Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Brak mi pomysłu na ten licznik wymieniłem wsad i dalej nic zegary nie chcą sie zgrać z ecu chyba nic z tego nie będzie.

 

W ecu są takie same dane immo jak w liczniku. Jak możesz to zgraj wsad ecu. Jak mi je prześlesz to napisze ci jakie dane gdzie wklepać w liczniku.

Pozatym próbowałeś wyłączyć immo w ecu? Vag-commander ma taką opcję. Sprawdzisz czy to immo odcina czy coś innego. Vag-com też powie czy start był zablokowany przez immo. Pozostaje jeszcze kwestia czy typy immo licznika i ecu są kompatybilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vc 1.4 nie chce łączyć sie z ecu (dla tego nie moge wyłączyć pinu) natomiast z licznikiem łączy sie bez problemu odczytujac pin oraz przebieg wydaje mi sie że zegary od audi są immo 3

audi eprom.rar

Edytowane przez mcaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować normalnej procedury adaptacji opisanej na rosstech.

Czyli masz leona 2000 i wstawiasz licznik z audi.

Coś mi się wydaje że w audi Immo jest w oddzielnym pudełku, ale pewien nie jestem.

Napewno poprzekładałeś dane tak jak trzeba?

Daj oryginał licznika seata na którym auto odpala i oryginał audi (chyba że to ten co wstawiłeś)

Przerabiałeś wsady czy tylko dodałeś klucze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginału wsadu leona chyba już nie mam bo teraz mam zegary 1/2fis od passata fl i na nich śmigam ten wsad to od audi. Wsadów nie przerabiałem tylko klucze dodałem

Edytowane przez mcaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oryginału wsadu leona chyba już nie mam bo teraz mam zegary 1/2fis od passata fl i na nich śmigam ten wsad to od audi. Wsadów nie przerabiałem tylko klucze dodałem

to zapodaj ten wsad co masz w liczniku z passata, skoro tam wszystko śmiga to może coś z tego będzie

Ten wsad od audi jest nie dotykany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

audi eprom.rar

 

Masz tu dwa wsady.

Ze względu na to że w liczniku z passata masz Vin auta wyiksowany :D (ale wyraz) to wsad vin audi ma w sobie vin z audi, jak nie pójdzie to wgraj vin same x ( przeniosłem kody stałe, zmienne, pin, liczbę kluczy, id immo) Przebieg jest stary ale to zrobisz commanderem.

Żadnych kluczy już nie musisz dodawać wgraj i ma działać jak nie to pomyślimy dalej.

Daj znać co i jak bo ja już muszę iść się drzemnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc jutro ruszam ponownie i dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rosiek zapodałem te wsady i dalej to samo po podłączeniu zegarów na jednym i drugim miga kontrolka od immo nie mam pomysłu chyba nie podejdzie ten licznik do leona :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rosiek zapodałem te wsady i dalej to samo po podłączeniu zegarów na jednym i drugim miga kontrolka od immo nie mam pomysłu chyba nie podejdzie ten licznik do leona

NIe poddawaj się :D

Spróbuj adaptacji ze strony rostech.

Ale przyznam że może być ciężko. Audi to jedyna marka z konsorcjum której elektronika znacznie się różni od reszty spółek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny możliwy sposób to chyba wyłączyć immo i sprawdzić czy autko zagada. Ja niestety tym kabelkiem i prog. VAG K+Can Commander 1.4 nie dam rady wyłączyć immo K

 

 

Kaput brak pomysłów zegary sprzedane :(

Edytowane przez mcaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Posiadam VW Passata z pierwszej połowy 97r z podświetleniem w kolorze zielonym.

Ostatnia moja fanaberią jest zmiana podświetlenia na oryginalny kolor niebiesko-czerwony.

Zakupiłem już liczniki w tym kolorze, panel Climatronic, przełącznik regulacji świateł, włącznik świateł, 2 przełączniki podgrzewania foteli, przełącznik podgrzewania tylnej szyby, panel centralny do sterowania szyb, przyciski boczne do szyb.

Części zakupiłem od rok młodszego Passata czyli z 98r.

Mam pytanie czy zakupione prze zemnie elementy będą pasować do mojego Passata?

Na jaki wydatek muszę przyszykować się jeśli chodzi tylko i wyłącznie o montaż tych elementów?

 

Dziękuję i pozdrawiam :)

Edytowane przez sekut18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Panowie mam szybkie pytanie. W dziele sprzedam pojawił się licznik full FIS o nr. 3B092O847D. Obecnie posiadam 1/2 FIS czy te zegary będą pasowały i zagrają w moim aucie czy muszę szukać jakiś specjalnych o odpowiednim nr? Dodam że chciał bym aby działały z radiem gamma. Co do kodowania skłaniam się ku Vag-tacho mimo tego że posiadam VCDSa ale nie lubię sobie komplikować życia.

Edytowane przez bosss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też pisać na forum, chodziło mi tylko o to że pocztę sprawdzam częściej niż forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosswszystko bedzie działało :chytrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mcaris wielkie dzięki za szybka i konkretną odpowiedz :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym można odróżnić panel Climatronic podświetlany na niebiesko od podświetlenia na zielono? Bez podłączania.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po czym można odróżnić panel Climatronic podświetlany na niebiesko od podświetlenia na zielono? Bez podłączania..

 

po numerach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn jak? Możesz to konkretniej napisać :)

Ta informacja jest mi bardzo potrzebna..

Edytowane przez sekut18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności