Skocz do zawartości
marjanko

alarm - czujniki kontroli wnętrza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swoim pasku alarm fabryczny bez kontroli wnętrza.

Czy można rozszeżyć funkcjonalność modułu komfortu o kontrolę wnętrza, dodając czujniki? Wiem ,że powinny znajdować się w bocznych lampkach oświetlenia kabiny.

Jak jest z przewodami do czujników ?

I jeszcze ten wyłącznik na słupku.

 

Czy może ktoś rozwinąć temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie masz czujników ultradzwiekowych to chyba nie jest to fabryczny alarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fabryka nie dawała w podstawowej opcji czujników wnętrza. jedynie byly w opcji.

 

Moduł komfortu musi miec opcje na czujniki ruchu, tak samo jak np domykanie szyb. Jesli fabrycznie tego nei mialem to musisz wyeminic modul lub dokupic alarm. Alarm podlaczany do modulu z czujkami i domykaniem to siakes 250 pln... :) bez rewelacji ale bedzie wył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3BG czujniki ruchu były w kazdej wersji fabrycznego alarmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
w 3BG czujniki ruchu były w kazdej wersji fabrycznego alarmu

tak ale marjanko nie ma 3BG tylko 3B5 - taka mała różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób moge sprawdzić czy mam te czujniki? Mam zamontowany alarm Clifford IntelliGuard 750 i chciałbym te czyjniki podłączyć pod ten alarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ruchu jest zintegrowany (wbudowany) w bocznych górnych lampkach (opcja). Wygląda jak normalny czujnik (sitko). U mnie nie występowały fabrycznie, były dokładane osobno do osobnego alarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czy moduł komfortu obsługuje czujniki? Ma jakieś dodatkowe złącza, może ktoś zna numer seryjny tej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najprościej dla Ciebie będzie wyciągnięcie modułu komfortu, spisanie numerów i udanie się do ASO. No, chyba że ktoś z forumowiczy ma rozpiske serii i przyporządkowanych im opcji.

 

Odnośnie umiejscowienia i demontażu tego elementu było stworzonych wiele tematów - w FAQu powinien się jakiś znaleźć, a jak nie, to w wyszukiwarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krycho

Nie chcialbym zakladac nowego tematu. W moim pasku sa juz slabe akumulatorki od alarmu (syreny). Alarm jest dokladany. Czy takie akumulatorki sa uniwersalne? Czy wszystko zalezy od marki/modelu alarmu? Gdzie kupuje sie takie akumulatorki?

Pozdrawiam serdecznie!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcialbym zakladac nowego tematu. W moim pasku sa juz slabe akumulatorki od alarmu (syreny). Alarm jest dokladany. Czy takie akumulatorki sa uniwersalne? Czy wszystko zalezy od marki/modelu alarmu? Gdzie kupuje sie takie akumulatorki?

Pozdrawiam serdecznie!:)

Po czym stwierdzasz, że masz słabe akumulatorki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krycho, alarm jest zasilany z akumulatora w aucie a syrenka ma zasilanie swoje w razie odlaczenie od glownego aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw bardzo pięknie wyjaśnił to czego ja zapomnaiłem napisać...Krycho, może Tobie chodzi o to, że masz słaby zasięg na pilocie lub w ogóle nie otwiera??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krycho

Przepraszam, nie sprecyzowalem. Chodzilo o to,ze, gdy odlacze akumulator, to syrenka alarmu wydaje cichy sygnal (prawie w ogole nie slychac). Kiedys sie wydzierala!!

Chodzi mi wlasnie o moment odlaczenia akumulatora!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krycho, akumulator sobie zmień w .....pilocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krycho

Chodzi o zasilanie syrenki! Czy do niej dokupuje sie akumulatorki? Jakie?Czy to zalezy od alarmu jaki posiadam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o zasilanie syrenki

To było od razu pomysleć jak pisałeś posta i ze 3 razy go przeczytać przed wysłaniem. A my tu nabijamy posty :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności