Skocz do zawartości
marecek

Czy na katowickiej w nadarzynie w nocy zapala się czasem zielone do skrętu?

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja jak w temacie. 3 nad ranem, jedziemy od strony rawy mazowieckiej i w nadarzynie skręt w lewo. Zainstalowane tam sygnalizatory pozwalają na tzw. bezpieczny skręt w lewo... są cały czas czerwone w nocy.

 

Jak to jest?

 

Myślałem, że to wina samochodu (małe auto - automat "nas nie widzi"), ale passatem czy vectrą kombi jest tak samo. Po prostu można czekać i czekać - mijają trzy-cztery fazy, czas płynie, a lewoskręt cały czas czerwony. Zdarza mi się to zawsze jak wracam po nocy - no co można zrobić? Stoisz jak ten d... na skrzyżowaniu w środku nocy, ani żywej duszy - tylko Ty i sygnalizator z czerwoną strzałką w lewo...

 

Też się z tym spotkaliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klepnij @ >>> http://www.nadarzyn.pl/

Ja tam zawsze przejeżdżam prosto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem identyczną sytuacje, tylko, ze w Elblągu i to w dzień. Stałem 4 zmiany zanim zapaliła się strzałka do lewo skrętu, a na pasie z prawej za każdym cyklem zapalało się zielone do prawo skrętu. I tak stałem i stałem....no gdyby to była noc to bym pojechał, ale w dzień przy dużym natężeniu ruchu nie próbowałem szczęścia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami system nie działa poprawnie, za szybko podjechałes do swiatel itp.

wyłapuje praktycznie każdy samochód...Miałem podobny ostatnio problem w wawie

podjechalem szybko do światel i nic...czekam i czekam..

wtedy dałem lekko do tyłu, tak z 5 metrów i wlączyło się zielone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Trójmieście też na wielu skrzyżowaniach się to zdarza, jakieś niedoróbki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasami system nie działa poprawnie, za szybko podjechałes do swiatel itp.

 

tam jest taka "tarka" na dojeździe, że nie ryzykowałbym dojechania tam "za szybko" ;)

 

zdziwienie mnie bierze dlatego, że nie udało mi się jeszcze tam zobaczyć tej zielonej strzałki, odkąd ją tam zamontowali. A dość często tamtędy jeżdżę i nie dotyczy to tylko mojego samochodu... :| stąd ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w ramach studiow mialem odwiedziny w Poznanskim cetrum sterowania ruchem i tam gosc wlasnei mowil takich przypadkachi przyznal ze czasami trzeba podjechac ablo pod sama linie zatrzymania a nei zatrzymywac sie z 2 metry przed nia, albo cofnac sie kawalek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w DE staliśmy jak kołki na lewoskręcie 4ry zmiany świateł, podjechaliśmy troszkę do lini ukazała się zielona strzałka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ja jeździłem po tej "tarce" jak głupi w tą i spowrotem. Nic nie dało ;) Stąd moje pytanie zadane w tym temacie - wiem jak działa pętla indukcyjna i jak to "zmusić do działania". No ale cóż - widocznie mam pecha i ten system nigdy nie działa jak ja jadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale cóż - widocznie mam pecha i ten system nigdy nie działa jak ja jadę.

Masz za szybkie auto. Wywal te badziewia które tam wwaliłeś i światła się będą zapalać. :D

A tak na poważnie ja bym zgłosił to do wydziału ruchu drogowego albo gdzieś gdzie tym się zajmują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo widza cie jak pomykasz w kamerce i czerwone wlaczaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo widza cie jak pomykasz w kamerce i czerwone wlaczaja
z tym bym sie tak nie smial bo podczas tej wycieczki gosc stwierdzil, ze czasami zdarzaja sie przypadki wspolpracy z drogowka w nocy, podczas nielegalnych wyscigow ustawiaja na kilku ulicach czerwone, gosc przelatuje przez dwa trzy takie swiatla i po zsumowaniu tego wszystkiego ma po prawku. Niby rzadko to robia i ciekawe czy to w ogole prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam swiatla dla lewoskretu zalozyli tam calkiem "niedawno". Nie wiem Marek jaka jest przyczyna Twoich problemow ale ja skrecam tam dosyc ciezko i nigdy nie mialem problemow. Wszak nie mierze czasu przestoju przed sygnalizatorem, ale gdyby zmiana trwala za dlugo to zapewne zaczalbym sie niecierpliwic. Nic takiego nie stwierdzilem, wiec ja tam problemu nie widze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misie, kurcze, czytajcie ;) Ponieważ moje auto już dawno po katowickiej nie śmigało, jeździłem z kimś, różnymi autami... czy to vectrą, czy 206tką czy inną hondą. Problem ze światłami "dotyka" mnie w nocy (2-3 nad ranem), kiedy trzeba skręcić i nie ma kompletnie nikogo na skrzyżowaniu przez ładnych parę minut. Co jakiś czas pojawi się ktoś z bocznej, faza przeskoczy, a lewoskręt cały czas czerwony ;) Stąd ten temat.

 

Mam nadzieję, że panowie obserwujący ruch z tych kamer umieszczonych nad skrzyżowaniem kiedyś jednak zobaczą, że coś tam jest nie tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności