Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Groszek próbowałeś podmienić panel climatronica na taki po 2001 roku?

Mam teraz panel chyba z końcówką J, albo D -nie pamiętam.

Miałem plan założyć ten od 3BG, bo kupiłem z końcówką H, ale jak wszystko podłączyłem i założyłem swój stary na próbę to okazało się, że wszystko działa. Clima pracuje tak jak powinna i temp w garażu też wyświetlała się identyczna i tu, i tu.

 

Natomiast jak założyłem ten od FL to w ogóle się nie odpalił - pewnie zasilanie ma na innym pinie...

więc pomyślałem, że jak wszystko śmiga na starym to nie będę tego rozgrzebywał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie padł mi licznik w pasku fl i mam problem żeby znaleźć do benzyny.Czy jak kupię od anglika przełożę tarczki da sie to jakoś przekodować żeby prędkość dobrze pokazywało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie padł mi licznik w pasku fl i mam problem żeby znaleźć do benzyny.Czy jak kupię od anglika przełożę tarczki da sie to jakoś przekodować żeby prędkość dobrze pokazywało?

 

Wgrać soft od odpowiedniego licznika europrjskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wgrać soft od odpowiedniego licznika europrjskiego.

a można zrobić diesla na benzynę po wymianie tarczki obrotomierza i wgranie wsadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BSLULG

Witam, mam problem i nie mam gdzie napisać myślę ze tutaj będzie dobrze. Padł mi całkiem ekranik komputera pokładowego( cały czarny) mam passata b5 1.9 Automat 96 rok komputer pokładowy z zestawem nawigacyjnym full fis (stary typ zielony) i jak wymienię cały licznik na taki z 1/2 fis http://allegro.pl/3b0920822a-licznik-passat-b5-1-9-tdi-europa-igla-i3263366544.html to wszystko będzie dobrze ? Czy trzeba robić jakieś przeróbki żeby było 1/2 z full ? zaznaczam ze nie będę chciał podłączać już zestawu nawigacyjnego. Proszę o odpowiedz. I jaki może byc koszt wymiany w warsztacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z aukcji nie podejdzie, jest z CANem któego Ty nie masz. Szukaj licznika 3Bx 919 xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BSLULG
Ten z aukcji nie podejdzie, jest z CANem któego Ty nie masz. Szukaj licznika 3Bx 919 xxx

 

ok czyli takie muszę,http://allegro.pl/licznik-zegary-vw-passat-b5-1-9-tdi-automat-i3250291788.html a powiedz mi czy jak sprzedawca nie wie jakie ma podświetlenie to można jakos sprawdzić po numerach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok czyli takie muszę,http://allegro.pl/licznik-zegary-vw-passat-b5-1-9-tdi-automat-i3250291788.html a powiedz mi czy jak sprzedawca nie wie jakie ma podświetlenie to można jakos sprawdzić po numerach ?

Moim zdaniem tel licznik nie ma żadnego fisa.... dolny wyświetlacz jest od skrzyni....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że zielone podświetlenie miały liczniki z białymi wskazówkami:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BSLULG
Moim zdaniem tel licznik nie ma żadnego fisa.... dolny wyświetlacz jest od skrzyni....

 

Wiem ze dolny jest do skrzyni automatycznej takiej własnie szukam. Nie mam cana zeby dawac fisa

 

---------- Dodano o 22:46 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:35 ----------

 

wydaje mi się, że zielone podświetlenie miały liczniki z białymi wskazówkami:hmm

 

chyba na kolor wskazówek nie ma co patrzeć, bo ja mam czerwone i podświetlenie zielone, oglądając liczniki na allegro to też mają czerwone ale podświetlenie niebieskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez cardriveros
Koledzy, czy ktoś dysponuje rozpiską pinów zielonej wtyczki (w szczególności pinów 1-16)? Szukam różnicy w obsadzeniu pinu 14 i 11 we wtyczce od W8 (14 obsadzony a 11 wolny).

http://www.vwgolf.pl/porady/passat-b...nout-licznika/

 

Dzięki za ten link. Przejrzałem opisy i teoretycznie się zgadzają z tym co widzę we wtyczkach, ale nie wszystko co chciałem się wyjaśniło: m.in różnica w obsadzeniu pinu 14 i 11 .

11 – Sygnał czasu postoju samochodu

14 – Lampka kontrolna programu stabilizującego -K155-

We wtyczce z modelu 2001 Europa (brak jest 14, ale auto bez ESP - moje przypuszczenie)

IMG_4524_copy.jpg

We wtyczce z modelu 2002 Europa (jest 14, ale auto ma ESP, choć nie wiem dlaczego nie ma już 11)

IMG_4571_copy.jpg

Pytam, bo reszta pinów łącznie z kolorami identyczna. Więc czy to jest związane z tym ESP, czy rocznikiem model., ale przecież liczniki są zamienne w B5FL.

Jeśli ktoś z Was będzie jeszcze zaglądał do zielonej wtyczki to byłbym wdzięczny za sprawdzenie i odp. jak to jest u Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam takie pytanie, czy w liczniku z pełnym FIS ale bez Can jest wyświetlana temperatura zewnętrzna. Będę zmieniał, a nie mam czujnika temp zewn i nie wiem czy kupować czujnik. Wtyczka pod zbiorniczkiem płynu do wspomagania jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyświetla temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawaj wsad jednego i drugiego i powalczymy :D

 

Witam

 

 

Mam problem z przekopiowaniem informacji z licznika 1J0920806G MOTOMETER

do 1J5920926C VDO. nie wiem co podmienic. NIe moge zaprogramowac kluczy, bo pastylki sa jednorazowe. Samochód ujeżdzam z wyłączonym immo.

Czy mogłbyś mi pomóć.

Wsady mam zczytane

 

Pozdrawiam

Tomek

--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj wymieniłem licznik i manetkę w swoim Passacie B5 FL. Zgrałem eeprom'y z liczników otworzyłem je w Winhex ale trochę się nie odnajduję w temacie edycji eepromu. Czy któryś z bardziej doświadczonych kolegów mógłby mi pomóc z połączeniem wsadów licznika? Byłbym bardzo wdzięczny :)

 

Stary licznik to 3B0 920 807, nowy 3B0 920 849.

 

Na wyświetlaczu nowego licznika pojawił się komunikat po niemiecku czy da się w tym Winhex'ie zmienić na angielski i odblokować funkcję "welcome" ?

 

 

stary3b0920807.eep.zip

nowy3b0920849.eep.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli sie nie myle to w fisie jak przytrzymasz strzalke w dół jest opcja settings na samym dole i tam bedziesz mial mozliwosc zmiany jezyka ofc polskiego nie ma, zmien na ang i po sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać, gdzie powinien być zamontowany czujnik temperatury zewnętrznej. Wiem, że w okolicach zderzaka przedniego, ale gdzie dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś napisać, gdzie powinien być zamontowany czujnik temperatury zewnętrznej. Wiem, że w okolicach zderzaka przedniego, ale gdzie dokładnie.

 

 

opcja szukaj nie gryzie :)

http://forum.vw-passat.pl/threads/41785-Pytanie-dotyczace-wskazan-czujnika-temperatury-zewnetrznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności