Skocz do zawartości
Gość adekm89

Instalacja gazowa czy założyć? 97r, 1,6, b5, 101KM VW Passat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adekm89

Witam serdecznie!

Pytanie od mojego wujka, który ma małe problemu z użytkowaniem kompka:)

Czytałem mu temat "czy się opłaca" itp... Ale jednak uparl się aby założyć nowy temat i zapytać.

 

Chce założyć gaz do VW passata, 1997r, 101KM, B5, silnik 1,6.

Głownie chodzi mu o zużycie/uszkodzenia silnika...

Konkretnego rodzaju zakladanej instal nie był w stanie mi podac...

Wiem tylko tyle, koszt 3600zł, instalacja włoska...

Pytanie brzmi:

Co o tym sądzicie?? Czy nie szkoda silnika?? :)

Co byście zrobili na jego miejscu...

Jeździ minimum 50km dziennie... Głównie miasto... Czasem zdażają się dalsze wycieczki... czyli ponad 20tyś km rocznie... Pali kolo 8-9l...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak ;)....mam na gazie zjechane 234 tys ....poprzednim paskiem cos kolo 150 tys......a pierwszym paskiem,B1 na ruskiej instalacji zrobilem jakies 100tys i gdyby sie progi nie zlamaly pewnie drugie tyle bym zrobil....szybsze zuzycie silnika to jak dla mnie mit z kosmosu,B5 1.6 na gazie nie powinna zjesc wiecej jak 12 L na setke,Gdyby nie gaz raczej bym z kasa nie wyrobil ....zakladac i jechac ...pzdr ;0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi pasek w tym silniku (ahl) pali 8l/100km na trasie do 120km/h, powyżej pali 10l/100km a w mieście też 10l/100km gaz w pasku mam dopiero miesiąc i przejechane około 3tyś, także ja żadnych problemów nie miałem ale gaz jaki ja mam to mieszanka z różnych firm za 2600zł (sekwencja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki silnik, zagazowany przy przebiegu 210tyś. Instalacja KME Diego. Zrobiłem na niej 20tyś. Jak na razie zero problemów! Koszt instalacji 2400pln. Cena gazu na Auchan 1,44pln. Tankowanie do pełna (35litrów-50pln), mina tankujących obok PB-bezcenne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potwierdzam to co koledzy napisali wyżej mam 1.6 AHL zagazowany i na razie przez rok użytkowania żadnych problemów. Spalanie około 10 l / 100 km.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagazowałem przy 239000 zrobiłem 34000 pali około 10l instalka stag 300 zero problemów:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik AHL 1,6 instalacja sekwencyjna spalanie min. 9,5 l/ max 12 l/ -tak jest w moim.

Jeśli pali 8 l jak napisał a-s-m-o to nie najlepiej to wróży głowicy. Mieszanka zbyt uboga = mniejsze spalanie= wyższa temperatura spalania=niechybna regeneracja lub wymiana głowicy (wypalone zawory)

Instalacja sekwencyjna polecam ten silnik dobrze znosi LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołącze się do kolegi, który pytał o gaz w 1,6.

Mam podobne pytanie z tym, że ja mam 1,8 / ADR /.

Dużo robie dziennie, ponieważ ok 100km i jednak przy cenach benzyny trochę to wychodzi. Myśle powaznie o instalacji. Ale jaka? i Jakie są ewentualnie zagrożenia dla silnika. Ktoś napisał o wypalaniu się zaworów. To też słyszałem, ale czy coś jeszcze może mnie zaskoczyć?

Jest to b5, 1.8 ( bez turbo ), 1997r.

 

Aha i konkrety - jakia instalacja jest najlepsza?? Cena nie gra roli ..

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedz. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gazujemy,gazujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o instalacji BRC? ..dużo osób własnie tą instalacje mi poleca?

Czy ktoś z was ma zdanie ..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRC znaczy?BRC 24 czy BRC plug&drive?Osób znaczy się kto?Zakłady montujące?

Jedź sobie na Modlińską(284 chyba)Migaz,lub pość PW do kolegi Nikoś Wariat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRC- Brak Regulacji Czegokolwiek (ponoć ??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja posiadam paska 1.8 ADR 97 rok mam przejechane 22000 tys na gazie okolo 30 tys mam staga 300 10 literkow pali żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dołączam się do chóru chwalących instalację LPG w silniczkach 1,6 ( ja mam AHL). Potwierdzam też spalanie - od 9 do 13 litrów ( trasa do 120 km/h i miasto /butoiwanie)

 

instalacja kosztowała w wawie 3300, stella, reduktor ANA. Zero problemów. Co 15 000 km przegląd, regulacja , wymiana 2 filtrów.

 

Także zakładaj i licz ile oszczędziłeś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek@

Mam pytanko mam paska 1,6 benzyna 101 koni B5 99r. i mam mechanika co montuje jnstalacje gazowe ruznych marek i polecił mi własnie taka instalacje TARTARINI mówi że ta jnstalacja nie bedzie droga i podobno jakosciowa tez bardzo dobra a cene jaka chce zebym mu zapłacił to 2700 ze reduktor jest wiekszy jakis do 160 koni i butla w kole jak sie zmiesci to 60Ltrów. I czy ktos zna taka instalacje a moze ktos ma taka instalacje w swoim pasku i czy niema zadnych problemów.:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co eksperymentować jeżeli w tym dziale masz 50 postów jaka instalacja będzie odpowiednia??Porozmawiaj ze znajomymi gdzie wstawiali lub jedź do Koszlina do madmaxa.Jak zainteresowany to podam namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gazować ale tylko sekwencje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecił mi własnie taka instalacje TARTARINI

A ja Ci nie polecam. Miałem instalację tej firmy w służbowym Seicento 1.1 i nie za bardzo się sprawdzała. Co do jazdy było ok, choć potrafiła płatać figle typu nierówna praca silnika, dławienie się itp. A zakładana była w salonie Fiata, żeby nie tracić gwarancji. Ogólnie Tartarini Ci nie polecam.

Ale za to inna jak najbardziej. Ja w swoich wszystkich dotychczasowych autach (Polonez, MK2, Citroen ZX i teraźniejszy Passat) miałem instalacje gazowe i było super. Zawsze miałem BRC lub Lovato. Szczególnie dobrze z gazem współpracowały silniki VW (RP i ABS) z instalacjami Lovato, no ale to monowtryski więc silniki stworzone do gazu. Co do sekwencji to nie mam porównania, ale wydaje mi się, że również Lovato będzie ok. Zresztą w powyższych postach dokładnie jest opisane jaką instalację wybrać, więc po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec ja do swojego AHL'a załozyłem:

stag4

wtryski-magicjet

reduktor-scorpion mini

 

koszt 2580 PLN. Śmiga jak nalezy, zero róznicy miedzy PB a LPG! POLECAM. Jak cos to pisac na PW dam namiary na gościa na sląsku co robi to jak należy.

Edytowane przez barni5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności