Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

 

Patrick, można wyłączyć immo w liczniku? to jak, możesz podesłać link ?

 

pozdro

 

Vag commanderem. Mój kabelek nie działa, więc nie miałem szansy nigdy tego próbować i nie pamiętam dokładnie jak-prawdopodobnie tam jest taka opcja. W każdym razie nie raz to było opisywane-szukajka w dłoń, lub google i znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie POMOCY..!!!?!?!? Założyłem w sobotę licznik 1/2 fis i do tego dołożyłem tempomat aktywowałem go w vagu i niestety tempomat nie działa a w CAN GATEWAY mam błąd o tresci "00778 - STEERING ANGLE SENSOR (G85) 49-00 - NO COMMUNICATION..Z tego co wyczytałem to jest błąd czujnika skrętu ale ja takowego nie posiadam bo nie ma ESP ani ASR....MOŻĘ KTOŚ ZNA ROZWIĄZANIE PROBLEMU Z góry dziekuje za pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie POMOCY..!!!?!?!? Założyłem w sobotę licznik 1/2 fis i do tego dołożyłem tempomat aktywowałem go w vagu i niestety tempomat nie działa a w CAN GATEWAY mam błąd o tresci "00778 - STEERING ANGLE SENSOR (G85) 49-00 - NO COMMUNICATION..Z tego co wyczytałem to jest błąd czujnika skrętu ale ja takowego nie posiadam bo nie ma ESP ani ASR....MOŻĘ KTOŚ ZNA ROZWIĄZANIE PROBLEMU Z góry dziekuje za pomoc..

Ja też nie mam ESP ani ASR,a czujnik skrętu pod kierownicą siedzi i wydaje mi się że u ciebie też powinien być skoro masz ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro siedzi pod kierownico to dla czego mam ten błąd w vagu " CAN GATEWAY mam błąd o tresci "00778 - STEERING ANGLE SENSOR (G85) 49-00 - NO COMMUNICATION"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro siedzi pod kierownico to dla czego mam ten błąd w vagu " CAN GATEWAY mam błąd o tresci "00778 - STEERING ANGLE SENSOR (G85) 49-00 - NO COMMUNICATION"

Zdejmowałeś kierownicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zdejmowałem bo musiałem wymienic manetki zeby sterowały fisem i tempomatem nie wiem czy to wazne ale manetki są od passata b5 prawdopodobnie FL.. a z taśmą od poduszki obchdziłem sie jak z jajkiem nie przekrecila sie ani troche..Może problem tkwi w podłączeniu tempomatu..a i co ciekawe na tych manetkach nie mam swiateł drogowych migawka jest ale na stale sie nie włączają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak zdejmowałem bo musiałem wymienic manetki zeby sterowały fisem i tempomatem nie wiem czy to wazne ale manetki są od passata b5 prawdopodobnie FL.. a z taśmą od poduszki obchdziłem sie jak z jajkiem nie przekrecila sie ani troche..Może problem tkwi w podłączeniu tempomatu..a i co ciekawe na tych manetkach nie mam swiateł drogowych migawka jest ale na stale sie nie włączają..

Ta taśma nie jest od poduszki,tylko to jest właśnie czujnik skrętu.Wtyczkę od niego podpiąłeś z powrotem prawidłowo?Błąd nie daje się wykasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja taśma pod kierownicą wygląda jak na zdj.nr 1 a nie tak jak na nr.2 a ta druga ma czujnik kąta skrętu..

Zdj?cie 1  .jpeg

zdj?cie 2 .jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta taśma nie jest od poduszki,tylko to jest właśnie czujnik skrętu.Wtyczkę od niego podpiąłeś z powrotem prawidłowo?Błąd nie daje się wykasować?

 

 

 

tak podłaczyłem ją tak jak była i bład nie daje sie skasować..nawet poprawialem jeszcze raz dla pewnosci i nic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michal-g1

to co ty masz to jest zwykly slipring.

jaki ty masz numer cześci?

ja tez nie mam ESP a jak zakładałem tempomat to zdejmowałem kierownice i też miałem ten błąd ale się skasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki ty masz numer cześci

mój golf to 1,9tdi 101km 2001 oznaczenie silnika ATD sprowadzony z francji

A TY jaki masz u siebie?

a co do numeru części to nie wiem jutro podejrzę bo dziś to już czas do pracy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podaj mi wersje wyposażenia jaka masz i VIN to zobacze w etce jaki numer czesci masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a podaj mi wersje wyposażenia jaka masz i VIN to zobacze w etce jaki numer czesci masz.

 

wersji nie znam ale vin tak WVWZZZ1JZ1B142421

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz etke:

 

VW_Golf_michal-g1.jpg

 

sprawdz tylko czy "series type" masz ten sam, naklejke masz w papierach od samochodu i prawdopodobnie w okolicach kola zapasowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdz tylko czy "series type" masz ten sam, naklejke masz w papierach od samochodu i prawdopodobnie w okolicach kola zapasowego.

 

 

nie posiadam książki serwisowej a w papierach nie mam zadnego takiego ani podobnego wpisu do tego karteczka z kola jest nieczytelna ...jak pech to pech..Ale jutro zerknę na oznaczenie części...jeszcze raz dzięki WIELKIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla czego mam ten błąd w vagu " CAN GATEWAY mam błąd o tresci "00778 - STEERING ANGLE SENSOR (G85) 49-00 - NO COMMUNICATION"

a ja od siebie proponuję przekodować bramkę CAN na tą samą wartość, dla pewności czy na pewno przyjęła proponuje równocześnie zmienić kod WSC na inny, np +1 oczko na dowolnej pozycji (nie ma to żadnego wpływu na pracę podzespołów). Poczekać chwilę, i dopiero sprawdzić błędy bramki, licznika i abs.

Edytowane przez owies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze w nowym liczniku bylo dodane kodowanie ESP, a ze czujnika polozenia kirownicy nie ma to wywala blad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy moze ktos mi przypomniec jak wylaczyc immo w liczniku b5 20001 r bo jakos nie moge tego znalezc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, staram podpiąć się pod pełny fis bez Can radio Seat Alana mp3 wg opisu jak w temacie lecz nic w załaczeniu piny na liczniku wg opisów i numeracji wg tego rysunku powinnismy podpiąć tak jak zaznaczyłem poniżej, lecz wyczytałem że liczymy od dołu 11 ale od lewej a wg rysunku jest od prawej ja podpiołem jak niżej.

Proszę o porade.

 

picture.php?albumid=1454&pictureid=8048

 

wg poniższego zdjecia wtyczki wygląda że powinny to być styki z lewej strony czyli 2,3,5,

 

picture.php?albumid=1454&pictureid=8049

Edytowane przez opiotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod pełny fis bez Can radio Seat Alana mp3

Gdzies w internecie była strona z opisem fabrycznych odbiorników oraz rozpiską ich możliwości, nie dam sobie głowy uciąć ale wydaje mi się że rhapsody (b. podobna konstrukcja)nie miało tej opcji, być może potrzeba do tego tunera tmc...:taksobie jednak w parze z tunerem chyba potrzebny jest najnowszy licznik 849

wg poniższego zdjecia wtyczki wygląda że powinny to być styki z lewej strony czyli 2,3,5,

hmm, zapoznaj się z nim jeszcze raz :fajny: anschlussdiagrammvwnavigation.jpg

 

http://www.passat3b.de/phpBB2/viewtopic.php?t=16936

Edytowane przez owies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności