xoslox Zgłoś #1901 Napisano 8 Września 2018 (edytowane) Wsadziłem te zegary do Polo (07r). I teraz tak obrotomierz wstaje. Prędkościomierz działa, ale: - kiedy zakodowana końcówka na 5 - nie działa - kiedy zakodowana na 1 (po CAN) - działa Tu siedzi w tym polo moduł bosch'a 8.0 - świeci ABS. Ikonka immo miga (mam wyłączone immo w EDC bo był swap z 1.4 edc17 na 1.9 tdi edc15) Poduszki zgasły po wykasowaniu błędu. No i świeci kontrolka ABS. Teraz pytanie, czy ona się zapala bo błąd w ABS czy razem z immo, czy to wymaga jakiejś masy napiecia na pin 19 niebieskiej wtyczki ? Błędy w ABS: 01314 - Engine Control Module 18055 - Check Coding of ECUs on Powertrain Data Bus Próbowałem różne kombinacje, kodowanie, odświeżanie can-gateway i nic, błąd dalej jest... Bak wygląda, że pokazuje na odwrót Chyba się to raczej nie zgra... P.S no i staging działa w samochodzie, więc jest to kwestia podawania terminala 15 po 30. I jeszcze taka ciekawostka. Opcja włączenia czytania temperatury po CAN działa dla tych zegarów Edytowane 8 Września 2018 przez xoslox Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
xoslox Zgłoś #1902 Napisano 9 Września 2018 (edytowane) Na próbę wgrałem wsad z golfa 1J5 920 826 i o dziwo po zakodowaniu lampka ABS gaśnie udało mi się też dograć wskazanie paliwa, otworzyłem jakiś tam wsad z polo i podmieniłem skalę. Zostało mi tylko do rozgryzienia czy da radę zrobić i prędkość i temperaturę po CAN. Bo jeśli używam tego vag dump edit to zmienia mi te wartości zamiennie i porównywałem wsady i to się zmienia w jednej komórce o adresie 0x065 wartość 80 to impulsator 81 to can a 82 to temperatura po can... Niestety kodowanie spod vcds-a nie wchodzi na xxxx1 (via CAN) kiedy nie ma w tej komórce wartości 81, jak edytuje na 82 to automatycznie kodowanie zmienia się na xxxx5 (k-value) Aktualizacja: Udało się. Wszystko działa jak chciałem, w adresie 0x065 wystarczy wstawić wartość 83 i zegary czytają i prędkość i temperaturę po CAN. Dodatkowo nawet mi się to zgrało z modułem komfortu, pokazuje otwarte drzwi. Błędów jako takich nie ma. Czekam na nowe pastylki id48 i będę montował finalnie w samochodzie Edytowane 10 Września 2018 przez xoslox Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
marianek59tm Zgłoś #1903 Napisano 16 Września 2018 (edytowane) Witam Kolegów. Czy ktoś przerobi mi wsad tak żeby staging działał??? Mi jakoś nie chce działac albo źle to robie. mój wsad obecny.eep Edytowane 16 Września 2018 przez marianek59tm Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
xoslox Zgłoś #1904 Napisano 16 Września 2018 Pobierz sobie ten program VAG DashDumpEdit, fajny kombajn do liczników Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tauka Zgłoś #1905 Napisano 16 Września 2018 Godzinę temu, marianek59tm napisał: Mi jakoś nie chce działac albo źle to robie. Coś robisz źle na pewno... Nie wiem czy staging, ale na pewno zgranie wsadu, bo ten który wrzuciłeś jest pusty Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
marianek59tm Zgłoś #1906 Napisano 17 Września 2018 (edytowane) Faktycznie pusty. A to z licznika. Teraz nie powinien byc pusty. EEPROM 849A.eep a ten po modyfikacji na staging po wpisaniu za daleko kończy sie eeprom. Ma sie konczyc na0x6B9 a konczy sie na 0x711. Opis modyfikacji z tej strony http://www.users.on.net/~graeme86/sweep503/sweep503.html a te 12 godzin temu, xoslox napisał: Pobierz sobie ten program VAG DashDumpEdit, fajny kombajn do liczników ten program chodzi po kablu od vcds???? Edytowane 17 Września 2018 przez marianek59tm Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
xoslox Zgłoś #1907 Napisano 17 Września 2018 Nie to jest program do edycji wsadów: https://drive.google.com/file/d/0B_yK-JKOX_nSWmZvMlBRTlZhZzQ/view?usp=sharing Jest angielska wersja językowa. Spróbuj teraz wgrać ten wsad: wgraj_ 849A.eep Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
xoslox Zgłoś #1908 Napisano 17 Września 2018 Jeszcze taka ciekawostka - jakbyś ktoś szukał wsadu golfa pod zegary 829 z Passata, to istnieje wsad VWK503 od Golfa RS - 1J0 920 827A. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tauka Zgłoś #1909 Napisano 17 Września 2018 4 godziny temu, xoslox napisał: jakbyś ktoś szukał wsadu golfa pod zegary 829 z Passata, to istnieje wsad od golfa 1J0 920 82 7 A Żadna to nowość, temat od dawna opisany ? 4 godziny temu, xoslox napisał: Golfa RS Ale takiego golfa jeszcze nie widziałem ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
xoslox Zgłoś #1910 Napisano 17 Września 2018 Wszyscy tacy mądrzy, a jak miałem bardziej zaawansowany problem to nikt się nie udzielał No może ktoś trafi na post i mu się przyda ta informacja bo akurat ja nie z tego forum tego się doczytałem. Golf R32 - mój błąd. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Sanki16 Zgłoś #1911 Napisano 20 Września 2018 pod 849a też istnieje ? trzeba tylko przerobić 846G Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
xoslox Zgłoś #1912 Napisano 23 Września 2018 (edytowane) Panowie, może ktoś wie. Przy kodowaniu na 0 w zegarach 1J5 - prędkość z ABS odległość/prędkość zależna jest od k-value, czy od tego co tam wystawi ABS po CAN ? Edytowane 23 Września 2018 przez xoslox Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
robert1508 Zgłoś #1913 Napisano 23 Listopada 2018 To chyba koniec naszych zabaw z licznikami. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
mateo2558 Zgłoś #1914 Napisano 13 Stycznia 2019 (edytowane) Witam, mam problem tzn jak zmienialem licznik z bez na fis normalnie zczytywalem eprom programmer 1.19 wsad i go modyfikowalem, tzn podswietlenie wskazowek welcome itp, dzisiaj chcialem zczytac go ponownie zeby sprawdzic czy zadziala test zegarow, ale mam ciagle komunikat No ECU found. Macie jakies pomysly? W lapku od tamtego czasu nie zmieniane ustawienia ciagle com1 itp, ale tym razem nie lapie? vag com laczy sie normalnie z licznikiem, tylko epromm ma problem ogarniete, odinstalowalem i zainstalowalem ponownie sterownik od kabla Edytowane 15 Stycznia 2019 przez mateo2558 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Crooasw13 Zgłoś #1915 Napisano 3 Lutego 2019 Witam mam problem nie wyświetla mi się wo gule temperatura zewnętrzna na liczniku VDO 1/2 FIS w Passat B5 2000.r 1.9TDi przedlift. Proszę o pomoc. Już próbowałem trochę rozwiązań. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tauka Zgłoś #1916 Napisano 3 Lutego 2019 Rozumiem że w rozwiązaniach o których piszesz była wymiana climatronic na ten z fl i modyfikacja przewodów przy climatroniku i liczniku? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Crooasw13 Zgłoś #1917 Napisano 4 Lutego 2019 Climatronic musiałbym na szrocie zobaczyć podmienic. A przyliczniku wole nie ruszac kostek bo sa fabrycznie zaizolowane i nie ruszane. Bende miał dopiero okazję przeskanowac go i zobaczę jakieś błędy może. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tauka Zgłoś #1918 Napisano 4 Lutego 2019 Czyli nie zrobiłeś tego co należy zrobić w przedlifcie, żeby prawidłowo działał licznik z fl. To nie ma się co dziwić że nie działa... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Crooasw13 Zgłoś #1919 Napisano 4 Lutego 2019 No zajrzałem do wtyczki tej zielonej i piny rozmieszczenie się trochę różni niż na takim schemacie w internecie. U mnie miejsce wolne to w schemacie coś jest i na odwrót. A pin czujnika jest w dobrym miejscu. Coś na prof można pogadać z tobą tauka czy nie? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tauka Zgłoś #1920 Napisano 4 Lutego 2019 Kilka razy już było pisane co trzeba zrobić... 29 minut temu, tauka napisał: Sprawdzasz czy z t12pin1 idzie przewód do t32a(niebieska wtyczka licznika)pin25. Jak nie ma to prowadzisz. Następnie ciągniesz przewód z t20pin2 do t32b(zielona licznika)pin8 oraz z t20pin3 do t32 b pin9. Jeżeli w tych pinach przy liczniku już jest przewód to się w niego wpinasz. Następny krok to naprawa wyświetlania temp. Przy climatroniku wypinasz t12pin8 i t20pin1 i łączysz je ze sobą.. wszystko działa. być może zadziała to na twoim climatroniku. Jeżeli nie to trzeba kupić panel climatronika z FL o numerze 3B1907044J Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach