Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy posiadam Passata USA z 2005 r. Z silnikiem 1.8t i licznikiem 1/2 fis: 3B0 920 929 B. Kupiłem licznik 3B0920849A od diesla Eu. Oczywiście tarcze od obrotów przełożę fizycznie i chciałbym także zachować oryginalne tarcze USA od prędkości, problem jest jedynie (albo aż) ze wsadem, aby dopasować odpowiedni. Posiada ktoś może wsad do takiego licznika - benzyna i w dodatku usa?

Pozdrawiam

Edytowane przez adis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, passat 1.8t 2002, mój licznik to 3B0920827, a kupiłem Full FIS 3B0920847E diesel. Co dokładnie muszę zrobić żeby ten nowy działał u mnie bezproblemowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik i klucze zaadoptować standardową procedurą lub z palca wpisać VIN, IMMO, KLUCZE, PRZEBIEG. Ponadto edytować komórki odpowiedzialne za obrotomierz i na koniec nie będziesz miał kontrolki EPC - odpowiedzialnej wiadomo za co. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:ok Mam też wsad 3B0920847D. Czy jak go wgram całego, zamienię komórki z immo i moim winem i podmienię tarcze obrotomierza z PB, to będzie chodziło jak trzeba?;)

Edytowane przez pemek2610
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno, ale najlepiej zostawić ori wsad dedykowany do licznika i w nim edytować wszystko co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które linijki kodu we wsadzie odpowiadają za wskazania obrotomierza? Chciałbym podmienić te linijki biorąc ze starego licznika, Bo po wymianie tarczek w nowym pokazuje nadal obroty z diesla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Które linijki kodu we wsadzie odpowiadają za wskazania obrotomierza? Chciałbym podmienić te linijki biorąc ze starego licznika, Bo po wymianie tarczek w nowym pokazuje nadal obroty z diesla?
przekoduj licznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Które linijki kodu we wsadzie odpowiadają za wskazania obrotomierza? Chciałbym podmienić te linijki biorąc ze starego licznika, Bo po wymianie tarczek w nowym pokazuje nadal obroty z diesla?

problem rozwiązany ;) wystarczyło wrzucić wsad z benzyny z tym samym numerem co mam licznik i obroty juz się ''dostosowaly'' do tarczek Pb ;) przerzucilem swoje dane do wsadu i działa aż miło :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zadam dziwne pytanie ale jak zgrać pin starego licznika programem vag-com ? I jaki nr licznika do paska b5 przed liftem 99' 1.9 tdi afn ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może zadam dziwne pytanie ale jak zgrać pin starego licznika programem vag-com ? I jaki nr licznika do paska b5 przed liftem 99' 1.9 tdi afn ?

 

Numer np taki: 3B0 919 890J chyba ze szukasz zwykłego licznika

 

Pinu nie zgrywasz tylko odczytujesz ale nie wiem czy pójdzie vag-com. Ja to robiłem Vag Tacho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam z pełnym fisem, będę musiał zainwestować w vag tacho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji czy połącze się tym z samochodem na canie ? zczytanie błędów, cofnięcie tłoczków, odblokowanie MMi w A8 D3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przy okazji czy połącze się tym z samochodem na canie ? zczytanie błędów, cofnięcie tłoczków, odblokowanie MMi w A8 D3 ?
vag comanderem mozesz edytowac wsad licznika cofac przebieg w liczniku i sterowniku silnika i wyczesac pin z licznika...do bledow masz vag com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a Vag camander pójdzie na moim kabelku od vag com kabelek kkl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok a Vag camander pójdzie na moim kabelku od vag com kabelek kkl ?

 

u mnie na kablu Viaken KKL mogę zczytywać błędy w VCDS, jak i zgrywać wsad licznika w Vag Comanderze ;) sam się zdziwiłem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro spróbuje czy moim da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. moje pytanie jest takie, mam passat b5 kombi 1.9 tdi 110km. z 1998r. bez komputera pokładowego. czy jesli kupie licznik z duzym FIS i numerem 919 bez szyny CAN i jesli położe przewody tak jak w opisie na poczatku tego tematu i postapie wedlug instrukcji kodowania to bedzie działac jak nalezy?.

np. taki licznik http://olx.pl/oferta/okazja-licznik-duzy-pelny-fis-bez-can-tdi-passat-b5-kod-pin-rezerwacja-CID5-ID5NaeF.html pozdrawiam

Edytowane przez jorg27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodkładnie tak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności