Skocz do zawartości
vwiater

słabe hamulce tył - jak polepszyć ich skuteczność

Rekomendowane odpowiedzi

A powiem że też zawsze zaciągam reczny czy to latem czy zimą i nigdy nie miałem problemu z ręcznym a wręcz przeciwnie a na przeglądzie zawsze mnie z rolek wyrzuci. Takie już moje hamulce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przyszły nowe bębny Meyle, srednia półka ale co tam, powiem wam ze strasznie ciezko jest dostac bebny do naszych paskow, mam dobry kontakt od kolegi z forum wiec w razie czego piszcie to podam kontakt.

Podpowiedzcie jak najlepiej pomalowac nowe bebny, od razu farba do zaciskow czy jakos inaczej, czy pomalowac pozniej po montażu czy lepiej przed??

w piatek wymieniem bebny i zastanawiam sie nad zestawem uszczelek do pompy hamulcowej zeby te uszczelki wymienic, niby hamulec mi w podloge nie leci, ale jakos nie jest taki jak bym chciał, napiszcie co sądzicie

 

NO TO SRU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kup dobry lakier bo ja raz połaszczyłem się na taniochę i zimą jak szczęki przymarzły i zadymiło się z bębnów to farba sie złuszczyła. A malowałem przed montażem aby dobrze lakier stwardniał. Warto jak najbardziej zregenerować pompę, zaoszczędzisz w ciul kasy, ja raz kupiłem wysprzęglik nowy - tak drogo że ból, a później i pompka od sprzęgła padła , komplecik naprawczy coś koło 15-20 zeta i działa bez zarzutu (nawet jak się dywanik pod pedał podwinie;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło wymienienie wszystkich sprężyn przy szczękach, szczególnie duże znaczenie miała ta od regulatora luzu, była naciągnięta jak cholera. Przedtem hamulec był taki papuciowaty a teraz, to nie ma porównania. No i oczywiście odpowiednia regulacja hamulca awaryjnego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no juz wlasnie chce to kompleksowo zrobic bo mnie strasznie ten hamulec wkurza, pomijajac to ze nie hamuje, nie chce sie na kims zatrzymac, mam juz komplet sprezynek do wymiany, płyn hamulcowy, komplet uszczelek do pompy hamulcowej i nowe bębny, okładziny sa jakies 5 miesięczne i w ogole nie starte, mam nadziej ze pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności