Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maslog
co do navi, wyswietla Ci stacje radiowe na fis czy wogole gorna czesc masz ciemna cały czas.

zakladałes ostatnio ksenony ?

Wyswietlacz świeci cały. Info z radia też nie ma na fisie. Ksenony mam ale fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyswietlacz świeci cały. Info z radia też nie ma na fisie. Ksenony mam ale fabryczne.

Może wystarczy tylko kodowanie licznika zmienić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Może wystarczy tylko kodowanie licznika zmienić??
No to toż właśnie pytam,tylko ja od razu zabieram się za zmianę wsade (pewnie zupełnie niepotrzebnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a działało Ci to wogóle?

bez podpiecia pod komputer bedzie ciezko. podepnij i wszystko bedzie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

No właśnie odkad go mam to nigdy nie działało. I dlatego zadałem pytanie czy da się to zrobić żeby było po ludzku.

bez podpiecia pod komputer bedzie ciezko. podepnij i wszystko bedzie wiadomo.
no podepnę, ale gdzie i co mam sprawdzić żeby było wiadomo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w instruments, i tam będzie opcja "chyba" coding, i sprawdź jakie tam masz numerki, ma być 5 cyferek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

ok. na razie dzięki wielkie. Jak bedę miał mozliwość (moze jutro) to podepnę sie i sprawdzę co i jak.

Między casie zdążyłem rozebrać licznik. Magiczne 3 kabelki są podpiete a licznik mam xxx 920 xxx

Edytowane przez maslog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do ciebie mam passka98 rok bez fis czy podejdą mi zegary od passka 2002 rok 1/2 według twojego manuala co gdzie przekopiowac z starego licznika do tego nowego wiem ze trzeba dołozyc kabelki z tym nie mam problemu wsady sie różnia i wiem bardzo gdzie co przekopiowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy taki licznik bedzie pasował do mojego passata 3B0920827A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy taki licznik bedzie pasował do mojego passata 3B0920827A

Będzie pasował

 

---------- Post added at 21:13 ---------- Previous post was at 21:10 ----------

 

mam pytanie do ciebie mam passka98 rok bez fis czy podejdą mi zegary od passka 2002 rok 1/2 według twojego manuala co gdzie przekopiowac z starego licznika do tego nowego wiem ze trzeba dołozyc kabelki z tym nie mam problemu wsady sie różnia i wiem bardzo gdzie co przekopiowac

Raczej nie podejdą w 98 nie było CAN,najlepiej sprawdź numery swojego licznika,czy masz 920 czy 919 w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Widzę że po zmianach na forum wcieło kilka postów zwłaszcza Tomka na których mi zależało (m.in schemat)

Wracając do tematu braku wyswietlania na FIS. Kodowanie sprawdzone. Jest 21145. Jakiś workshop 00006. Nawet jak ustawię kodowanie na 16145 to nic się nie zmienia. Co do połączeń, W navi podłączone 8,9,10 na zielonej wtyczce. W liczniku na czerwonej 12,13,15. Polaczenia są drożne,bez zwarć. Na schemacie było jeszcze połączenie z zielonej kostki na radiu do pinów 30,31,32. Czy to też jest niezbędne??

Dla pewności wklejam zdjęcia.Również FISa bo może jednak oczekuję od niego za dużo (dla pewności)

Czy jezeli nie mam zakodowanej navi w liczniku to czy naciskajac manetke od przewijania wskazań zegarów wyświetli mi się to menu gdzie wybieram navi,radio/ dane z jazdy?

I jeszcze jedno mnie zastanawia do czego jest to złącze w MFD na małym wiatraczkiem? Wypiałem je całkiem i wszystko działa poprawnie. Po kiego to zamontowali?

9815327e68bfa22cm.jpg

 

fd4a3cd30e0a0aafm.jpg

 

b252a83e357658bbm.jpg

 

b222ebf298dcfdecm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poliftowym menu bez zakodowanej navi się wyświetlało-brakowało tylko pozycji navi. Informacji z rds mi też nie pokazywał, dopiero jak zakodowałem na navi (mimo, że jej nie mam) to licznik zaczął pokazywać rds i pojawiła się pozycja navi w menu, po jej wybraniu mam informacje, że navi nie dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
dopiero jak zakodowałem na navi (mimo, że jej nie mam) to licznik zaczął pokazywać rds i pojawiła się pozycja navi w menu, po jej wybraniu mam informacje, że navi nie dostępne.
Jak ja zakodowałem w liczniku navi to i tak nic nie zmiania się w menu. Otwarcia drzwi tez nie ma.

I stąd wzieło sie moje pytanie czy gdybym zmienił wsad licznika czy to by cos pomogło?

Czy info na fisie by się pojawiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Panowie czy nikt nie ma dalej pomysłu co z tym wyswietlaniem na FISie?

W tym temacie jeszcze naczytałem sie o tunerze TMC. Może jego brak lub uszkodzenie powoduje brak wyswietlania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy nikt nie ma dalej pomysłu co z tym wyswietlaniem na FISie?

W tym temacie jeszcze naczytałem sie o tunerze TMC. Może jego brak lub uszkodzenie powoduje brak wyswietlania?

 

skoro uwazasz ze kable sa ok, kodowanie licznika ok, to jedyne co pozostało to włozyc inne radio np. BETA i zobaczyc czy wyswietla, podpiac Twoja navi w innym aucie, zobaczyc co sie dzieje jak zmienisz wsad w liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy nikt nie ma dalej pomysłu co z tym wyswietlaniem na FISie?

W tym temacie jeszcze naczytałem sie o tunerze TMC. Może jego brak lub uszkodzenie powoduje brak wyswietlania?

Ale nie napisałeś w końcu jakie masz to kodowanie licznika?

No i podaj nam numer katalogowy nawigacji, 3B0 035 191 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Ale nie napisałeś w końcu jakie masz to kodowanie licznika?

No i podaj nam numer katalogowy nawigacji, 3B0 035 191 ?

Napisałem.
Kodowanie sprawdzone. Jest 21145. Jakiś workshop 00006. Nawet jak ustawię kodowanie na 16145 to nic się nie zmienia.
No i podaj nam numer katalogowy nawigacji, 3B0 035 191 ?
rozumiem ze jest to gdzieś wyryte na navi? W takim razie nie ma problemu
to jedyne co pozostało to włozyc inne radio np. BETA i zobaczyc czy wyswietla, podpiac Twoja navi w innym aucie, zobaczyc co sie dzieje jak zmienisz wsad w liczniku.
No to bedzie problem bo raczej nie mam mozliwości podmian radia ale spróbuję cos załatwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz mozliwosc sczytania pamieci licznika? wystaw tu wsad jak mozesz. poza tym juz samo zakodowanie licznika powoduje pojawienie sie opcji navigation w menu licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki chodziło mi o kodowanie radia, adres [56].

Numer jest na nalepce na navi.

Z połączeń wychodzi że masz dobrze podłączone wg kolorów kabli.

 

Aha i w tym modelu z tego co pamiętam to nie ma menu w liczniku.

No chyba że jest jakaś opcja specjalnie w połączeniu z navi ale jako takiego menu jak w FL to nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności