Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowy więc nie mogę założyć nowego tematu, więc piszę w tym wątku, bo chciałbym wymienić w liczniku diody z zielonych na niebieskie i nie wiem dokładnie jak ściągnąć wskazówki i ile mam kupić diód.

Tu masz wątek na ten temat http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=41435&highlight=zmiana+pod%B6wietlenia+licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zabrałem się za wymianę licznika w moim Leonie (1M0920802D) , licznik mam z Passata (3B0 920 825A) wsad zgrałem z golfa IV (1J5920826C), licznik jest po adaptacji wsadu czyli przekopiowałem przebieg, vin, pin licznika i teraz moje pytanie czy jest taka możliwość ze licznik zadziała bez adaptacji w ECU?? czy robić całą procedurę z adaptacją licznika i kluczy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sam sobie odpowiem :) nie trzeba robić adaptacji wystarczy odpowiednio zmodyfikować wsad, pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Narazie w fazie testowej. Jakbyście mogli popróbować i wyszukać niedociągnięcia będe wdzięczny.

 

obsługa:

1. Wybieramy plik wsadu orginalnego licznika i zaznaczamy jego typ.

2. Wybieramy plik wsadu nowego licznika i zaznaczamy jego typ.

(w wypadku zmian licznika 3b z can na inny musimy podac nr vin samochodu)

3. klikamy wykonaj.

Program automatycznie zamieni potrzebne dane i nadpisze nasz wsad nowego licznika. Jeżeli nie chcemy aby nadpisywał plik tylko zostawił go w orginalnej postaci zaznaczamy kwadracik "nie modyfikuj ......." program utworzy oddzielny plik który mozemy wgrac prosto do nowego licznika.

 

Pozdrawiam

 

 

EDIT:

Wszystko juz działa ok. program w tej wersji jest juz pełno sprawny.

NIezamienia przebiegu. Doszedłem do wniosku ze im mniej sie zmienia we wsadzie tym lepiej, pozatym vag-tacho i vag-commander robią to doskonale.

 

Witam , a jak mam zaznaczyć w programie, jak mam oryginalny licznik 3B CAN i nowy licznik jest też 3B CAN ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , a jak mam zaznaczyć w programie, jak mam oryginalny licznik 3B CAN i nowy licznik jest też 3B CAN ?

Pozdrawiam

 

nie ma takiej opcji :D

 

nie myslałem ze ktokolwiek bedzie w taki sposób zmieniał licznik.

w ciągu tygodnia powinno działać.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie myslałem ze ktokolwiek bedzie w taki sposób zmieniał licznik.

w ciągu tygodnia powinno działać

 

A tu się trafiłem ja który ma passata 3B bez komputera i chciałby mieć komputer ale taki jak w oryginale czyli 3B :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tu się trafiłem ja który ma passata 3B bez komputera i chciałby mieć komputer ale taki jak w oryginale czyli 3B

Pozdrawiam

 

Zrobione :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobione

Dziękuję bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem .

Niestety program od ROSIEK z moim licznikiem nie daje sobie rady może dla tego, że stary licznik ma mało komórek w eppromie, a nowy ma ich znacznie więcej .

Passat 2000r. z licznikiem 3B0 920 802 A , a nowy to 3B0 920 822.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem .

Niestety program od ROSIEK z moim licznikiem nie daje sobie rady może dla tego, że stary licznik ma mało komórek w eppromie, a nowy ma ich znacznie więcej .

Passat 2000r. z licznikiem 3B0 920 802 A , a nowy to 3B0 920 822.

Obydwa liczniki są z tego samego okresu produkcji więc nie powinno być z tym problemu.Jeśli masz Vag Tacho to odczytaj PIN nowego licznika,zakoduj kluczyk,ewentualnie ustaw przebieg i możesz spokojnie jeździć.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem .

Niestety program od ROSIEK z moim licznikiem nie daje sobie rady może dla tego, że stary licznik ma mało komórek w eppromie, a nowy ma ich znacznie więcej .

Passat 2000r. z licznikiem 3B0 920 802 A , a nowy to 3B0 920 822.

 

i nowy i stary mają tyle samo komórek. pokaz te pliki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się koledze źle zczytał eprom, też tak mam czasem kabelkiem tacho 2,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co trzeba zrobić aby się dobrze sczytał eeprom ?? bo próbowałem kilkukrotnie i cały czas sczytuje dokładnie tyle samo. Załączam ten eeprom

Pozdrawiam

wsad orginalny starego licznika.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest stanowczo za malo, jakim kabelkiem zczytujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacho 2.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowales zwyklym kabelkiem kkl i vagcommanderem 1,4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a probowales zwyklym kabelkiem kkl i vagcommanderem 1,4?
a probowales zwyklym kabelkiem kkl i vagcommanderem 1,4?

Tak próbowałem k-can commanderem ale niestety się wcale nie łączy z moim licznikiem, a z silnikiem łączy się bez problemu więc raczej nie jest to wina kabla i oprogramowania.

Czekam na kolejne podpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak próbowałem k-can commanderem ale niestety się wcale nie łączy z moim licznikiem, a z silnikiem łączy się bez problemu więc raczej nie jest to wina kabla i oprogramowania.

Czekam na kolejne podpowiedzi i pozdrawiam.

Mi to wygląda na uszkodzony wsad licznika i chyba nic więcej z niego nie wydobędziesz.Do czego ci to jest potrzebne?Nie możesz zrobić jak napisałem 894 poście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi to wygląda na uszkodzony wsad licznika i chyba nic więcej z niego nie wydobędziesz.Do czego ci to jest potrzebne?Nie możesz zrobić jak napisałem 894 poście?

Tak też będę musiał zrobić tylko troszkę się martwię, że będę musiał wymieniać pestki w kluczykach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak też będę musiał zrobić tylko troszkę się martwię, że będę musiał wymieniać pestki w kluczykach.

Pozdrawiam

Nic nie będziesz musiał wymieniać,żadnych pestek.Widzę że nie do końca doczytałeś.W tym modelu są wielokrotnego zapisu.Tylko dlatego zwlekałeś tyle czasu?Rób tak jak napisałem i jeździj.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności