Skocz do zawartości
Gość sabo_75

Temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za różnica czarny,zielony czy niebieski,wczoraj kupiłem w aso i jest zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to za różnica czarny,zielony czy niebieski,wczoraj kupiłem w aso i jest zielony

Gdyby nie było rożnicy to by takich nie robili. Miłej lektury :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czym może być spowodowane to, że płyn w zbiorniczku wyrównawczym jest zimny ? Silnik normalnie się nagrzewa, trzyma 90 stopni, ogrzewanie działa bez problemu a zbiorniczek wyrównawczy zimny. Czy tak ma być ? Czy to podczas tych mrozów coś się popierniczyło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie mam problem zewskazaniem temperatury na desce to znaczy wskazówka nigdy idealnie nie ma 90 stopmi tylko tak ok. 85 i zauważyłem teraz przy mrozach że jak ogrzewanie jest włączone to na postoju spada temperatura powiedzcie czy tak może być,mam vag-a i po podpięciu na rozgrzanym silniku wyszło mi coś takiego 01-engine007 poz.1-60,3 stopnia poz.2 0,0% poz.3 25,2stopnia poz.4 87,3 stopnia 17 instruments 003 poz.1 86 stopni poz 2.ok poz 3 84 stopnie poz 4 n/a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a czym może być spowodowane to, że płyn w zbiorniczku wyrównawczym jest zimny ?
- też tak mam i silnik ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem termostat przy okazji rozrządu 2 tygodnie temu i to akurat u mnie nic nie zmieniło. Potwierdzam jednak to, że nawet po 20km silnik na blacie ma 90*C, VAG pokazuje nieco mniej i dodam,że na postoju 5-7minut z zapalonym silnikiem, temperatura silnika spada. No oczywiście temp. zewnętrzna -10 do -14*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wymienilem w pasku termostat

bo byl uszkodzony lecz ogrzewania dalej nie mam temp.jest idealnie na 90 tce a auto nie grzeje pasek ma climatronic podobno tam moze byc przyczyna ale nie wiem dokladnie o co chodzi prosze o podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie wiem dokladnie o co chodzi

 

Może klapy ci nie chodzą

 

Kolego możesz zrobić test klimatronika i pokarze Ci błędy jeśli takowe posiadasz

Zapłon wyłączony. Nacisnąć równocześnie guziki [zamknięty obieg powietrza] oraz [ECON] i przytrzymać minimum 3 sekundy. Trzymając przyciśnięte włączyć zapłon. Diagnoza zostanie przeprowadzona. Na koniec na wyświetlaczu climatronica po prawej stronie pojawi się liczba błędów a po lewej stronie kod błędu. Przełączamy pomiędzy nimi guzikiem [temperatura +]

 

By wywołać pamięć błędów w climatronicu należy nacisnąć i przytrzymać na dłużej niż 3 sekundy guziki [zamknięty obieg powietrza] oraz [ECON]. Po lewej stronie zobaczymy liczbę trzycyfrową a po prawej liczbę 00. Poprzez naciśnięcie guzika [temperatura +] przełączamy do następnego błędu. Gdy z lewej strony pojawi się kod 000 znaczy, że nie ma więcej błędów. Przytrzymując guzik [ECON] na dłużej niż 3 sekundy czyścimy pamięć błędów. Poprzez naciśnięcie guzika [ECON] powracamy do normalnego trybu climatronica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak u was z temperaturą na wskazniku przy tych mrozach? Ja wczoraj zrobiłem ok.25km w mieście i kawałek szybkiego ruchu i temperatura nie doszła do 90 zgar pokazywał 75-80 jedna kreska przed 90 na zewnątrz -14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki MARIAN zaraz pocisne sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Szukam numerow termostatu wahlera do AVF z 2004r.Przegladale sporo postow,ale ciezko trafic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie diagnoza postawiona termostat do wymiany, od razu wymiana temperatura jest Ok 90 stopni a odnośnie kolorów czujników temperatury to czarny został wycofany z produkcji i zamienia go się na kolor zielony.

 

kolego tazo

Sprawdź czy masz dobrze odpowietrzony układ chłodzenia, bo w b5 nagrzewnica jest wyżej umieszczona niż zbiornik wyrównawczy tak przynajmniej powiedział mechanik

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedzcie czy wkońcu jak silnik nagrzany i po zatrzymaniu po paru minutach chodzi na wolnych obrotach to może wskazówka opaść do 70 stopni (na zewnątrz mróz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po zatrzymaniu po paru minutach chodzi na wolnych obrotach to może wskazówka opaść do 70 stopni

Oczywiście to normalne zachowanie, szczególnie przy niskich temperaturach, ale podobno diesle same na wolnych obrotach się chłodzą, chociaż nie wiem na ile to jest prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wolnych na zegarku pokazuje równe 90 jutro sprawdzę co pokazuje klimatronik po paru minutach postoju na wolnych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko nawet podczas jazdy wskazówka nigdy nie stoi na baczność,dojdzie do 85 i tak stoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem padnięty termostat to tez pokazywał 90 na zegarku a na wagu od 71-73*teraz po wymianie i tu i tu 90*.SprawdX na wagu jaką masz temperaturę silnika , jeżeli w granicach 70 paru stopni to termostat na pewno do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to powiedzcie czy wkońcu jak silnik nagrzany i po zatrzymaniu po paru minutach chodzi na wolnych obrotach to może wskazówka opaść do 70 stopni (na zewnątrz mróz)

 

 

Oczywiście to normalne zachowanie, szczególnie przy niskich temperaturach, ale podobno diesle same na wolnych obrotach się chłodzą, chociaż nie wiem na ile to jest prawdą.

 

Nie wiem, co mam na to powiedzieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01-engine007 poz.1-60,3 stopnia poz.2 0,0% poz.3 25,2stopnia poz.4 87,3 stopnia 17 instruments 003 poz.1 86 stopni poz 2.ok poz 3 84 stopnie poz 4 n/a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności