Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy Passatów.

MAm mały acz bardzo irytujący problem w moim pasku. Mianowicie dzieje sie tak ze po opuszczeniu szyby przedniej od strony kierowcy i po ponownym jej uniesienu szyba nie dochodzi idealnie do końca i po przekroczeniu 80 km/h slychac przerażliwie świszczenie wiatru(od strony pasazera to samo). Dodam jeszcze ze jezei zlapie szybe obiema rekami to sobie naciagne idealnie do gory i jest ok ale do momentu opuszczenia szyby. pozniej dalej swiszczy.szyba nie dochodzi okolo 1 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje podjechac do aso i zakupic takie dwa plastiki ktore montuje sie na prowadnicy to one sa odpowiedzialne ... prawdopodobnie jeden ci padl albo i dwa .... no chyba ze linka strzelila ale watpie

 

mozesz jeszcze uzyc szukajki temat walkowany wielokrotnie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no chyba ze linka strzelila ale watpie

 

To tam jest linka?

 

przemekkTDI drzwi do rozbiórki i będzie wiadomo co nie tak.. jak trochę poszukasz to na forum na pewno znajdziesz jak rozebrać drzwi i jak naprawić mechanizm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety, do ASO nie ma po co jechać. Mi rozpadła się ta jedna prowadnica, pojechałem do Inter Welm a gościu że muszę cały podnośnik kupić za 450 zł.

Jeżeli to ta prowadnica, to polecam allegro. Dużo tego jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tam jest linka?

 

przemekkTDI drzwi do rozbiórki i będzie wiadomo co nie tak.. jak trochę poszukasz to na forum na pewno znajdziesz jak rozebrać drzwi i jak naprawić mechanizm ;)

 

 

w sumie juz raz rozbieralem te drzwi ale tlyko do aluminowego wygluszenia dalej nie wiedzialem jak rozebrac, kolega plaski dal ciekawy link to moze dzisiaj sprobuje jak wroce z pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to podnośnik to zobacz tutaj - http://picasaweb.google.com/Artur.Wisniowski/NaprawaPodnosnikaSzyby#. Uszkodzone prowadnice zachowują się trochę inaczej, szyba staje dosłownie bokiem w czasie podnoszenia.

 

Szyby mają coś w rodzaju pamięci, wiedzą gdzie jest pozycja "domknięte". Odłącz aku na kilka minut, następnie podłącz. Wsadź kluczyk do zamka kierowcy i przytrzymaj w pozycji "otwarte" do momentu aż szyby zjadą w dół, następnie w pozycji "zamknięte" do oporu aż szyby dojadą go góry. Tylko uwaga na nieseryjny alarm (może się wyzwolić) oraz seryjne radio, będzie potrzebny kod żeby go odblokować po zaniku zasilania.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------- Post added at 08:15 ---------- Previous post was at 08:15 ----------

 

Szyby mają coś w rodzaju pamięci, wiedzą gdzie jest pozycja "domknięte". Odłącz aku na kilka minut, następnie podłącz. Wsadź kluczyk do zamka kierowcy i przytrzymaj w pozycji "otwarte" do momentu aż szyby zjadą w dół, następnie w pozycji "zamknięte" do oporu aż szyby dojadą go góry. Tylko uwaga na nieseryjny alarm (może się wyzwolić) oraz seryjne radio, będzie potrzebny kod żeby go odblokować po zaniku zasilania.

 

Pozdrawiam

 

 

moim zdaniem to bedzie cos mechanicznego jednak ,bo szyba po prostu ma luz ,kiedy jest maxymalnie podciagnieta do gory (przeze mnie) to jak ja zlapie rekami i pociagne do dolu to opada ok 2 cm, bede probowal rozbierac i sprobuje dojrzec jakas wade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj domknąc szyby do konca, odpiąc AKU na 5 minut i potem go podłącz z powrotem. U mnie tak było że szyba dochodziłą do końca i cofała się w dól na okolo 1-2 cm. U ciebie skoro w ogóle nie dochodzi to może być jakiś błąd w instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a jak opuszczę szybę na sam dół i słychać jak ona tam lata w środku drzwi ,najlepiej jest jak jest szyba opuszczona na środku to w tedy nic nie drży i nie lata , pomogą mi te plasticzki http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=638477398 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A spróbuj domknąc szyby do konca, odpiąc AKU na 5 minut i potem go podłącz z powrotem. U mnie tak było że szyba dochodziłą do końca i cofała się w dól na okolo 1-2 cm. U ciebie skoro w ogóle nie dochodzi to może być jakiś błąd w instalacji.

 

 

próbowalem odlaczyc aku ale nic to nie dalo objawy takie same niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a wie ktoś jak zamontować nowy plastik podnosnika szyby tylko że na tyle? Jest on zamocowany tak że nie mam pojęcia jak go usunąć z prowadnicy i nasunąć na nią nowy bez uszkodzenia. Jakieś wskazówki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego odłącz na chwile akumulator i podłącz potem domknij przyciskiem i bedzie git <lol> mialem to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam to samo co tutaj ktos napisal - szyba jak jest opuszczona na sam dół to lata w srodku, jak trzaskam drzwiami to wyraznie slychac ze szyba sie przesuwa, jest luźna tak jakby, jak lekko podniose w górę tak że wystaje pare cm to też mogę ją przesuwać 0,5cm w bok w każdą stronę. Jak jest zamknieta cała w górze to oczywiscie tego nie ma. Co trzeba wymienic, naprawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności