Skocz do zawartości
cycu

czy policja ma prawo zatrzymaj prawko

Rekomendowane odpowiedzi

intryguje mnie takie pytanie, czy policja moze napisac jakis wniosek o zatrzymanie prawa jazdy? bo dzisiaj podczas wykroczenia (wyprzedzilem przed zakretem) dostalalem 5 punktow i 200 zeta plus brak pasow kolejna stowa i 2 punkty , niezbyt mily policjant powiedzial ze jak nastepnym razem popelnie nawet najdrobniejsze wykroczenie to zatrzyma mi prawko i wystapi do sadu o cos tam , no i czy on ma takie prawo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile masz punktów karnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razem wszystkich jak mi sie jeszczee nie skasowaly to max 9 bede miec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9+7 to faktycznie mały błąd i powtórny egazmin:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy mam na koncie 2 plus 7 dzisiejszych czyli razem 9 :D na szczescoe... po prostu w pracy jestem kierowca i latwo nalapac, generalnie wkurzylo mnie to ze sie facet nie zachowal jak czlowiek tylko jak p**** sluzbista ktory chce sie wykazac ile mandatow wystawil...;/ no i ciekawi mnie to co powiedzial ze mi prawko moze zabrac , to by chyba musial na mnie czatowac zebym wymagajaca ilosc punktow nazbieral... no chyba ze ma takie prawo ze pisze jakis wniosek do sadu? nawet jesli nie uzyskam tych punktow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może miał to na myśli?

 

Dz.U. 1971 Nr 12 poz. 114

USTAWA

z dnia 20 maja 1971 r.

Kodeks wykroczeń

Art. 86. § 1. Kto, nie zachowując należytej ostroności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.

§ 2. Kto dopuszcza się wykroczenia określonego w § 1, znajdując sięw stanie po uyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi kolego jak wlepiali 16 punktów co dawało mi pod 30 to mi powiedział że jak już coś miałem to mi przyjdzie pisemko żebym zdał prawko ponownie i tak się stało....

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a punkty można podobno jakoś kasować jak się na jakiś kurs pójdzie? Był już ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile razy mozna na taki kurs isc? tylko raz w ciagu roku czy nieskonczenie wiele razy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na pół roku możesz sobie skasowac 6 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazaj bo mogą miec na Ciebie oko, mój kumpel wyprzedzał własnie na łuku, zatrzymali go i zaczeli sie przyczepiac o wszystko, ze muzyka za głosno, dmuchanko, gaśnica, kamizelka itd.. w koncu powiedział im pare ostrych słów no i pan milicjant powiedział mu dokładnie to co Tobie, no to ten jeszcze bardziej sie zagotował i skonczyło sie na tym ze obiecali mu iz za miesiac prawka nie będzie, przepisów nie złamali.. Wystarczyło ze zatrzymali go jeszcze dwa razy niedaleko domu i bylo po prawku ;) ale wcale mi go nie żal bo jezdził jak ostatni debil..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam... ja mam 40 pkt, 40 od niewawna, a 36 mam o 3 miesiecy i nic mi nie przysłali jeszcze... :) za kazdym razem jak policjant sie pyta ile mam pkt odpowiadam " no moze, ze 4 " :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znaczy mam na koncie 2 plus 7 dzisiejszych czyli razem 9 na szczescoe... po prostu w pracy jestem kierowca i latwo nalapac, generalnie wkurzylo mnie to ze sie facet nie zachowal jak czlowiek tylko jak p**** sluzbista ktory chce sie wykazac ile mandatow wystawil...;/ no i ciekawi mnie to co powiedzial ze mi prawko moze zabrac , to by chyba musial na mnie czatowac zebym wymagajaca ilosc punktow nazbieral... no chyba ze ma takie prawo ze pisze jakis wniosek do sadu? nawet jesli nie uzyskam tych punktow

 

Nie zachowal sie jak sluzbista tylko jak powinien widzac 20 leniego chlopaczka, ktory ma prawko ze 2 lata ktorego ponosi ulanska fantazja i naogladal sie za duzo Kubicy i sciga sie na drodze publicznej, narazajac zycie osob 3-cich i nie zapinajac pasow bo kolega kolegi przezyl bo mial nie zapiete pasy albo zaraz chcial wysiadac w trakcie jazdy zapewne. Wiec po co zapinac. Mysl jak jedziesz nie bedziesz mial takich problemow, znam kierowcow zawodowych ktorzy maja prawko nascie lat i nie maja pkt wiec jak sie chce to sie da bezpiecznie i bez punktowo. O ile sie nie myle i dobrze pamietam to w ostatni weekend zginelo 9 osob w PL z tego co podawali w wiadomosciach, Ty nie musisz tej statystyki podwyzszac. Pozdrawiam i zycze bezpiecznej jazdy bez spotkan z Policja.

 

---------- Post added at 19:21 ---------- Previous post was at 19:21 ----------

 

a tam... ja mam 40 pkt, 40 od niewawna, a 36 mam o 3 miesiecy i nic mi nie przysłali jeszcze... :) za kazdym razem jak policjant sie pyta ile mam pkt odpowiadam " no moze, ze 4 " :)

do czasu i na prawde nie ma sie z czego cieszyc w nawiazaniu do mojej powyzszej wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tam... ja mam 40 pkt, 40 od niewawna, a 36 mam o 3 miesiecy i nic mi nie przysłali jeszcze... za kazdym razem jak policjant sie pyta ile mam pkt odpowiadam " no moze, ze 4 "

I dumny jesteś z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Cytat:

Napisał czerwoczerwo Zobacz post

a tam... ja mam 40 pkt, 40 od niewawna, a 36 mam o 3 miesiecy i nic mi nie przysłali jeszcze... za kazdym razem jak policjant sie pyta ile mam pkt odpowiadam " no moze, ze 4 "

I dumny jesteś z tego?

 

Zawsze znajdzie się ktoś kto musi drugiemu pojechać po rajtuzach....

Kolega nie cwaniakuje tylko opisał swoją sytuacje. Udaje Mu się bo ma FART (pewnie do czasu) A tobie chyba żal dupę ściścka że musiałeś tak ambitnie się rozpisać.

 

Co do policji:

Zawsze mają prawo!!! Choć go nie mają to i tak Ci zabierze prawo jazdy lub dowód.

Mnie gość zatrzymywał za gadanie przez telefon. Miałem ciemne okulary więc odprowadziłem go wzrokiem i pojechałem dalej 60km/h z całym szeregiem aut. Za około 3-4 km dogonili mnie na sygnale i zatrzymali. Wtedy koleś wypalił że zabiera prawko. Zapytałem na jakiej podstawie? coś odburknął... Więc poprosiłem punkt i paragraf. No to i znalazł. "Nie pamietam dokładnie - ...kto nie zatrzymał się do kontroli drogowej na wezwanie,można Mu zatrzymać uprawnienia." Nie dałem wiary i wyrwałem mu ten kodeks. A to peszek.....

No ale,mówię: -przecież rozmawiamy,więc to znaczy że się musiałem zatrzymać do kontroli...-ale nie zatrzymał się pan za pierwszym razem.

Bo nie widziałem! odpowiadam,słońce mnie oslepiało, a po za tym jestem obok co znaczy ze się zatrzymałem!

Nie było szans...! chłop się uparł i koniec kropka.

Z policją nie wygrasz. Raczej bądz potulny i spuść uszy po sobie....Oni lubią takie widoki, a to i kara może bedzie łaskawsza

Edytowane przez maslog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sie temat rozwinal,,, a ja po prostu dorabiam sobie jako dostawca pizzy :) i jakbym mial zapinac pasy co chwile co wsiadam i wysiadam to by mnie wywalili bo bym sie nie wyrabial, na szczescie miejscowa policja przymyka na to oko tylko ja trafilem na powiatową niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na pewno cos takiego, kiedys scigalem sie z kolega i nas zatrzymali. Jego chcieli skierowac na ponowny egzamin, bo prawko mial mniej niz rok. Powiedzieli, ze mi tego nie moga zrobic, bo prawo jazdy mam juz kilka lat. Swoja droga ciekawa sprawa, wypowiadaja sie sami mlodzi kierowcy:) prawko szybko przyszlo, szybko poszlo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej kwestii zgadzam sie w 100% z plastikbiker-em

jak sie chce to mozna wszystko, jak sie nei chce to klops, mnie często policja zatrzymuje do kontroli dokumentów, jednak nigdy nie miałem żadnych nieprzyjemnosci i oby tak zostało:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie nie zatrzymuja od czasu jak zmieniłem auto :P tamte niestety było spalone na cały powiat... przez to ze raz nie zdązyli mi wyciagnac lizaka, a dogonic nie dogonili bo sie skitrałem :P po za tym... dziwi mnie troche zabieranie prawka za to ze sie ktos nie zatrzymał, przeciez mogł nie zauwazyc(patrzec w druga stone, wypatrywac czy nic nie jedzie z naprzeciwka, szukac piwa w schowq ;) itd.) jezeli juz za kims rusza nagonia i ten zacznie uciekac.. no to wtedy nawet i strzelac powinni :P ale tak za zwykłe ominiecie a pozniej natychmiastowe zatrzymanie sie?? :P

 

a co do zapinania pasow... tu chodzi o zdrowie i zycie moje a nie osob trzecich wiec decyzja powinna nalezec do mnie. moze wyjdzie mi to na lepsze moze na gorsze, przewaznie wychodzi na lepsze wiec kodeks nakazuje tak jak nakazuje. ok to powiem tak: jezli kibic legi chodzi po białymstoq, to przewaznie na lepsze mu wyjdzie nie pokazywanie publicznie swoich barw. czyli co? jak przyjedzie Prezio do nas na wodke i wyjmie szalik to powinien dostac mandat?? :D cholera w sumie jestem za :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności