Skocz do zawartości
zakrzes

Szyba przednia zniekształca obraz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio wymieniałem oryginalną szybę (była strasznie poobijana od żwiru) na nową firmy Nord Glass.

Po krótkim czasie użytkowania zauważyłem, że po stronie pasażera szyba zniekształca obraz (załamuje światło). Efekt był podobny np. do starych szyb w oknach, gdzie szkło z czasem zaczyna spływać i załamuje światło. Moim zdaniem wynikało to z niezachowania łuku wygięcia szyby, tzn. zamiast łagodnego łuku były załamania krzywizny.

 

Wróciłem do człowieka, który wymieniał mi szybę. Oczywiście on nic nie widział i odesał mnie do AutoGlasJann w W-wie (skąd bierze szyby) żeby oni ocenili czy to normalne.

 

Oczywiście tam stwierdzono, że szyba do reklamacji.

Wymieniłem na reklamacji szybę na nową z 2009 roku (poprzednia była z 2008) i... dokładnie to samo - szyba krzywa!

 

Czy ktoś z Was zmieniał szybę na Nord Glass i zauważył podobny efekt???

Brak już mi zdrowia na wymianę na kolejne dziadostwo tej samej firmy więc chyba pojadę do nich i zarządam zwrotu pieniędzy, a szybę kupie sobie innego producenta.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajec

dokładnie tak powinieneś zrobić , awrot pieniążków ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym zażądał zwrotu pieniędzy, szkoda czasu na ciągłe jeżdżenie i relkamowanie jednego i tego samego produktu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie czeka zmiana przedniej szybki, dobrze wiedzieć o takich klockach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mój szwagier tydzień temu był zmuszony wymienić szybę w swoim Roverze.

Podczas wizyty w jednym z dużych zakładów z szybami, spotkaliśmy się z produktem tej firmy. Zaproponowana szyba nie miała folii ochronnych (do transportu) i naprawdę dziwnie się przez nią patrzyło. W cenie o 60zł wyższej był szyba Pilkingtona, wyglądająca zdecydowanie lepiej, a za kolejne 20zł, wersja z przyciemnianym zielonym paskiem na górze.

Jak wracaliśmy z warsztatu z nową szybą, nabrałem ochoty na wymianę swojej. Ta miała niesamowity szmaragdowy odcień, a świat za nią wydawał się bardziej barwny i jasny. Co ciekawe, dość mocno zużyte wycieraczki doskonale zbierały z niej wodę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuję za odzew.

Generalnie każdemu kto ma zamiar wymienić szybę w B5 odradzam produkty Nord Glass. Dwie szyby, wyprodukowane w odstępie kilkunastu miesięcy, były identycznie zniekształcone.

 

Dla mnie koszmar, ale może komuś to nie przeszkadza. Człowiek, który wymieniał mi szybę mówi że do b5 zakłada kilka szyb tygodniowo (w mieście ponizej 30tys mieszkańsów) i nikt z reklamacjami nie przyjezdza. Nie sądzę, żebym to ja miał takiego pecha.

 

Mam zamiar tym razem wkleić sobie Pilkingtona. Ktoś może orientuje się jaki jest koszt takiej szyby do B5?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim passku wymieniałem szybę rok temu za równe 400 zł, ale było to po znajomości normalnie chciał 500 zł, włożyłem szybę SGG Securit, zieloną, z paskiem u góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar tym razem wkleić sobie Pilkingtona. Ktoś może orientuje się jaki jest koszt takiej szyby do B5?

 

Ja płaciłem 450 zł za szybę Pilkingtona.

Niestety ta też ma wady. Co prawda nie zniekształca obrazu, ale z powodu nieregularnego kształtu wycieraczki nie zbierają zbyt dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności