Skocz do zawartości
Gość vwmaniac

Proszę o interpretację błędu 18261

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vwmaniac

Witam! Jestem tu poraz pierwszy więc jak coś źle robie to sorki.

Mam błąd w sterowniku silnika 18261-

CAN data bus, ABS - nieprawidłowy sygnał. ABS, przewody, rezystor w ECM. Jak to rozumieć, i co zrobić żeby go usunąć, niczym nie idzie go skasować a żaden elektryk nie wie jak to naprawić. Czy może ten błąd wpływać na osiągi auta? W moim Passacie brakuje 20 KM sprawdzałem na hamowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z tego co znalazłem na necie, to trzeba sprawdzić kable i końcówki kabli podłączone do sterownika ABS-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vwmaniac

Wszystkie wtyki były sprawdzane, psikali nawet tym preparatem kontakt.... w serwisie dogrzebali sie troche głębiej i wyszło ze ten błąd dotyczy silnika. Albo coś bajerowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz tam ESP? Albo może automatyczna skrzynie? Albo tak jak pisałeś, kit Ci wciskają żeby Cie na koszta naciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data-Bus Powertrain Unplausible Message from Brake Contr..brak komunikacji miedzy sterownikami.moze po prostu zle zakodowane sterowniki.jesli ok do przejrzenia oscyloskopem can

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vwmaniac

sprubuje to wszystko posprawdzać, ale przyszło mi jeszcze do głowy że ten błąd pojawił się po wymianie silnika, miałem awarię silnika na tyle poważną,że taniej było kupić drugi. Przed wymianą bawiłem się vagiem i błędu nie było. ABS,ASR wszystko działa prawidłowo. Jeśli ten błąd nie wpływa na moc auta to, to, że on jest mi nie przeszkadza. Ale w serwisie powiedzieli, że może blokować silnik. Tylko, że w tych serwisach pracują wymieniacze cześci a nie mechanicy. więc szukam pomocy na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak silnik zmieniales to zmieniles na taki sam czy lekko inny ze sterownikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Walczę już z tym problemem od czwartku.

 

Jak sprawdzam sterownik silnika wywala mi błąd :

18261 -CAN data bus, ABS - nieprawidłowy sygnał. ABS, przewody, rezystor w ECM.

 

Sprawdziłem sterownik od ABS. Brak jakichkolwiek błędów.

Sterownik od magistrali CAN, tak samo, zero błędów.

 

Auto : bora 1.9 tdi

Silnik : AXR

Auto posiada ESP.

 

Wszystko niby działa dobrze. Kontrolki od ABSu i ESP gasną normalnie.

ABS działa.

Kabel : VAG Commander K+CAN 1.4 na USB. Łączę się przez Polski Vag 4.9.

W Vag-Com przechodzi test, ale nie chce się łączyć ze sterownikiem w aucie.

 

Może mnie ktoś nakierować jak się uporać z tym problemem?

Pozdrawiam Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niestety mnie spotkało to samo. Błąd 18 261. Udaje mi się go skasować, ale wraca po każdym hamowaniu, kiedy włącza się ABS. W Can Getway oraz module ABS żadnych błędów. Auto z ESP.

Rosiel napisał:

moze po prostu zle zakodowane sterowniki

Jakie powinno być poprawne kodowanie sterowników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18261 - magistrala danych CAN-Bus - niezrozumiałe dane z systemu komputera sterujacego systemem ABS. Czyli....... poczytaj poniżej :fajny

 

sprawdzeniemagistralica.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To kiedyś przybiorę się do sprawdzenia rezystancji, ale jeżeli rezystancja będzie w normie, to niestety nie mam przyłącza komputerowego Vag, aby móc dalej postąpić z diagnozą.

Z drugiej strony jeżeli rezystancja będzie poza zakresem, to dla takiej "głupoty" raczej nie będę wymieniał komputera. Uważam, że nawet z tym błędem ABS działa bez zarzutu. Kontrolki się nie świecą, a więc jakiś poważny błąd to chyba nie jest. ESP jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, poczekam do zimy, bo szkoda teraz opon ;)

Ale nie ma co gdybać, trzeba działać, a potem myśleć.

Dzięki Danek, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak są błędne informacje, to bym podejrzewał, ze którys czujnik zaczyna szwankować badź jest zabrudzony bądź przesunięty (czyli za dużo wystaje) lub też jeden z przegubów jest źle dobrany i ma inną liczbę zębów :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi z ABS ze wszystkich dostępnych grup między 125-131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, tu jest wszystko OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co, pozostaje sprawdzić rezystancję między pinami ECU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić nie zaszkodzi, ale nie sądzę, żeby to było przyczyną. Wydaje mi się że to może być jakiś błąd sterownika abs. Spróbuj jeszcze na chwilę odpiąć klemę, pokasować błędy i zobaczyć czy wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem dzisiaj kompa i błędu nie było. A więc pomyślałem przejadę się hamując z ABS. Po przejażdżce błąd także nie wyskoczył. Odpiąłem więc klemę od aku i po sprawdzeniu błędów, błąd się pojawił. Skasowałem go i zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niestety błąd powrócił... Nie wiem czy przejmować się tym czy zostawić go, skoro nic się nie dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności