Skocz do zawartości
Gość sabo_75

Temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

uznajmy ze mowa o niemieckiej autostradzie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uznajmy ze mowa o niemieckiej autostradzie ;p

W to jeszcze jestem skłonny uwierzyc :D

No a co do tematu to taniej będzie najpierw podmienic termostat. Jak to nie pomoże, to pompka wody jest za słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde kicha, miesiac temu kupilem termostat firmy VERNET, nie wiem czy kupowac go ponownie skoro po miesiacu sie wysypal ;/

pompa wody ma nalatane ze 100 tys., moze mniej, chce ja wymienic kolo maja jak bede robil rozrzad.

a czy ta tektura nie byla by rozwiazaniem na czas kiedy minal najwieksze mrozy ?

auto nagrzewa mi sie po ok 5 km jazdy w miescie i temperature ladnie trzyma, wszystko ok, dzis na trasie pierwszy raz taki numer mi wywinal ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup termostat WAHLER-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mechanik do ktorego zadzwonilem stwierdzil zeby wsadzic tekture przed chlodnice i tyle ale nie jestem do tego przekonany. Co o tym myslicie ?

Efekt przerośnie zamierzenia,silnik będzie się przegrzewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na allegro termostat Wahlera do Passata i nie znalazłem.

Ma ktoś jakieś namiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukałem na allegro termostat Wahlera do Passata i nie znalazłem.

Ma ktoś jakieś namiary?

A nie możesz normalnie iść do sklepu i kupić? Jakaś epidemia na te Allegro, czy co? Bułki też kupujesz na Allegro?

 

W sklepie masz od ręki towar. Natomiast z Allegro musisz czekać na przesyłkę i dochodzą dodatkowe koszty. Brałeś to pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie brałem po uwagę.

Jednak kupię w sklepie.

A teraz w zime jak temp nie dochodzi do 90 st. to co moze sie stac oprocz niedogrzania silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy przy tych mrozach -17 st silnik nagrzewa mi się do 90 st po 20 km przy ciągłej prędkości 100 km/h.. Zatrzymanie na światłach powoduję spadek temp, czyli po przejechaniu 45 km (35 trasa, 10 korki) mam temperature na ok 40 st.. czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz w zime jak temp nie dochodzi do 90 st. to co moze sie stac oprocz niedogrzania silnika?

Będzie ci żarł więcej paliwa.

 

---------- Post added at 22:20 ---------- Previous post was at 22:19 ----------

 

Witam. Czy przy tych mrozach -17 st silnik nagrzewa mi się do 90 st po 20 km przy ciągłej prędkości 100 km/h.. Zatrzymanie na światłach powoduję spadek temp, czyli po przejechaniu 45 km (35 trasa, 10 korki) mam temperature na ok 40 st.. czy to normalne?

Weź to jakoś jaśniej napisz bo namieszałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zatrzymanie na światłach powoduję spadek temp, czyli po przejechaniu 45 km (35 trasa, 10 korki) mam temperature na ok 40 st.. czy to normalne?

nie tak nie powinno być, prawdopodobnie termostat... chyba że grzejesz się na full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do pracy 45 km. to jest trasa mieszana (10 ostatnich kilometrów to korki) gdy zajeżdzam do pracy temperatura silnika jest w granicach ok 40 st... wiatrak chodzi na 50 %.. termostat jest na pewno ok

Edytowane przez bziup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam do pracy 45 km. to jest trasa mieszana (10 ostatnich kilometrów to korki) gdy zajeżdzam do pracy temperatura silnika jest w granicach ok 40 st... wiatrak chodzi na 50 %.. termostat jest na pewno ok

No to albo masz termostat ciągle otwarty albo czujnik oszukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik mi już kiedyś głupiał, miałem tak jakieś 3 miesiące temu, vag pokazywał błąd.. ale nie wymianiałem.. możliwe że błąd wrócił sprawdzę jutro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników diesli.

 

Od temperatury poniżej około -6 stopni zauważyłem że temperatura spada w czasie postoju tj. podjechałem pod sklep i czekając na żonę stwierdziłem, że pogrzeje konkretnie auto. Zapodałem 28 stopni, nadmuch na nogi i wiatrak na max... i niestety po około 2 minutach wskazówka opadła mi około 2 mm poniżej 90 stopni i tak trzymała, jak zmniejszyłem nadmuch do 2 kresek lub zwiększyłem obroty silnika to zaczęła podnosić się z powrotem na 90 stopni. W czasie jazdy trzyma temperaturę, jakbym nie jeździł, przy temperaturze np. 22 stopni na klimatroniku w czasie postoju też.

 

Ciekawe czy aż tak mało ciepła produkuje silnik ??? i czy ktoś z forum też tak próbował. Dodam że wymieniłem termostat na oryginał około 1,5 miesiąca temu i przy około +5 stopni miałem 90,5 stopnia cały czas, tyle że nie katowałem ogrzewania.

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to normalne. Nie masz się czym przejmować.

Do kolegi, który kupił vernet-zmień go a gwarantuje, że zobaczysz różnice. Już tu pisałem o tym, ale wymieniałem 3 vernety pod rząd w escorcie-każdy był do d..., kompletnie nie trzymały parametrów. Po wymianie na niemiecki produkt, jak ręką odjął. A w każdym sklepie w Zabrzu i Gliwicach wciskali mi vernet-musiałem się uprzeć i na wyraźne życzenie zamówić niemiecki. Sprzedawca był zdziwiony, dlaczego chcę wydać całe 10zł więcej na droższy...odpowiedziałem mu: dlatego, że łącznie wydałem na badziewne vernety ok 80zł + plus płyn i robota moja...(przy trzeciej wymianie to kropelki płynu już nie uroniłem ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja wymieniałem czujnik jakieś 4 miesiące temu na jakiś na literkę "T" Jest lepiej niz na tamtym zepsutym, ale generalnie w mrozy i chłodne dni pokazuje mi nagrzenie silnika 2mm poniżej 90. Jak go trochę przeciągnę po trasie to łapie 90, ale generalnie wacha się miedzy 90, a trochę poniżej.

Co do właczania nawieu żeby szybko ciepło było w samochodzie to po mieście jeżdżąc praktycznie nie jestem w stanie rozgrzać całkiem silnika jak ma na 3 ustawione grzanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam passata b5 2001 AVF130km dzisiaj jadąc na narty (100km w jedną stronę) zauważyłem, że temperaturą silnika dochodzi do 80 stopni i koniec a czasami nawet spada nawet do 60 stopni. Dodam jeszcze, że sobotę zmieniali mi czujnik temperatury, bo niby był uszkodzony. Stary czujnik był koloru czarnego a zmienili na koloru zielonego, bo niby są zamienne. Jeżdżę tym passkiem już dwa lata i temperatura zawsze dochodziła do 90 stopni i tak trzymał nawet podczas największych mrozów.

Jak myślicie czy to termostat czy może jest to związane z tym czujnikiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stary czujnik był koloru czarnego a zmienili na koloru zielonego, bo niby są zamienne. Jeżdżę tym passkiem już dwa lata i temperatura zawsze dochodziła do 90 stopni i tak trzymał nawet podczas największych mrozów.

Jak myślicie czy to termostat czy może jest to związane z tym czujnikiem??

I to i to. Skoro był czarny, to kup czarny i wymień. A termostat też juz do wymiany się kwalifikuje, skoro spada ci temperatura. Nie zamyka sie do końca i przepuszcza na duzy obieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro pojadę do warsztatu niech na razie wymienią czujnik na czarny a z termostatem na razie poczekam, bo jak dla mnie to dziwny zbieg okoliczności ze akurat padł tego samego dnia. W sobotę rano jadąc do warsztatu jakieś 10km temperatura doszła do 90 stopni i tak trzymał.

Pozdrawiam i dzięki a odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności