Skocz do zawartości
Sidor

B4 na 17" 215/45 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno zakupiłem Passata B4 Kombi AFN i kupiłem do niego felgi 17 calowe i teraz się zastanawiam czy by weszły do niego opony 215/45 . Z tyłu raczej tak bo jest wyżej ale nie wiem jak z przodem. Prosze o rade jeżeli ktoś na takich jeździł i było ok wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na profilu 45 może być problem. Lepiej na 35 wtedy powinno być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sęk w tym że 35-40 profil to już troche za mały jak na nasze polskie super drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak 17' za duze:) No cos za cos:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze na 17-tkach i z tylu spokojnie mozesz zalozyc 215/40 ale niestety przod 205/40 to jest maks jaki mozesz zalozyc (bez dystansow).

Ja mam u siebie 205/40 i przestrzen miedzy deklem amorka a opona jest naprawde mala :) Wiec weszlo wszystko na styk :)

 

Poza tym ladnie passek wyglada na 17" :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info , chyba jednak trzeba bedzie zmienic plany na 16" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 17x7 cali ET38 z oponami 205x40 z przodu i z tyłu na seryjnym zawieszeniu. i moim zdaniem spokojnie 205x45, 215x40 wejdą ale wszystko jeszcze zależy jakie ET

Edytowane przez ashimage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!!! ja też mam zalożone 17 w pasku tylko fakt ze z tylu mam wcisniete 17/45/215 ale z przodu to juz musza byc 205!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jeszcze od ET felgi i jej szerokości 8" czy 7.5".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felgi są 7,5J ET35 , a mi chodzi czy profil 45 na przodzie bedzie jezdził bo szerokosc czy 205 czy 215 to juz mniejszy problem. Dla mnie po prostu profil 45 to minimum i niestety jak taki nie przypasuje to bede musiał chyba 16 zamontowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 205x45 spokojnie.Na tyle luzu zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sidor, a masz go na oryginalnym zawieszeniu??

 

Jesli chodzi Ci o to czy jest wystarczajaco miejsca w nadkolu i czy sie schowa w blotniku to na OEM zawieszeniu powinno wejsc.

 

a mi chodzi czy profil 45 na przodzie bedzie jezdził bo szerokosc czy 205 czy 215 to juz mniejszy problem

to nie tak do konca bo te dwie wielkosci tj. szerokosc i profil sa ze soba powiazane!!!

 

Tu masz linka poczytaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=51005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam w B3 16" na 7.5" i zawias gwintowany ok. -65/-45, auto jeździ na 195/50/16, teraz wiem tak na prawdę czym jest dobór odpowiedniego rozmiaru opony. Ważne żeby opona nie była za szeroka - 235 itp, no i profil nie za duży. Profil 45 to jest wartość podana w procentach. Oznacza jaki procent szerokości opony stanowi jej profil. Jak są opony 205/50/16 to jest to 50% z 205 czyli 102.5mm takiej wielkości jest profil. Także im szersza opona tym mniejsza wartość "profilu" (45/40/35) jest zalecana. Musisz sobie dokładnie sprawdzić, za szeroka opona i za wysoki profil może obcierać o nakrętkę sprężyny, więc trzeba będzie dystans montować, żeby odepchnąć koło. Z tego co pamiętam, to brata B4 VR6 w chwili kupna miała felgi 17 z oponami z przodu 215/40/17 a z tyłu 225/45/17 ale nie jestem pewien, może kuczlaw będzie wiedział dokładniej :D W każdym razie polecam ten kalkulator, dokładnie ci pokazuje różnicę między oponami:

http://www.miata.net/garage/tirecalcold.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności