Skocz do zawartości
kozawoj

Stuki w przednich drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki dość uporczywy dla mnie problem. Mianowicie przy przyspieszaniu lub hamowaniu i na nierównościach( choć tu nie zawsze!) z przednich lewych drzwi wydobywa się okropny dźwięk. Taki jakby trzask, pojedynczy, nie umiem tego opisać. Coś jak gnący się plastik, blacha lub otwierany zardzewiały zawias lub ogranicznik drzwi. Występuje to jak wcześniej pisałem przy skręcie auta, hamowaniu i przyspieszaniu, na nierównościach mniej! Poradzono mi nasmarować wazeliną usczelki i zapsikac wd40 ogranicznik drzwi tą gąsieniczke ale nic nie pomaga!!! Mi się wydaje że to coś w drzwiach co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam zajrzec pod tapiecerke w drzwiach , moze jakis luzny element poprostu sobie tam lata ,tylko pytanie co ? a szyba elektryczna normalnie funkcjonuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli ci to tak przeszkadza to rozbierz drzwi a znajdziesz problem i go sam usuniesz. Bez rozbiórki się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak udawło się stwierdzic usterkę bo ja tez tak właśnie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ciegno od zamka obija sie o blache i stad ten dzwiek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem ze stukami drzwi, takie same objawy występują jak w opisie kolegi Wojtka, i rozbierałem drzwi bo mi lała się woda do środka poskręcałem wszystko jak należy i dalej się tłucze, wydaje mi się ze to coś z zamkiem, tak jak by drzwi były luźne na zawiasach a ucho za które zaskakuje zamek było ustawione pod złym kontem, tylko nie wiem czy jest tam regulacja ... teraz leje wiec ... ale postaram się jakoś po weekendzie wziąć za to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak rozebrac dzwi?? ma moze ktos jakis tutorial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić czy drzwi nie maja luzów na zawiasach. Ja w swoim wymieniłem oba dolne zawiasy i przy okazji podnioslem drzwi aby ładnie się zamykały. Aby sprawdzić czy drzwi mają luz nie trzeba rozbierać drzwi. Wystarczy otworzyć je i chwycyć je od strony klamki i poruszać nimi w górę i w dół. Należy zwrócić uwagę żę u mnie drzwi nie wykazywały luzów gdy skrzydło drzwiowe był o otwarte maksymalnie. DOPIERO gdy drzwi były lekko przytwarte tak aby była widoczna minimalna szpara między drzwiami a słupkiem to podczas podnoszenia drzwi był wyczuwalny luz na zawiasach dolnych. Wczesniej myślałem że trzeba regulować drzwi górnym zamkiem ale u mnie uwalone były tylko dolne. I to dosyć powszechna dolegliwość sądząć po chodliwości na allegro zamków przednich (szczególnie kierowcy ). Do regulacji ucha zamka jak i zawiasów trzeba mieć klucze spline czyli gwiadzka 12 ramienna (a nie 6 ramienna). Teraz wymiana zawiasu to dla mnie betka ale pierwszy raz to mordęga (kluczem do sukcesu jest całkowite zdjęcie drzwi z samochodu wówczas jest dostęp do zawiasu dolnego inaczej kaleczysz ręce i lakier samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupiłeś te zawiasy na allegro??

Prześlij link gdzie mogę kupić i czy sądzisz ze to pomoże ze nie będzie mi stukało, trzeszczało,skrzypiało... Mam luzy na dzwiach małe ale są i czy nie lepiej oddać je to zrobienia czy kupować nowe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem jak kozawoj luzów na zawiasach nie ma, lecz są trochę opadnięte, a dźwięk jakby ktoś tarł metal o metal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdź czy jest silikon między drzwiami a aluminiową osłoną? Ewentualnie czy wszystkie śruby są po dokręcane od prowadnic itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję na początek sprawdzić czy drzwi nie mają luzu w pionie. Otwórz drzwi i poruszaj nimi góra-dół-góra-dół. Jeśli masz luzy to takie mogą być objawy - miałem podobną sytuację. Dokręciłem śruby na torx z boku zawiasów i jak ręką odjął. Warto spróbować bo nic nie kosztuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razal, miałeś rację, poluzowała się śruba :) Teraz cisza jak makiem zasiał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie też stuka. Podczas ruszania, hamowania i przy skrętach. Na początku nie wiedziałem skąd te stuki sie wydobywają ale przypadkiem miałem lewą rękę położoną na wewnętrznym panelu do otwierania i zamykania drzwi i czułem podczas hamowania i przyspieszania coś takiego jakby sie lekko drzwi przesuwały (dokładnie nie potrawie tego opisac). W tym samym momencie było słychac ten pojedyńczy stuk. Mam napewno luz na zawiasach. Lekko otworzyłem drzwi tak aby szczelina była mała i ruszałem góra-dół. Poza tym aluminiowa listwa po zamknieciu drzwi nie jest na równi z listwą tylnych drzwi. Jest lekko poniżej listwy na tylnych drzwiach. Natomiast jak naoliwiłem zawiasy tych drzwi problem znikł. Jest to jednak doraźne rozwiązanie ponieważ po jakims problem wraca. Mam w związku z tym pytanie bo wiem że chyba bede musiał wymienić zawiasy. Czy można je kupić w kolorze nadwozia? Ile one kosztują? I czy są do nabycia tylko w serwisie czy może je kupic w innym źródle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na odpowiedz dla tego pana:P też jestem nieszczęśnikiem któremu dziwki pukają a mnie to starsznie wkrr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawośći zadzwoniłem do servisu. Zawias dolny 230 zł , zawias górny 60 zł, robocizna około 150 zł, lakierowanie zawiasów w kolorze nadwozia koło 250-300 zł. Masakra :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo kutwa chyba ich pojeba... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie jak odkrecic te zawiasy? Z odkręceniem zawiasów od drzwi nie bedzie problemu. Natomiast schody pojawiaja sie z odkręceniem zawiasów od nadwozia. Zarówno dolny jak i górny zawias sa przykrecone do nadwozia dwoma srubami. Jedną z zewnątrz (z tą nie bedzie problemu), a drugą od wewnątrz. Jak je odkręcić. Szczególnie interesuje mnie dojscie do tej wewnetrzej górnego zawiasu.

 

---------- Post added at 11:23 ---------- Previous post was at 11:13 ----------

 

Juz wszystko wiem. Niemcy jak cos wymysla to mozna nerwicy dostac zanim sie nie przeczyta jak sie zabrac do danej roboty.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=84465&highlight=jak+odkr%EAci%E6+zawiasy+drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po zabiegu. Wymiana zawiasów nie była taka trudna. Troche czasu poświęciłem ustawieniu drzwi. Oto rezultaty.

przed.JPG

po.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności