Skocz do zawartości
ernidok

usytuowanie bramek na A1 do Gdańska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, uczęszcza ktoś ten odcinek autostrady od okolic Grudziądza do Gdańska, praktycznie cały ten odcinek. Wybieram się nad morze i właśnie rozważam czy jechać tą A1 czy po staremu. Będę jechał od Warszawy. Chodzi mi o płatności za przejazd ;) Szkoda tych kilku złotych;) Może ktoś opisać gdzie znajdują się bramki z kasami? Jest możliwość ominięcia ich, albo wjechania na autostradę już za nimi. Jak jechałem z gościem co mi sprowadzał furę, to bramki na autostradzie poznańskiej bardzo ładnie omijał. Da sie wogóle je jakoś ominąć? Może szkoda prądu na takie manewry, ale jeszcze tamtędy nie jechałem i chciałbym zapytać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie ominiesz ,płaci się zjeżdżając z autostrady, zupełnie inaczej jak na poznaniu

 

dziwię się że ludzie tak kombinują, jak ci szkda kasy to jedź przez tczew tzw starą jedynką

 

autostrady to chcesz mieć ,ale złotówki nie dołożysz...ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic nie ominiesz ,płaci się zjeżdżając z autostrady, zupełnie inaczej jak na poznaniu

 

dziwię się że ludzie tak kombinują, jak ci szkda kasy to jedź przez tczew tzw starą jedynką

 

autostrady to chcesz mieć ,ale złotówki nie dołożysz...ehhh

:ok: Jeżdzić ponad 100km/h by sie chciałoale zaplacic to juz nie !!!

Polakowi to chyba nigdy nie dogodzi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kombinuj jedź autostradą, szkoda czasu a 12,5 pln to chyba nie majątek mając zaoszczędzone dwie godziny czasu. Na starej drodze były do niedawna remonty(wahadełka, objazdy)sprawdź sobie na stronce:

http://www.gddkia.gov.pl/article/serwis_dla_kierowcow/mapa_planowania_podrozy/index.php.

Ja trasę z Bydgoszczy do Gdańska na lotnisko zrobiłem w półtorej godziny bez wariactwa niespecjalnie przekraczając przepisy, normalnie trwało to do trzech godzin .

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę jechał od Warszawy

 

To z Sierpca lec na Rypin,Golub-Dobrzyń,Wąbrzeżno dalej do Stolna,Świecia i na A1 lub z Wąbrzeżna na Grudziądz i w Grupach na A1 bo od sierpca w stronę torunia masz 12 wahadełek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę jechał od Warszawy.

Zaraz jedziesz od Warszawy, a A1 jest od strony Łodzi. Chyba, że chcesz się autostradą przejechać?

Jedziesz krajową 7 do Gdańska (na wjeździe masz szansę zaliczyć korek) i cały czas prosto do obwodnicy.

Ewentualnie koło Przejazdowa przed Gdańskiem będzie odbicie na Pruszcz Gdański ... i też na obwodnicę trafisz.

 

A na marginesie kto Ci tą trasę proponował, nawigacja?

Edytowane przez kdjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nawigacja. Albo mapa.targeo.pl. Zajrzyj tam, bo chyba masz starą mapę.

No właśnie rozważam jazdę po staremu E77, lub jak proponował przedmówca przez Sierpc, Rypin na nowy odcinek A1 prowadzący do trójmiasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak nawigacja. Albo mapa.targeo.pl. Zajrzyj tam, bo chyba masz starą mapę.

Mam wykupioną prenumeratę na aktualizacje ...., więc mapy raczej aktualne.

Na Targeo też spojrzałem, ale Ty chyba niedokładnie:

Jazda przez Grudziądz to ok.350km i 5godzin 20min.

Jazda "7" to 335km i 4 godziny 40min.

 

"7" - droga ładna, chyba cały czas z pierwszeństwem, a od Elbląga, masz dwupasmową ekspresówkę ...

No chyba, że robisz wycieczkę krajoznawczą, albo masz jakieś uprzedzenia ...

 

Odkąd pojawiła się A1 to wszystkie nawigacje robią wszystko byle tylko nią jechać - normalnie zgroza.

Gdzie te czasy kiedy trasę planował kierowca....

Edytowane przez kdjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"7" - droga ładna, chyba cały czas z pierwszeństwem, a od Elbląga, masz dwupasmową ekspresówkę ...

No chyba, że robisz wycieczkę krajoznawczą, albo masz jakieś uprzedzenia ...

Dzie od elbląga ekspresowa 2pasmówka? Oo od elbląga do gd?

A odcinek przed elblągiem to tragedia, tym bardziej ze wlasnie tam budują ekspresówke i jedzie sie srednio 50km/h bo to jakis objazd to wiocha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzie od elbląga ekspresowa 2pasmówka? Oo od elbląga do gd?

Sorki. Jeżdżę czasami w tamte rejony (Nowy Dwór Gd.) i myślałem, że tą dwupasmówkę puścili do Elbląga. Teraz spojrzałem na nawi i faktycznie kończy się za NDG - sorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://mapy.google.pl/

 

kolego albo jedziesz w miare dobra 7emka. Choc jak wczesniej wspomniane przed Elblagiem jest tragedia. I masz 344 km. Albo jedziesz Plońsk-->Sierpc-->Rypin-->Brodnica-->Grudziadz i wbijasz na A1 i wtedy masz 354km. Tylko ze Ci powiem do Sierpca droge masz super a pozniej zaczyna sie kaszana..kawałek od Sierpca jest jeszcze dobra ale potem od Rypina do Brodnicy jest lipna droga. No i od Brodnicy do Grudziadza za ciekawa droga tez nie jest choc ostatni czasy ja podremontowali i niekotre odcinki sa super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę jechał z Kielc przez Łódź i chcę zaliczyć całą A1 i tu rodzi się pytanie: Na całej autostradzie będę miał tylko jedną bramkę, bo jak wyczytałem są tylko na zjeździe, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na całej autostradzie będę miał tylko jedną bramkę, bo jak wyczytałem są tylko na zjeździe, tak?

Na wjeździe masz bramkę, w której bierzesz bilet z automatu.

Na zjeździe masz bramkę, gdzie pani/pan bierze bilet i prosi Cię o pieniądze.

 

Dla zainteresowanych:

http://www.autostradaa1.pl/

Edytowane przez kdjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie wszystko jest oprócz najważniejszego tabeli cenowej.

I stąd moja prośba: ile zapłacę przejeżdżając całą autostradę osobówką?

Tyle? ;>

12,5 pln to chyba nie majątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mapach wyczaiłem że co pewien czas są ślimaki wjazdowe. Na każdym wjeździe są automaty z bilecikami? To pytanie jest już z czystej ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tej stronie wszystko jest oprócz najważniejszego tabeli cenowej.

Na samym środku jest dział "Na skróty" a tam "Oblicz koszt przejazdu" obok obrazku kalkulatora.

 

Na każdym wjeździe są automaty z bilecikami?

Tak i okienko kasowe.

Edytowane przez kdjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kdjk, dzięki za info.

PozdraVWiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności