Skocz do zawartości
Gość Krzysztof 73

nie działa wentylator nawiewu swieżego powietrza, kierunkowskazy,wycieraczki i sprycz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof 73

Witam . Proszę pomóżcie. Kilka dni temu nawiew wentylatora świeżego powietrza w moim b5 98r 110 KM zaczął przerywać i w zasadzie działał kiedy chciał. Na climatroniku wyświetlał się błąd 4F9. Starałem się wykasować ten błąd ale ciągle powracał. W tym samym czasie przestały działać również kierunkowskazy, wycieraczki przednie, spryskiwacz i chyba halogeny. Teraz nawiew mi nie działa wogóle. Dziś wymontowałem wentylator i sprawdziłem szczotki i kumutator - wszystko było ok, złożyłem go spowrotem i podpiołem do akumulatora po czym natychmiast zadziałał ( więc to nie wina szczotek ). Kiedy założyłem go ponownie i podpiąłem kostkę nie działał więc sprawdziłem kostkę zasilajacą - nie dawała prądu.

Co jeszcze mogę sprawdzić by zdiagnozować mój problem bo kończą mi się pomysły ( nadmieniam że bezpieczniki już sprawdziłem i są również OK )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącz auto pod Vaga, skasuj błędy , jeśli będzie bez zmian , proponuję abyś zerknął czy nie ma mokro pod fotelem kierowcy , jest tam moduł komfortu. Aby się do niego dobrać musisz wyjąć fotel kierowcy i podważyć poszycie , możliwe także że okablowanie idące do modułu uległo uszkodzeniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof 73

Podłączyłem już auto pod vaga i jedynym błędem jaki wykazał to 4f9, a wyświetlał się jako chwilowy był kasowany i działo się to samo. Może faktycznie to moduł komfortu. dzięki za radę jutro spróbuję i zobaczymy co dalej. Prośba prosze mi powiedzieć jak ten moduł wygląda.

 

---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:42 ----------

 

Jeszcze jedno jak sprawdzić czy moduł komfortu jest nie uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz spisywal numer z modul to oprocz podstawowego numeru spisz takze cala dolna linijke znaków od ZM mini/midi/max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof 73

Dzięki za rady, jutro na pewno sprawdzę te kierunki - o wynikach dam znać na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym samym czasie przestały działać również kierunkowskazy, wycieraczki przednie, spryskiwacz

U mnie tak się objawił padnięty przekaźnik - nie pamiętam niestety jego numeru.

Widziałem tylko jak mechanik dobrał się się do listwy z przekaźnikami znajdującymi się nad pedałami. Była zawilgocona. Po wymianie przekaźnika kierunkowskazy i wycieraczki zaczęły działać.

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkład stacyjki oraz przekaźnik nr 18 o ile dobrze pamietam do sprawdzenia (albo sie wypalil, albo puścily luty-nity)... Nic po za tym ;)

 

Co ma moduł komfortu do wycieraczek???!!!

Edytowane przez tomlib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przekaźniki tu masz pięknie rozpisane :http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523 :), wilgoć i inne czynniki lubią nie źle namieszać , dla tego nie wykluczałbym też modułu . Przynajmniej zerknąć jaki jest stan wiązki kabli idącej do niego, i czy nie ma wilgoci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem!

Przekaźnik był oznaczony numerem 360. I jak pisałem w tym poście - wymieniona tez była zgniła od wilgoci listwa, w która przekaźniki się wpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof 73

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim problemem, na razie sprawdzam wszystko po kolei zgodnie z waszymi radami. Jeszcze nie udało mi się namierzyć problemu ale jak tylko się z nim uporam to opisze na forum co było nie tak.

 

---------- Post added at 17:25 ---------- Previous post was at 12:03 ----------

 

Panowie SUKCES !!! DUŻY miał rację to padnięty przekaźnik. Przez niego nie podawało napięcia, wszystkie przewody i listwa przekaźników sucha bez wilgoci. Wymieniłem i wszystko wróciło do normy ( climatronik, kierunki, wycieraczki i spryskiwacz szyby ). Jeszcze raz wszystkim zainteresowanym DZIĘKUJĘ. Dodam tylko że w servisie VW zaproponowali mi zdiagnozowanie problemu za około 500 zł, dzięki Waszym radom naprawa kosztowała mnie 30 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pisalem! Tylko nr podalem ze starszego typu ;)

 

Choć wciąż nikt nie wytlumaczyl co maja wycieraczki zwiazanego z modulem komfortu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof 73
Znalazłem!

Przekaźnik był oznaczony numerem 360. I jak pisałem w tym poście - wymieniona tez była zgniła od wilgoci listwa, w która przekaźniki się wpina.

Dokładnie ten sam przekaźnik o numerze 360 jak pisał DUŻY był niesprawny. Teraz wszystko działa jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, mam podobny problem lecz w passacie B5FL z 2002r. dostalem sie do przekaznikow lecz u mnie nie ma przekaznika 360. prosze o pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest?

Opisz to jakoś jaśniej. Jak nie masz bezpiecznika to go włóż. Albo na poczatek cofnij lekko kluczyk w stacyjce po odpaleniu silnika i zobacz czy to pomoże. Bo może kostka stacyjki się rozpada.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75 mam identyczny problem jaki opisal Krzysztof 73 w pierwszym poscie. Chodzi o to ze odkrecilem plastikowa osłonę pod kierownicą, dostałem sie do przekaźników lecz nie ma tam żadnego przekaźnika z numerem 360 o którym mowa w innych postach.

moje wygladaja mniej wiecej tak http://img134.imageshack.us/i/img77679is1jk.jpg/

 

chcialbym sprobowac wyminic ten przekaznik - bo to pomoglo koledze Krzysztof 73 lecz nie moge zlokalizowac który to z nich.

 

Pojechalem zapytac o mozliwosc podlaczenia passata do komputera. Problem polega na tym ze raz uruchomie samochod i wszystko jest ok a innym razem - nie dziala klima, kierunkowskazy, wycieraczki. jezeli podlaczą mi samochod pod komputer i bedzie to w momencie w ktorym wszytko dziala to komputer nie pokaze zadnego bledu - czyli zaplace za podlaczenie i dalej bede z niczym. staram sie uniknac kosztow zwazywszy ze innym udalo sie to rozwiazac samemu

 

z gory serdeczne dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś lekko przekręcic spowrotem kluczy w stacyjce - jak ci pisałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie probowalem

rozumiem ze mam go lekko przekrecic w momencie kiedy silnik jest wlaczony i wymienione rzeczy nie dzialaja?

 

teraz jak na zlosc wsztystko dziala - ale oczywiscie jak wieczorem jezdze i potrzenuje swiatel to nie trybi

 

jezeli sprawdzi sie trik z kluczykiem to co to wtedy oznacza?

 

wielkie dzieki za pomoc panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze mam go lekko przekrecic w momencie kiedy silnik jest wlaczony i wymienione rzeczy nie dzialaja?

Tak - w rzeczy samej :) Tylko lekko przekręć - żebyś go nie zgasił.

 

 

jezeli sprawdzi sie trik z kluczykiem to co to wtedy oznacza?

Kostka stacyjki do wymiany. Tak wygląda:

 

kostkastacyjkib5.jpg

 

ps: no i zamelduj - co wyszło po tym tricku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności