Skocz do zawartości
Kimo

Coś syczy z okolic przepustnicy przy dodawaniu gazu.

Rekomendowane odpowiedzi

Dagoth, to nie jest normalka... chyba że sprawdzasz na podstawie swojego samochodu, który ładuje tylko 0,1 bara (tzn. nie ładuje wcale). Nie ma prawa być żadnego "syczenia... ".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to IC łapie lewe powietrze,tylko jak to dobrze zdiagnozować.Ostatnio zwilżyłem przewody benzyną w celu wykrycia jakiegoś pęknięcia i nic nie znalazłem.Silnik zachowywał się jednakowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

u mnie syczy nawet z padnietym"chyba" turbo :P a sprawdzalem w 2sztukach audi AEB i passacie AWT... to samo delikatnie syk przy dodaniu gazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawny 1.8T nie syczy z dolotu. KONIEC TEMATU, panowie, no bez jaj... dawka paliwa jest tak precyzyjnie wyliczana na podstawie wskazań przepływomierza, że skoro auto "syczy" na biegu jałowym z powodu nieszczelności, to jeszcze musi być przepływka skopana (brudna lub wypięta) albo syczenie nie pochodzi z dolotu - inaczej by nierówno chodził albo gasł, więc proszę nie pisać tutaj takich rzeczy... Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku właśnie obroty silnika są niestabilne i powoli zaczynam stawiać na przepustnicę choć przy gwałtownym dodaniu gazu słychać to syczenie i jakiś pogłos-buczenie koło filtra powietrza.Już wszystko sprawdziłem i nic nie mogę znaleźć.Szlak mnie trafia z tym autem.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diablomis

Witam chciałem sie dowiedziec co to za przewód nr.47, bo własnie z niego syczy. Czy jest to przyczyną szarpania? Z góry dziekuje.

PS. chodzi mi o rysenek JurkaW z poczatku tematu.

Edytowane przez diablomis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.Nie wiem dokładnie od czego jest ten przewód, mamy trochę inne silniki ale wydaje mi się,że jeśli łapie lewe powietrze(uszkodzony,pęknięty,sparciały) to trzeba go wymienić,bo na pewno w niczym nie pomoże a tylko będzie szkodził.Takie moje spostrzeżenie .Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, i u mnie pojawilo sie bardzo glosne syczenie przy dodawaniu gazu.... na kazdym biegu od hm 1600 juz powoli syczy,praktycznie syk zaczyna sie tak jak wstaje turbo!. przy ostrym dodawaniu gazu na 2 czy 3 biegu przy 2000obr jest jak w samolocie odrzutowym... na luzie lub jak jade spokojnie 1600 obrotow stale jest ok...

ten syk to tak jak by powietrze zasysalo jakos ale sprawdzalem caly dolot i wydech czy nie ma dziur czy opaski nie spadly i jest niby oki nic nie zauwazylem;/ wiec juz nie wiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocy ci nie ubyło czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ponowym dokladnym sprawdzeniu okazalo sie ze byla dziura w gumie doprowadzajacej zimne powietrze do turbo! odkrecilem opaski gume wyjalem i poki nie kupie nowej owinalem ja mocna tasma.. skrecilem wszysto wyjechalem na ulice i maskra... tasma trzyma ale... samochod zaczal muslic! jak by wcale turbo nie bylo!:/ czuje sie jak bym jezdzil sdi;/ tak sie zastawiam czy nic nie zruszylem przy dokrecaniu obejm sciskowych szczegolnie tej pod sama turbina.. sa tam jakies przewodni podcisnieniowe turbiny ktore moglbym niechcacy odlaczyc? jest jakas inna mozliwosc ze auto tak zmulilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz logi... ;) szczególnie zwróć uwagę na duty cycle sterowania turbo, ciśnienie i przepływkę... to będzie widać czy sterownik zmulił czy czy masz gdzieś dziurę (wcześniej też myślałeś, że to nie dziura...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok porobie logi kanal tylko 13 tak?wczesniej byla inna jazda bo turbo pompowalo tyle ze powietrze uciekalo i bylo to slychac bardzo dobrze (dzwiek cos jak blow-of tyle ze ciagly) nie moglem tylko zlokalizowac gdize jest dziura (ciezko tam dostac reka) ... teraz podczas jazdy nie slychac juz zeby byla dziura ale auto muli. posprawdzam jeszcze raz te przewody kolo dolotu moze jakis wezyk od podcisnienia wyrwalem;/ no i zrobie logi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko 13 tak?

nie mam TDI, nie odpowiem Ci ;) masz wrzucić przepływomierz (003?) i doładowanie z duty cycle (11 jeśli się nie mylę...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz po klopocie wina- stary przewod podcisnienowy pekl przy kruccu, wymienilem na nowe i jezdzi jak powinien:D tasma ktora owinalem peknieta gume od dolotu tez jak narazie trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarny1976

Witam , mam problem, otóż jak dodaję gazu , załącza się turbo słychać jakiś jakby pisk...syczenie jak robią to świerszcze. Dodam, że nie ma utraty mocy. przy łagodnym dodawaniu gazu nie ma tych objawów. Sytuacja powtarza się na każdym biegu. Mam passata 1,9 TDI 130 km. Proszę o jakieś wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo w moim 1.9 TDI AFN że przy mocnym dodaniu gazu jest taki sykkkkkk i jest to na każdym biegu nie mogę sobie z tym poradzić w żaden sposób.

 

ps.

może ktoś wrzuci jakieś zdjęcia w którym miejscu wyeliminowali tą usterkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , mam problem, otóż jak dodaję gazu , załącza się turbo słychać jakiś jakby pisk...syczenie jak robią to świerszcze. Dodam, że nie ma utraty mocy. przy łagodnym dodawaniu gazu nie ma tych objawów. Sytuacja powtarza się na każdym biegu. Mam passata 1,9 TDI 130 km. Proszę o jakieś wskazówki
lewe powietrze lub luzy na wirniku turbiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to słychać po stronie kierowcy w okolicach kierownicy a pedałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbiję temat.

 

Jechałem ostatnio przy otwartej szybie i przejeżdżając koło przystanku usłyszałem dziwny syk. Przejąłem się tym niesamowicie więc zaraz po dojechaniu do domu sprawdziłem czy wszystkie przewody są na swoim miejscu i czy przypadkiem nie są dziurawe. O dziwo wszystkie były ok. Jednakże zauważyłem dziwny objaw - ściskając rurę dochodzącą do IC i pozbawiając silnika powietrza dało się właśnie usłyszeć ten dziwny syk powietrza dochodzący z okolic plastikowego trójnika znajdującego się za silnikiem na wysokości grodzi (3 przewody gumowe niewielkiej średnicy). Czy myślicie, że któryś z tych przewodów może być uszkodzony? Czy może szukać usterki w innym miejscu - plastikowa rura prowadząca do IC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosze o pomoc, otoz mam problem w moim pasku B5 1.8 20V. Strasznie zaczal szarpac, tzn przerywa jak wciskam mu gaz i nie chce jechac. Na luzie jak dodaje lekko gazu to slychac z wydechu takie "pierdzenie" i przerywanie i jeszcze jeden problem, jak dodaje gazu to slychac czaski centralnego zamka, tak jak bym auto zamykal, ale dzrwi sie nie zamykaja, tylko takie pykniecia z centr, zamka po dodaniu gazu. z góry dzieki aaaa i chcialem dodac ze pare km po zatankowaniu auta na cpn w hipermarkecie auchan, wlasnie zaczal tak przerywac. Mozliwe jest ze jakies trefne paliwo ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności