Skocz do zawartości
Gość Tomkyf

Bluetooth Premium traci zasięg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomkyf

Witam,

Czy spotkaliście sie z problemem tracenia zasięgu (w zasadzie bezpowrotnie) w zestawie Bluetooth Premium?

Wszystko "gra i buczy" przez pół minuty. Telefon kompatybilny, full zasięg, rozmowa gra, wszystkie funkcje cacy i nagle... gasną wszystkie 5 kresek zasięgu, pojawia się napis "No Network" i koniec. Po kilku minutach pojawi się na 10 sekund i znów traci z pięciu kresek nagle na "zero". I to na postoju i w czasie jazdy i w wielu miejscach w mieście.

Najgorsze jest to że bluetooth działa, czyli "ukradł" mi informacje z SIMa z telefonu i go wyłaczył. Czyżby uszkodzony moduł radiowy telefonu Premium w samochodzie? Autko ma 5 dni :(

Czy zanim udam się do ASO (gwarancja) mogę coś z tym zrobić???

Edytowane przez Tomkyf
poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w 3G? Jeśli tak to wyłącz to i zostaw tylko GSM.

Sporo telefonów ma problem rozłączania rozmów w 3G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomkyf

Niestety to nie to. Poza tym w Premium nie bardzo wiem jak to można zmienić. jutro ASO. A dzisiaj jeszcze sprawdzę na innym telefonie może coś z tym SAPem jest nie tak w moim Blackberry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw Blackberry łączy się z Premium? jest na liście obsługiwanych telefonów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomkyf

Witam,

Znalazłem powód :). Jednak to uszkodzony telefon. Po zmianie na ten sam model ale inny egzemplarz wszystko zaczęło hulać że aż miło :).

Tak potwierdzam . Sprawdziłem dwa modele. Blackberry 9000 Bold i Blackberry 8900 pasują w 100%. Nie wiem czy są na liście ale działa wszystko. Mój uszkodzony to BB 9000 Bold ale już został wymieniony :)

 

Jednym słowem sparowany telefon z Premium nawet jak system wykazuje że jest połaczony przez BT to jednak ciągle komunikując się z karta SIM w telefonie, przy błędach komunikacji może skutkować traceniem zasięgu. Chyba analogicznie do luźnej karty sim w zwykłym telefonie :).

 

Ale się cieszę :) integracja z RCD-510 powalająca (jak na moje dotychczasowe doświadczenia). Informacje na MFD+ super. wybieranie głosowe... hmmm... musze poćwiczyć. trafność jakieś 90% :)

 

Czyli polecam :) jeśli tylko działa to jest wart swojej ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy używając BT Premium z Blackberry zestaw kopiuje książke telefoniczną z karty SIM i z telefonu do zestawu Premium?

w jaki sposób wybierasz nowe połączenie?

korzystając z książki adresowej (kontakty) ?

co się wyświetla na MFA i na wyświetlaczu RCD-510?

numer dzwoniącego telefonu czy wpisane do kontaktów nazwisko (imię) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomkyf

Tak. Pełna książka (z polskimi znakami!!!) kopiuje się do Premium. Masz mnóstwo możliwości wybierania numeru: wybierasz klawiaturą zestawu (ta co wysuwa się z cockpitu), wybierasz numer z klawiatury numerycznej wyświetlanej na RCD-510 (zakładam że w RNS jest identycznie), wybierasz numer szukając w książce w Premium poprzez MFA lub z listy w RCD, lub przeszukując - wykorzystując "search" i klawiaturę alfanumeryczną - wyświetlają się w RCD Dodatkowo w RCD masz możliwośc zapamiętania numerów do szybkiego wybierania (5 sztuk), możesz również wyświetlić ostatnie połączenia odebrane, nieodebrane, wybierane i to zarówno na RCD jak i w MFA.

Dodatkowo działa wybieranie głosowe i tutaj też kilka możliwości. po nazwie wpisu (imię i nazwisko np.) oraz dyktując numer głosem (w moim przypadku po angielsku) ale niestety brak polskiego.

 

Oczywiście i na MFD i na RCD wyświetlają się nazwy wpisów do książki :)

Wszystko bardzo sprytnie i intuicyjnie zaprojektowane.

 

Dodam tylko, że niestety BB 9000 Bold nie jest jednak kompatybilny. Znów miałem problem i utrate zasięgu z podmienionym egzemplarzem. Natomiast BB 8900 (tzw. Curve) pracuje bez zarzutu.

 

Jeśli masz jakieś pytania to pisz. Przynajmniej poznam szczegółowo to urządzenie szukając odpowiedzi :)

Edytowane przez Tomkyf
dodanie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomkyf

Dodatkowa informacja dla zainteresowanych. Wymiana softu na najnowszy w BB 9000 Bold spowodowała, że zaczął działać poprawnie tak jak 8900.

 

Jedynym mankamentem jaki zaobserwowałem to brak możliwości czytania smsków. Wiadomość przychodzi, jest odbierana, a próba przeczytania wyświetla komunikat "Message can not be shown". po tym komunikacie symbol wiadomości pokazuje że została przeczytana (otwarta koperta).

 

Kopiowanie smsmów na kartę sim działa. Nie powinno więc być problemów.

 

Znacie problem i jego ewentualne rozwiązanie?

Edytowane przez Tomkyf
poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym mankamentem jaki zaobserwowałem to brak możliwości czytania smsków. Wiadomość przychodzi, jest odbierana, a próba przeczytania wyświetla komunikat "Message can not be shown". po tym komunikacie symbol wiadomości pokazuje że została przeczytana (otwarta koperta).

Kopiowanie smsmów na kartę sim działa. Nie powinno więc być problemów.

Znacie problem i jego ewentualne rozwiązanie?

 

Czyli kopiowana na kartę SIM jest właśnie ta wiadomość której nie można odczytać na MFA+?

W moim zestawie Premiun czasami SMS'ów też nie mogę odczytać

(też pojawia się komunikat "Message can not be shown") ale wtedy nie mogę skopiować SMS'ów do karty SIM w Nokia 6300.

Wykonuje kopiowanie ale w telefonie nie pojawia się skopiowany SMS (kiedyś to działało dobrze).

Brak odczytu pojawia się chyba wtedy gdy przychodzi SMS w trakcie uzyskiwania połączenia telefonu z Premium lub w czasie kończenia połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomkyf

TAK. Kopiowana jest ta wiadomość, po czym po odłączeniu od Premium mogę ją przeczytać na telefonie. Zastanawiałem się czy nie jest jakoś przyblokowane odczytywanie smsów ze względów bezpieczeństwa. Ale nie znalazłem innych ustawień w jakimkolwiek innym menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem 2 modele BlackBerry z zestawem Premium:

 

8900 - nie udało się uruchomić (ale jego właściciel sam ustawiał w nim BT - mógł namieszać)

8520 - udało się połączyć - BT telefonu ustawiał konsultant z Plus'a

 

połączyłem też z TomTom 950 - działa ok, książka przekopiowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności