Skocz do zawartości
Barman

Dywaniki gumowe firmy Petex

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dywaników na zimę i byłem zdecydowany na petexy ale czytam to o ich niskiej trwałości, nie bez znaczenia jest też niski rant-wsiadam do auta kilkadziesiąt razy dziennie ;)

I teraz się zastanawiam czy nie wziąć innych producentów, może ktoś coś poleci? Może ktoś kupował na czasie i jest zadowolony. Zależy mi żeby były ze stoperami i bezzapachowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem już drugi komplet petexów - wcześniej do B5 a teraz do B6 i jestem zadowolony, nie śmierdzą i są dobrze dopasowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam nic do zarzucenia dywanikom PETEXa.

Dla mnie spełniają swoją rolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam dywaników na zimę i byłem zdecydowany na petexy ale czytam to o ich niskiej trwałości, nie bez znaczenia jest też niski rant-wsiadam do auta kilkadziesiąt razy dziennie

I teraz się zastanawiam czy nie wziąć innych producentów, może ktoś coś poleci? Może ktoś kupował na czasie i jest zadowolony. Zależy mi żeby były ze stoperami i bezzapachowe.

Miałem już trzy rodzaje dywaników więc dorzucę swoje :)

 

Kiedyś skusiłem się na oryginały - wyglądały najlepiej ale zaczęły mi pękać i przeciekać (tylko dywanik kierowcy). Drugi raz za tak wysoką cenę się nie skusiłem.

PETEXY są fajnie spasowane, ale albo jest sporo podróbek albo zależy jak się trafi - dwa razy kupując do innych samochodów trafiły mi się strasznie cienkie, u kumpla na miejscu pasażera dziewczyna w ciągu kilku miesięcy załatwiła je obcasami. Mały rant w petexach nie jest żadnym problemem - posiadają kratkę w których woda czy śnieg rozprasza się na mniejsze odizolowane fragmenty i nie wylewa się.

Jeżeli ktoś jeździ w tenisówkach z białą podeszwą to petexy strasznie ją brudzą (chodzi mi o kierowcę) i ciężko się potem czyści :D

Obecnie używam REZAW-PLAST - całkiem fajnie wykonane i mają spory rant. Posiadają miejsca na stopery, aczkolwiek założyłem je tylko od kierowcy (lenistwo). Wysoki rant czasami podwija się pod prowadnicą przednich foteli :). Generalnie jestem z nich bardzo zadowolony.

 

Każde się zużywają, jeżdżę praktycznie tylko w mieście, ale najkorzystniej wypadają tu dywaniki REZAW-PLAST, ten producent robi też prześwietny gumowy dywanik do bagażnika w identycznym wzorze. Podobnie jak w przypadku petexów, kupując je do citroena taty trafiłem na inny rodzaj gumy i mam wrażenie że nieco cieńsze niż moje, ale trwałość jest identyczna.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Petexy po jednym sezonie leżały zrolowane zimą i wiosna okazało się iż dywanik kierowcy pękł po całej szerokości - był nawinięty na wierzch pozostałych. Zrobiłem wielka łatę od spodu z dętki i go skleiłem butaprenem, trzyma się ale niesmak pozostał.

Za to dywaniki Rezaw-Plast kupione 5 lat temu nie wykazują śladów zużycia - latem leżą zrolowanie i nic się im nie dzieje.

Gdyby zrobili wzór ala Petex to kupił bym bez zastanowienia do użytku wiosna, lato, jesień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I takich opinii oczekiwałem, używaliście i tego i tego. Szukam w takim razie Rezawu, fajnie że jest opcja stoperów. Dopytam tylko, jak z zapachem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez zapachu, może na początku ale nie drażniący i w aucie nic nie czuć :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Zwróć też uwagę że są dwa rodzaje, chodzi mi o tylne dywaniki, ja mam te dłuższe (chociaż tylne w tej wersji mają chyba nieco mniejszy rant) ;)

Co do stoperów to w komplecie sa uniwersalne, chyba że sprzedawcy dodają stopery VW. Ja dokupywałem osobno bo mam "jajowate-przekręcane" a nie okrągłe na wcisk jak większość, ale to groszowa sprawa.

 

http://allegro.pl/vw-passat-b5-96-05-dywaniki-gumowe-korytka-rezaw-i5711939639.html

 

http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-volkswagen-passat-b5-b5-fl-rezaw-i5332820412.html

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stwierdził po swoich dywanikach że rezaw używa dodatków zapachowych do gumy przez co nie śmierdzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje Petexy po jednym sezonie leżały zrolowane zimą i wiosna okazało się iż dywanik kierowcy pękł po całej szerokości - był nawinięty na wierzch pozostałych. Zrobiłem wielka łatę od spodu z dętki i go skleiłem butaprenem, trzyma się ale niesmak pozostał.

Za to dywaniki Rezaw-Plast kupione 5 lat temu nie wykazują śladów zużycia - latem leżą zrolowanie i nic się im nie dzieje.

Gdyby zrobili wzór ala Petex to kupił bym bez zastanowienia do użytku wiosna, lato, jesień.

 

 

Bajki piszesz kolego,mam petexy i latem używam dywaników welurowych i tak się składa że też miałem od wiosny do jesieni zwinięte i nie ma kompletnie żadnego śladu,spękań.Guma w dywanikach Petexu jest bardzo miękka i nie ma możliwości żeby coś pękło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bajki piszesz kolego,mam petexy i latem używam dywaników welurowych i tak się składa że też miałem od wiosny do jesieni zwinięte i nie ma kompletnie żadnego śladu,spękań.Guma w dywanikach Petexu jest bardzo miękka i nie ma możliwości żeby coś pękło.

Uważasz, że zmyśla, niby w jakim celu?? Napisałem powyżej, że zamawiałem już kilka kompletów petexów (rodzina, znajomi) i były wykonane z różnych materiałów (nie łapałem się na okazje cenowe), przy czym jedne poddały się w bardzo krótkim czasie pod wpływem obcasów pasażerki ;), po zmianie na rezaw-plast ten problem zupełnie nie występował.

Mi akurat pękły oryginały, które wizualnie najbardziej mi odpowiadały i u wielu pewnie jeżdżą wiele lat, ale nie mam powodu aby zmyślać...

Rezaw akurat zrobił świetnie wykonane dywaniki, które trwałością bija pozostałe na głowę, wszystko w temacie...

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważasz, że zmyśla, niby w jakim celu??

 

Jak się kolego Marek uprzesz to mogę ci zdjęcie przesłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się kolego Marek uprzesz to mogę ci zdjęcie przesłać.

 

 

Po prostu nie wierzę żeby przez zrolowanie dywanika on pękł, nie wiem jak bardzo zmęczone macie dywaniki i ile lat mają ale po swoich mogę powiedzieć że nie ma praktycznej możliwości żeby guma pękła poprzez zrolowanie. Wiem jaką jakość prezentują Petexy i dla mnie jedynym wytłumaczeniem takiej oceny tej firmy jest np.konkurencja.Wiadomo że na forum są także ludzie którzy na co dzień pracują w różnych firmach i lobbują na swoją firmę. Tutaj na forum powinny być przesyłane informacje które nie powinny wprowadzać innych użytkowników w błąd a takim jest wystawienie opinii która wyłącznie moim zdaniem i oparta na moich obserwacjach jest nie do końca prawdziwa.Pozdrawiam i życzę wszystkim użytkownikom tego forum Szczęśliwego Nowego Roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj na forum powinny być przesyłane informacje które nie powinny wprowadzać innych użytkowników w błąd a takim jest wystawienie opinii która wyłącznie moim zdaniem i oparta na moich obserwacjach jest nie do końca prawdziwa.

 

Szanowny kolego Mareckir1, Dtambor i ja przedstawiliśmy swoje doświadczenia i OBSERWACJE związane z tymi dywanikami.

 

dla mnie jedynym wytłumaczeniem takiej oceny tej firmy jest np.konkurencja

Troczę to dziwne że ich tak bronisz, czyżbyś je sprzedawał skoro piszesz o podejrzeniu konkurencji?

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

litości kolego :), aż dokopałem się do swojej archiwalnej aukcji z przed blisko dwóch lat bo jeszcze ktoś uwierzy że zmyślam, niestety fotki już wysiadły ale opis mówi chyba sam za siebie i pokrywa się z tym co napisałem wcześniej, więc daruj sobie teorie spiskowe na korzyść rezaw-plastu.

 

http://archiwumallegro.pl/oryginalne_dywaniki_gumowe_vw_passat_b5_fl_przod-4043901272.html

 

Nie jestem też w żaden sposób powiązany z rezaw-plastem, jestem tylko ich zadowolonym klientem, a że kolega ze świeżym nabytkiem zapytał o dywaniki to dostał ode mnie rzeczową i szczerą odpowiedź - do tego służy forum. Być może Twoją też weźmie pod uwagę.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście dywaniki różnych producentów, skorzystałem z waszych opinii, wezmę Rezaw i myślę że nie będę zawiedziony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności