Skocz do zawartości
kielon.m

wielkosc oponek w B-4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

Chciałbym żebyście mi pomogli w rozwiązaniu problemu jaki mam:) Mianowicie mam Paska na 17 calowych "stopach" z ogumieniem 205/40/17 a chciałbym założyć 205/45/17 albo 215/45/17.

Nie wiem czy nie będą o nic haczyć?? może ktos ma takie kapcie u siebie w samochodzie??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
215/45/17

 

Takie miałem i nie haczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RIS

U mnie takie też nie tarły,zależy jakie masz ET jeszcze na feldze i jakie sprężyny.

 

Problem się pojawił jak założyłem niższe sprężyny z przodu.musiałem uciec w mniejszą średnicę obręczy bo przy każdym skręcie+dziura cięło oponę :(

dlatego najlepiej założyć na próbę podobną średnicę koła z takim samym ET i wypróbować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no nie mam za bardzo skad wziasc takiej felgi z opona zeby przymierzyc:(

Sprawdzilem na feldze jest tylko podany rozmiar 7Jx17 bez ET.

Zawieszenie mam w standardzie.

kurcze nie wiem co zrobic bo jak kupie oponki i beda trzec to nie bedzie fajnie:(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RIS

Hmm

205/40 r17 ma średnicę 59,58 cm

205/45 r17 ma średnicę 61,63 cm

215/45 r17 ma średnicę 62,53 cm

 

W sumie różnice niewielkie,jeżeli widzisz ,żę masz luz jeszcze na ugiętym aucie, to da radę. Z tyłu zawsze można lekko zaklepać ranty jeżeli nie masz nadkoli antykorozyjnych ;) ( przy ET 28 i duzym kapciu niestety u siebie musiałem to "przytuningować" ;) ) z przodem jest różnie,bo koło się jednak obraca,przy skręcie.

Proponuję kupić dwie ,jak na przód nie podpasują to na tył możesz je sobie śmiało zostawić ;) Ja teraz też z tyłu mam wyższy profil,żeby się nie czuć na polskich drogach jak w wozie drabiniastym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie czuć na polskich drogach jak w wozie drabiniastym

 

Dokladnie jak napisales wlasnie dlatego chcialbym zalozyc Profil troszke wyzszy;)

 

W sumie to nawet jest pomysl zeby kupic najpierw dwie i sie zobaczy, zaloze je na przod jak cos to przerzuce je na tyl.

 

Dzieki za pomoc:))

 

Jeszcze jedno pytanko moze wiesz czy amorki z golfa 2 podejda mi na tyl do Paska??

 

Musze wymienic bo mi troszke buda buja, a w golfie wymienilem zawiesze na gwinty i zostaly mi dwa tylne Bilstain-y ktore moze przejechaly 200km i tak sobie mysle czy by podeszly??

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RIS

No z amorkami niestety nie pomogę, zobacz w katalogu internetowym na przykład KYB i porównaj numery katalogowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności