Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

A jak zczytać pin z licznika 3b0 919 890 m po jego wyjęciu z samochodu? Sprzedający nie ma możliwości podania mi pinu licznika i nie wiem czy będzie możliwe jego odczytanie.

Odczytanie będzie możliwe po zamontowaniu go do samochodu interfejsem VAG TACHO.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem ze wskazywana temperatura zewnętrzna, a dokładnie po wymianie licznika z 822A na 829A temp na klimatroniku jest zawyżona. Przeprowadzone testy przy pomocy termometru wykazały, że licznik w miarę dobrze pokazuje (1-1,5'C różnicy - traktuje jako błąd akceptowalny), a na klimatroniku jest zawyżona o około 6'C. Ciekawostka jest fakt ze miała ta różnica miejsce przy temp -7'C (licznik -7,5'C, klima -2'C) za, to w garażu było już mniejsza różnica: licznik 7'C a klima 10'C. Instalacja przerobiona zgodnie z opisem - połączenia wykonane solidnie - zgodnie ze sztuka. Wcześniej przed wymiana licznika oba wskazania były identyczne. Wygląda, ze licznik dobrze wskazuje, a coś jest nie tak z klimatronikiem. Czyżby klimatronik wymagał jakieś adaptacji, kalibracji?

Edytowane przez DarekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czujnik G17 podłączyć do kostki Tk14 do pinu 3i4 czy się mylę? pozdrawiam

Edytowane przez wlosek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy ten screen pomoże określić czy mam licznik z can czy bez :)

licznik.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz z canem :)

 

---------- Post added at 12:39 ---------- Previous post was at 12:38 ----------

 

masz licznik z canem 3B0 920 805:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lifcie są już tylko z canem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszac sie do mojego postu #802 problem tkwił w braku komunikacji panelu z licznikiem. Po wymianie na panel z CAN wszystko dziala poprawnie.

Edytowane przez DarekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,nosze sie z zamiarem wymiany licznika.Autko jak w opisie ,podejrzewam ze mam can,bo modelowo to podobno rocznik 2000,czy ktos moglby mi powiedziec czego powinienem szukc?Numerki licznikow i manetek?Sorry ze zadaje takie pytanie ale czytam i czytam i jakos sie juz w tym wszystkim gubie...tu jest troszke wszysko pomieszane,rozne modele,roczniki:(

Edytowane przez Gregoryyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,nosze sie z zamiarem wymiany licznika.Autko jak w opisie ,podejrzewam ze mam can,bo modelowo to podobno rocznik 2000,czy ktos moglby mi powiedziec czego powinienem szukc?Numerki licznikow i manetek?Sorry ze zadaje takie pytanie ale czytam i czytam i jakos sie juz w tym wszystkim gubie...tu jest troszke wszysko pomieszane,rozne modele,roczniki:(

Jaki chcesz ten licznik założyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki chcesz ten licznik założyć?

Chyba 1/2...bo pelny troszke mnie przerasta finansowo i raczej po lifcie.Temperature moge dolozyc czujnk a co do buczka swiatelek jakkos przezyje;)Chyba ze ktos ma patent i na to;)Can mam napewno.Chyba ze masz jakiegos pelnego fisa w promocji:DNie anglika,jestem stary i kilometry za male:DNa chwile obecna moge oddac w dobre rece 400 za komplet sprzetu do przeszczepu...jesli chodzi o pelny fis

Edytowane przez Gregoryyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba 1/2...bo pelny troszke mnie przerasta finansowo i raczej po lifcie.Temperature moge dolozyc czujnk a co do buczka swiatelek jakkos przezyje;)Chyba ze ktos ma patent i na to;)Can mam napewno.Chyba ze masz jakiegos pelnego fisa w promocji:DNie anglika,jestem stary i kilometry za male:DNa chwile obecna moge oddac w dobre rece 400 za komplet sprzetu do przeszczepu...jesli chodzi o pelny fis

Jeśli 1/2 Fis to 3B0920825;826;827;829 A lub AX im większa końcówka tym nowszy licznik.Brzęczyk świateł powinien ci działać jeśli mikrostyki w zamku kierowcy sprawne.

Tu masz w miarę przystępnej cenie z pełnym FIS http://moto.allegro.pl/licznik-vw-passat-b5-lift-00-04-fis-nr-3b0920847ex-i1471310217.html

a tu 1/2 Fis tylko wysyłka trochę drogo http://moto.allegro.pl/licznik-zegary-3b0920829a-ax-vw-passat-b5-fl-i1467325026.html

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

będe wymieniał licznik bez na 1/2fis, mój stary licznik to 3b0 920 807 g,

a nowy 3B0 920 827A, moje pytanie dotyczy przerobienia sterowników licznika gdyż nie bardzo oriętuję się co kopiować i gdzie wklejać, czy wpisy do przekopiowania w tych licznikach będą znajdowały się w tych samych miejscach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki ;-) czy do FIS (kompa) da się wsadzić polskie menu, zamiast oryginalnego szwabskiego?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda, ale podziękował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zmień na angielski, zawsze to lepsze niż niemieckie przynajmniej dla mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie wymieniłem zegary z 3B0920827A (1/2fis) na 3B0920949A (full fis angol) i w sterowniku silnika mam błąd 18263 - Powertrain Data Bus: Software Version Monitoring

jak włożę stary licznik to błąd mogę usunąć, jak "nowy" to nie. wcześniej próbowałem włożyć licznik z golfa 1J0920946C i też był ten błąd :( chyba mój pasek się zbuntował, chce mieć 1/2 fis i koniec :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekoduj bramke can, bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekoduj bramke can, bylo.

 

już próbowałem i nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd nie ma na nic wpływu. Zauważyłem, że jak się zmienia np na dużego fisa, ale o takiej samej numeracji, np z 827 na 847, to błąd nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności