Skocz do zawartości
Radoslav

Olej Castrol LongLife - czy spala się więcej niż innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak w temacie do użytkowników jeżdżących na oleju Castrol LongLife (5W30). Od początku jeszcze w germanii miał taki zalewany i taki przyjąłem (serwis w kompie jest ustawiony na 30.000 km, ale i tak jeżdze max 20.000 km do wymiany). Jednak u mnie jakoś sporo tego oleju ubywa (spala się?) w granicach ok. 0,1l / 1000 km. Wycieków nie zauważam, w zbiorniku wyrównawczym czysto. Ostatnio też zauważyłem lekkie kopcenia przy wyższych obrotach (barwa dymu niebieskawa).

Rozmawiałem z dwoma osobami, które też jeździły wcześniej na takim oleju i po zmianie na inny o normie 505.01 (Motul, Fuchs) zauważają wyraźne spadek zużycia oleju przy tych samych km.

Czy ktoś spotakał się z podobnym przypadkiem? Ma doświadczenia ze zmianą LongLife na inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój passat był takim zalewany (Castrol SLX VW 504.00/507.00), ale wymiany były co 15k i tak na pewno zaleca ASO. Na razie przejechałem nim jedynie 6 tysięcy km aczkolwiek nie zauważyłem żadnego ubytku oleju. Przebieg obecnie to 207kkm. Na pewno dużo zależy od sposobu w jaki użytkujesz auto np. w trakcie dynamicznej jazdy a prędkościami autostradowymi na pewno trochę oleju spali.

 

Za 3k mam wymianę i też już zakupiłem Motula 505.01.

Edytowane przez Kusiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA również miałem zalany Castol long life 5w30 i do wymiany po ok 20 tys km musiałem dolać ok 1 litra a po wymianie na CASTROL EDGE TURBO DIESEL 5w40 na 15 tys km dolewam max 2 setki

 

Na pewno dużo zależy od sposobu w jaki użytkujesz auto np. w trakcie dynamicznej jazdy a prędkościami autostradowymi na pewno trochę oleju spali.

Zgadzam się z tobą kolego ale u mnie przy podobnych trasach i takim samym stylu jazdy oleju long life ubywało zdecydowanie więcej (bez żadnych wycieków) niż tego na którym obecnie jeżdze

Edytowane przez MDZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...zaczynam domniemać, że na tym polega jego LongLife, że na standardowe 15.000 km dolewa się min. 1l a więc 25% oleju jest świeższe, a po 30.000 daje to połowę świeżego oleju ;) i można latać dłużej.

Chyba też się przymierzę do zmiany na inny tylko w normie 505. A do tego sprawdzę turbo czy nie przepuszcza przez siebie za dużych ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, lecz ja zauważyłem ze ten polski castrol jest do du**

Zawsze zamawiałem niemiecki i na nim można było jeździć i jeździć bez dolewki.

Teraz byłem zmuszony kupić polski syntetyk castrola i ubywa go strasznie dużo w porównaniu do niemieckiego.

Więc moje zdanie jest takie ze ten polski castrol jest coś nie ten teges...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez jezdze na 5w30 i czy moge bezproblemowo zmienic na 5w40 (505)

Czym one sie dokladnie róznią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest opis castrol SLX professional VWlonglife III 5w30

 

http://www.castrol.com/castrol/sectiongenericarticle.do?categoryId=9014527&contentId=7028797#7103903

 

tu jest opis castrol edge 5w30

 

http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=9025705&contentId=7028271

 

tu jest opis castrol edge turbo diesel 5w40

 

http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=9025715&contentId=7028274

 

wydaje się, że SLX professional i edge 5w30 to jest to samo, tylko jedno idzie do warsztatów, a drugie na rynek detaliczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak wy, lecz ja zauważyłem ze ten polski castrol jest do du**

Zawsze zamawiałem niemiecki i na nim można było jeździć i jeździć bez dolewki.

Teraz byłem zmuszony kupić polski syntetyk castrola i ubywa go strasznie dużo w porównaniu do niemieckiego.

Więc moje zdanie jest takie ze ten polski castrol jest coś nie ten teges...

 

Może tak być. Tylko na jaki zamienić żeby był w miarę pewny jakościowo i nie brał go litrami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności