Skocz do zawartości
slawekm65

Legalizacja instalacji gazowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie w Łodzi można zalegalizować instalacje gazową, czyli kto może wydać stosowne świadectwo homologacji?

 

Przerobiłem swoja instalację i świadectwo straciło ważność. Szukam warsztatu, który dokona oględzin instalacji i wyda nowe świadectwo.

 

Informację proszę przekazywać na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnostów podczas przeglądu technicznego auta interesuje wyłącznie legalizacja zbiornika LPG więc siedź cicho i się nie wychylaj.Na przegląd zabierasz tylko to świadectwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat znam, ale wolałbym mieć papiery w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w dowodzie że auto zasilane lpg i git ,po co więcej , a wyciąg z homologacji powinieneś dostać kupując nowy albo reduktor albo parownik używane też powinny go mieć, więcej Cię nie interesuje , atest na zbiornik ważny 10 lat, a inne dodatki do gazu nie mają znaczenia. Bardziej sprawdzani pod względem legalności są ci co montują instalacje niż ci co je użytkują .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W homologacji instalacji gazowej oprócz zbiornika jest wpisany reduktor z numerem seryjnym oraz zastosowana elektronika. Jednym słowem w moim świadectwie zgadza się jedynie zbiornik. Chce to uporządkować stąd ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też już zmieniałem reduktor i zawór i nie zawracam sobie tym głowy. Teoretycznie nawet na zbiornik nie potrzebujesz mieć papieru bo wszystkie informacje które są niezbędne tj data ważności są na nim wybite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszce raz powrócę do tematu wątku. Chodzi mi o wydanie AKTUALNEGO świadectwa homologacji, a nie o dywagacje n.t. czy przejdę przegląd czy też nie. Chcę mieć porządek w papierach i dlatego szukam warsztatu w okolicach Łodzi, który po oględzinach instalacji wystawi odpowiednie świadectwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności