego silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego sprawdz moze smok w pompjie oleju i jego uszczelnienie, a na sam poczatek cisnienie oleju.

jesli jest problem z zaciagnieciem oleju to przycierasz sobie sterowanie rozrzadem na zimno zanim olej tam doplynie.

A tak to dla mnie brzmi bo wtglada na to ze lancych ci gra zanim napinacz dostanie oleju.

 

---------- Dodano o 22:23 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:21 ----------

 

Tyle czasu minelo, a nikt nie podal poprawnej odpowiedzi w temacie ;)

 

Winowajca za halasy jest zawor N80, czyli "Zawór filtra z węglem aktywnym".

 

Taki jego urok, ze glosno pracuje na zaimnym silniku. U mnie wibracje przechodza na kabine ;)

 

To jesli tak twierdzisz to znaczy ze sie nie znam..... Ten zawor nie halasuje a jedynie klika, jak halasuje znaczy ze jusz jest szrot bo tlok ma luzy i lata robiac znaczne zamieszanie dzwiekowe pod maska. Sprawnego zaworu nie uslyszysz.

 

Tak ze ztwierdzenie ''ten typ tak ma'' wsadz miedzy bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jesli tak twierdzisz to znaczy ze sie nie znam..... Ten zawor nie halasuje a jedynie klika, jak halasuje znaczy ze jusz jest szrot bo tlok ma luzy i lata robiac znaczne zamieszanie dzwiekowe pod maska. Sprawnego zaworu nie uslyszysz.

 

Tak ze ztwierdzenie ''ten typ tak ma'' wsadz miedzy bajki.

2 lata temu po zakupie auta ten dzwiek bardzo mnie irytowal, i po doglebnej analizie wyszlo, ze winny temu halasowi jest zawor N80.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/5614-Zawor-elektromagnetyczny-zbiornika-wegla-aktywnego-N80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jakis czas temu kupile passerati 2.0 ALT z gazem. Najechane ma okolo 270k. Przy odpaleniu na zimnym silniku pracuje bardzo glosno, mozna by powiedziec ze klekocze jak diesel, ale tylko przez kilka sekund.

 

 

Przejmowac sie tym czy olac??

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg.pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wymieniony olej z filtrem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg poprzedniego wlasciciela okolo 6 mcy temu (6k mil)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Jakis czas temu kupile passerati 2.0 ALT z gazem. Najechane ma okolo 270k. Przy odpaleniu na zimnym silniku pracuje bardzo glosno, mozna by powiedziec ze klekocze jak diesel, ale tylko przez kilka sekund.

 

 

Przejmowac sie tym czy olac??

 

A jaki i jakiej firmy olej byl zalany?

 

To wyglada jak problem ze smarowaniem.

 

Mozesz tez sprobowac zalac ceramizer, ktory zmniejsza tarcie. NIektorzy sceptycznie do tego podchodza, ale ja u siebie zastosowalem i nie mam zadnych takich dzwiekow przy odpalaniu, a przebieg podobny - 260kkm.

Jedyne co mi szumi, to napinacz lancucha, ale od momentu zakupu auta, czyli ok 50kkm temu dzwiek sie nie zmienil.

Ostatnio jezdzilem bez podszybia pod maska, i od ok 2000rpm szum napinacza byl dobrze slyszalny w kabinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg poprzedniego wlasciciela okolo 6 mcy temu (6k mil)

 

Taaa tylko czy faktycznie zmienił... Zmień olej - na dobry jakiś + filtr i dopiero szukaj przyczyny, o ile będzie co szukać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taaa tylko czy faktycznie zmienił... Zmień olej - na dobry jakiś + filtr i dopiero szukaj przyczyny, o ile będzie co szukać ;)

Zmienil na pewno. To kolega z pracy ktoremu nie mam powodu zeby nie wierzyc. Robi zazwyczaj tak jak ja ze przy kazdej wizycie w kraju (w jego przypadku Litwie) auto jest serwisowane, a ostatnio byl chyba w czerwcu. Jedynie co to mozna pewnie sie przyczepic do jakości oleju, bo tam pewnie chrzcza tak samo jak w PL. Zmienie olej na dniach i zobacze czy pomoglo.

 

Jaki polecacie oleje? Widzialem na forum ze dużo osob narzeka na Castrola a ja zawsze do wszystkich samochodow i motocykli lalem i nie mialem nigdy powodu zeby narzekac. Mam do wyboru takie:

 

5286449d86352bd98066351c2164a93e.jpg1f7dac6dc43c35731682185644a136eb.jpg8e94d404030a4d3d5600ea7ab125ace7.jpgd7cc4dac60fb1dcfdd414b1eab6c2931.jpge1392b2495e25c50db475f19c2f32d41.jpgfbcc14b57a62a6dabc3295b9d1162d85.jpg17bcc60e4708f796185577b4d0beac07.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki i jakiej firmy olej byl zalany?

 

To wyglada jak problem ze smarowaniem.

 

Mozesz tez sprobowac zalac ceramizer, ktory zmniejsza tarcie. NIektorzy sceptycznie do tego podchodza, ale ja u siebie zastosowalem i nie mam zadnych takich dzwiekow przy odpalaniu, a przebieg podobny - 260kkm.

Jedyne co mi szumi, to napinacz lancucha, ale od momentu zakupu auta, czyli ok 50kkm temu dzwiek sie nie zmienil.

Ostatnio jezdzilem bez podszybia pod maska, i od ok 2000rpm szum napinacza byl dobrze slyszalny w kabinie.

Czytałem kiedys o ceramizerze, ale sie w koncu nie zdecydowalem bo sa na jego temat bardzo skrajne opinie. Od ludzi mega zadowolonych do takich co pisza ze im silnik zepsulo. Ktorego uzywasz? Ja w sumie tylko to mam dostepne:

 

be6325cab5521612cebbacfeadcbc888.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piasek1985, kup Millersa, Motula, Valvoline, Fuchsa - każdy z nich będzie OK ;) Polecam zakup w pro-choice (looknij sobie w google). Z ceramizerem sobie lepiej daj spokój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piasek1985, kup Millersa, Motula, Valvoline, Fuchsa - każdy z nich będzie OK ;) Polecam zakup w pro-choice (looknij sobie w google). Z ceramizerem sobie lepiej daj spokój ;)

Jak wpisalem w google pro-choice to wyskakuja mi tylko strony anty aborcyjne ;)

 

Olej kupie i zmienie na dniach. Z tym ceramizerem to wlasnie taka dziwna historia ze jedni sa tak zachwyceni ze nie wiem co, a inni mowi ze gowno straszne. Najpierw zmienie olej, jak sie nic nie zmieni to moze zaryzykuje wlac jakies ustrojstwo do silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem kiedys o ceramizerze, ale sie w koncu nie zdecydowalem bo sa na jego temat bardzo skrajne opinie.
Pare lat temu przebrnalem przez ponad 200 stron opinii i nie zauwazylem wpisow o zniszczeniu silnika.

Ja uzywam wlasnie ten co pokazales. Mi zmniejszyly sie wibracje na jalowym, objawiajace sie charakterystycznym mrowieniem wyczuwalnym na kierownicy i fotelu.

 

Motula, Valvoline
W dieslu uzywalem Motula. W 1.8T Motul mi sie nie sprawdzil i przesiadlem sie na Valvoline.
Polecam zakup w pro-choice
Bardzo dobry wybor i najlepsze ceny. Tylko oryginalne produkty!! Moj ulubiony sklep ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wpisalem w google pro-choice to wyskakuja mi tylko strony anty aborcyjne

 

Masz stronkę:

 

http://pro-choice.pl/ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem tylko ze mi na zimnym silniku przez 30 sek wyje jak odkurzacz w okolicach turbiny i sprężarki klimy, nastepnie po przejechaniu 2-3km robie postój i znowu wyje ok 10sek i wiecej potem nie wyje. może ktoś wie w czym problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam podobny problem tylko ze mi na zimnym silniku przez 30 sek wyje jak odkurzacz w okolicach turbiny i sprężarki klimy, nastepnie po przejechaniu 2-3km robie postój i znowu wyje ok 10sek i wiecej potem nie wyje. może ktoś wie w czym problem

 

To "pompa wtórnego powietrza" Ci wyje.....jak silnik się ostudzi to włączy się za każdym razem, przy niższych temperaturach na zewnątrz zwłaszcza w zimie lub gdy silnik jest "ciepły" to pompa nie załącza się, nic złego ani nadzwyczajnego się nie dzieje:)

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie bo jak jest poniżej 5 stopni na dworzu to nie wyje. jeszcze jedno bo coraz głośniej to wyje i słychac jak by sie zacierało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
faktycznie bo jak jest poniżej 5 stopni na dworzu to nie wyje. jeszcze jedno bo coraz głośniej to wyje i słychac jak by sie zacierało

 

Możesz do niej zajrzeć, może jest woda w środku lub po prostu się "kończy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności