Skocz do zawartości
Gość sabo_75

Temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Po jakis 8 minutach grzania samochodu na -13 temperatura nawet nie podskoczy dopiero po jakims czasie. Gdy nawiew jest ustawiony na max cieplo, powiew na 2 wiejacy na nogi i srodek to temperatura jest w przedziale 65-75 stopni, gdy nawiew zmniejsze na 1 to poskoczy do 80, ale nie wskoczy nawet na 90 stopni, jak bylo cieplej to tez nie wskakiwalo.

 

Gdzie jest tu problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co znaczy jak bylo cieplej ?

takie ob jawy w mrozy od -8 to normalnie w TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lato jeszcze wskakiwalo na 90 stopni, ale juz blizej jesieni przestalo przekraczac prog 81-82 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wymiana termostatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to wplywa cos na zywotnosc silnika badz jakis innych podzespolow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zywotnosc tak

najwiecej na spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos od tego moze sie jeszcze dodatkowo zepsuc ?

 

Spalanie z tego co obserwuje to praktycznie mam stale, wiec zbytnio sie nie zwiekszylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po jakis 8 minutach grzania samochodu na -13 temperatura nawet nie podskoczy dopiero po jakims czasie. Gdy nawiew jest ustawiony na max cieplo, powiew na 2 wiejacy na nogi i srodek to temperatura jest w przedziale 65-75 stopni, gdy nawiew zmniejsze na 1 to poskoczy do 80, ale nie wskoczy nawet na 90 stopni, jak bylo cieplej to tez nie wskakiwalo.

 

Gdzie jest tu problem ?

 

Kolego, przyczyn może być wiele, ale że tak powiem "nie szukajmy w gó**e smaku" :)

Jeśli grzejesz auto 8 minut to silnik jeszcze nie osiągnie sam w sobie temperatury żeby mógł Ci "oddać" do środka...

Jeśli masz ustawione na max nawiew na środek i na nogi i temperatura przy -13 stopniach spada do 65-70 stopni to nie masz się czym przejmować, bo odbiera Ci ciepło z silnika abyś miał ciepło w środku.

Dziwne jest to, że jeśli zmienisz na 1 nawiew to podskakuje do 80 st.

Sprawdź 2 rzeczy. Zacznij od najprostszych. Przede wszystkim sprawdź termostat, lub go wymień - koszt naprawę śmieszny, a ułatwia życie :) Najprawdopodobniej Ci się nie domyka ;)

Jeśli to nie pomoże to czujnik temperatury (zielony) który siedzi w bloku silnika pod pompą vaccum.

 

Spytam jeszcze czy masz odpowiedni poziom płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym?

Masz ciepło w samochodzie nawet jeśli temperatura na zegarach nie osiąga 90 st??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zeelazny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego pytania to jest jak najbardziej cieplo w srodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szukaj problemu albo w termostacie albo w czujniku temperatury ;)

 

U mojego ojca w samochodzie też tak było, że nawet latem wskazówka od temperatury nie dochodziła do 90 stopni. Zatrzymywała się na 80 czasem. Wymieniłem mu termostat i od razu temperatura osiągnęła 90.

Edytowane przez zeelazny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni temat, mam nadzieje ze tak. Dzisiaj z nudow troszke podgladalem parametry auta i co mnie zastanowilo to ze pokazuje mi temperature oleju -60°C.

 

Jakies sugestie?

 

f47fe3b9600d836b45c6f52558a3c369.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimno tam u was. A tak na poważnie sprawdź czy wtyczka od czujnika łączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest w misce olejowej? Wie ktos moze jaki wplyw na prace silnika ma ten odczyt -60? Nie zauwazylem w sumie nic niepokojacego.

Edytowane przez piasek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnego wplywu

chyba ze by sie grzal olej ale to juz jak sa upaly i mocno w palnik bys dawal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jest to mój pierwszy post więc jeśli pisze go w złym temacie, to proszę o wyrozumiałość, a jeśli już taki temat był to będę wdzięczny za link, bo samemu nie udało mi się znaleźć.

 

Pora przejść do sedna sprawy, gdzie znajduje się czujnik temperatury cieczy chłodzącej który daje informacje do komputera??

Chodzi o 1.9 AJM 115KM

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tylu silnika o d strony sciany grodziowej jak stojac z przodu auta patrz lub wloz rękę z lewej strony za silnik jest tam taki okragly wypust idą do niego kable z kwadrarowa chyba niebieska wtyczka.Aha jak bedziesz wymienial sam to pamiętaj na zimnym silniku jesli nie chcesz spuszczac plynu i musisz to szybko zrobić bo ci kupe plynu ucieknie.Do ciebie chyba ma iść z tego co pamiętam niebieski kwadratowy czujnik.Wymienialem 3 razy i uważaj zeby wyciągnąć stary z oringiem bo jak zostanie nie założysz nowego bo tak mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest ten sam co podaje temp. na zegary ne desce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zegary jest inny drugi na wezach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na zegary jest inny drugi na wezach

 

A byś mógł mi powiedzieć w którym miejscu się znajduje też ten czujnik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie

wszystkiego na tacy nie podajemy tutaj

wszystko jest opisane tylko trzeba troszke pomyslec i sie postarac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności