Skocz do zawartości
Tatar690

Otwieranie tylnej klapy 3bg variant

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem.Kupiłem auto i nie działało mi otwieranie mikrowłącznikiem nad rejstracją w tylnej klapie,ze środka działało.Po rozebraniu tyłu okazało się że mikrowłącznik w tylnej klapie był cały czas zwarty i gdy go rozwarłem zaczął normalnie działać,lecz przestało działać otwieranie ze środka.I teraz mam otwieranie tylko w klapie ,ale gdy druga osoba wciśnie styk z tyłu zamknie klapę i dalej trzyma wciśnięty to przycisk w dzrzwiach kierowcy działa.Mam jeszcze pytanie czy jak nacisnę przycisk na kluczyku to tylna klapa powinna odskoczyć czy tylko odryglować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie czy jak nacisnę przycisk na kluczyku to tylna klapa powinna odskoczyć czy tylko odryglować?

odryglować

 

 

a przypadkiem nie masz kluczykiem przekręconego zamka w klapie:?: Jak masz normalnie otwieranie klapy to ze środka nie otworzysz i na odwrót (ze środka otwierasz , z zewnatrz bedziesz miał zamknięty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Majcin napisał sprawdź jak masz ustawioną wkładkę w kluczyku tylnej klapy. W jednej pozycji otworzysz ze środka z zewnątrz nie i na odwrót. Jak coś zrobię jutro zdjęcia jak to ma być i ci wstawię opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tak jak opisałeś to masz wszystko w porządku.Sprawdź tylko ustawienie wkładki.Też miałem identyczną awarię.

 

---------- Post added at 22:00 ---------- Previous post was at 21:57 ----------

 

wcześniej Ci odskakiwała bo miałeś właśnie zwarty włącznik w klapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie..???

Centralny niby działa ale rączka do otwierania jest luźna (ta czarna) i nie idzie otworzyć.

Macie patent?

Jakoś ze środka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kluczyk odpada bo bębenek zniszczony . Próba włamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy da radę odkręcić tapicerkę z klapy.

Mi jak padł zamek to otwierałem klape od środką ciągnąc za linkę, ale miałem zdjętą tapicerkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i też uczynię.

Chociaż podejrzewam że łatwo nie będzie.trzeba nową kupić chyba..A przy okazji silnik wycieraczki bo nie działa ponad 2 lata.tylko zapaszek poszedł jak któregoś razu włączałem.Ruszyła 2-3 cm. i kaplica stoi.

 

Ale nie wiem czy nie zlecę tego bo nie mam garażu.A pod chmurką to średnio trochę.

A zwaliła się ta klamka na 100 % od wody. Nie wiem jakim cudem dostała się do środka klapy. Podnoszę klapę a tu woda po słupku leci..Opuszczam to z dwóch stron klapy dołem i to ciurkiem.Uszczelka klapy niby spoko.

???

I od tamtej pory już nie za każdym razem moglem ją zamknąć. Na kilka razy. Aż w końcu jej nie otworzyłem już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej uszkodzeniu uległ mechanizm wycieraczek i lał się płyn. Chwila roboty żeby zdjąć tył, dwie śrubki masz na słupkach i dwie w rączkach klapy a potem reszta jest na zatrzaskach. Następnie wszystko masz już na wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Wszystko w temacie.

A masz wiedzę o modelu silniczka bo słyszałem że są 3

np. 8L0955711B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że różniće mogą polegać na stronie spoczynku wycieraczki, oryginalnie jest na lewej stronie a w innych numerach może być po prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam paska b5 FL 2004 kombi.

Autko jest zamknięte z pilota. Naciskam otwieranie bagażnika i oczywiście bagażnik się odryglowuje, ale odryglowują się także przednie drzwi od str. pasażera.

Po włożeniu np. zakupów do bagażnika i zamknięciu klapy muszę nacisnąć przycisk kłódki na pilocie, aby auto się zamknęło.

Czy ktoś miał taki przypadek?

Gdzie szukać przyczyny takiego zachowania centralnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne... Komfort śle info do drzwi razem, nie każdych oddzielnie a one później rozpoznają do których polecenie było adresowane. Także może komfort tu sieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo nawet po zamknięciu klapy powinna chociażby się zaryglować sama klapa. A w module nie ma błędu??? i czy moduł czasem nie pływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności