Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego nowego licznika nie mam pinu... Pójdzie go sczytać którymś z tych interfejsów? Na aukcjach jest napisane, że jest możliwość, ale tylko immo 1 a ja mam 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje Panowie :) W przyszłym tygodniu zabiorę się do działania...

Wesołych i spokojnych Świąt życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim Najlepszego,Wesołych Świąt powrotów od rodzin bezawaryjnych.

Pytałem kilka dni temu o kodowanie bo próbowałem czy zadziała komunikacja radio Gamma V licznik FIS 849A i nie działa choć pisze jeden z kolegów że mu działa z 949A (w co bardzo bardzo wątpię)ale cóż jednym zadziałała mi nie.Jakie radio musiałbym kupić by mieć info z radia na liczniku,czytałem że Delta 6.Myślałem też o RCD 200 ale jeszcze musiał bym kupować adapter CAN i już następny wydatek którego mi nie trzeba.Zmieniać licznik na inny czy co,bo Delta mi nie za bardzo się podoba i trzeba by było modzić z podłączeniem MP3.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik już dzisiaj przyszedł. Interfejsy powinny być jutro. Szczerze powiem, że troszkę się pogubiłem czytając posty na temat kodowania... Z tego co wyczytałem z wsadami nic nie trzeba kombinować jak nie mam can. Trzeba zmienić kodowanie licznika i zakodować immo tak? Dużo jest postów na temat diesla i nie wiem dokładnie jak ma to wyglądać przy 1.6 benzynie... Proszę o rady, aby poprawnie to wykonać :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jak to jest ze zgraniem Gammy V z full fis po FL? 849 nie da rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Orientuje się ktoś jakie są dokładne oznaczenia liczników z FULL FISEM BEZ SZYNY CAN..??

3B0 919 . . . ?? i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam:)

 

Orientuje się ktoś jakie są dokładne oznaczenia liczników z FULL FISEM BEZ SZYNY CAN..??

3B0 919 . . . ?? i

3B0919890M lub MX, 3B1919890A lub AX,K lub KX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3B0919890M lub MX, 3B1919890A lub AX,K lub KX.
do tego może być jeszcze 3B0 919 890 JX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie czemu jeszcze nie powstała żadna mobilna usługa wymiany licznika bez fis na taki z tym wypasem :rumieniec

 

sam się przymierzam do takiego zabiegu i zastanawiam się kto by się podjął ze Śląska takiej usługi i oczywiście za ile talarków :rumieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już wszystko. Muszę przełożyć licznik i zaprogramować klucze... to wystarczy? Proszę Panowie pomóżcie, żebym czegoś nie sknocił :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już wszystko. Muszę przełożyć licznik i zaprogramować klucze... to wystarczy? Proszę Panowie pomóżcie, żebym czegoś nie sknocił :(

Tak.I ewentualnie ustawić przebieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy duży FIS w passacie bez CAN będzie wyświetlał RDS z GAMMY V /po lifcie/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę, może ktoś sprawdzić czy dobrze zrobiłem łączenie wsadów, Passat b5(can) do b5fl (2003r)

 

Piszę daletego, że mam problem z migającym immo. vag tacho nie mogę dodać kluczy działa mi tylko na 1szym który był w stacyjnce. Wymiana transponderow na nowe crytho48 nic nie dała.... Poradzicie cos ?

wsady.rar

Edytowane przez mufacc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam prośbę, może ktoś sprawdzić czy dobrze zrobiłem łączenie wsadów, Passat b5(can) do b5fl (2003r)

 

Piszę daletego, że mam problem z migającym immo. vag tacho nie mogę dodać kluczy działa mi tylko na 1szym który był w stacyjnce. Wymiana transponderow na nowe crytho48 nic nie dała.... Poradzicie cos ?

 

trzeba jeszcze dodać vin samochodu

tu masz bez vinu, ale jak nie pójdzie to trzeba go wpisać, wszystko jest opisane w pierwszym poscie.

nowyeepromVOL2OKdowgraniatest.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle myślałem ze wprowadziłem jego w pola $D2 do $E2 ;/ spróbuje jeszcze raz jutro. Dziękuje i przepraszam za kłopot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamontowałem dziś licznik do mojego paska. Jest parę problemów... Nie informuje o otwartych drzwiach, tzn nie wyświetla się nic na fisie i nie działa brzęczyk przy włączonych światłach... Kodowanie licznika zmieniłem na te, co było przy starym liczniku i nic. Górna połowa fis nie działa, dopiero jak odłączę wtyczkę od poziomu płynu to się włączy i wyświetla komunikat. Można coś z tym jeszcze zrobić?? Pozdrawiam

Edytowane przez Kuba87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie informuje o otwartych drzwiach, tzn nie wyświetla się nic na fisie

Takie bajery,tylko w paskach po lifcie.Można zrobić drzwi kierowcy,ewentualnie wymiana modułu komfortu i paru innych sterowników.Tu wszystko znajdziesz http://forum.vw-passat.pl/threads/75803-Zmiana-zegarow-919-na-920-CAN-Dziala!?highlight=wymiana+licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze podzielić się swoimi spostrzeżeniami po wymianie licznika, chodzi głównie o programowanie kluczy po zmianie licznika. Według mnie połączenie z licznikiem z starym pinem jest losowe, u mnie udało się to za XX próbami, wcześniej wyskakiwał komunikat ze pin code ok, ale dalej była odmowa dostępu, dopiero po kilku próbach poszło dalej. Może komuś to pomoże. Lecz może to być tylko losowy przypadek jak u mnie. Pozdrawiam, i dziękuje za pomoc :) temat naprawdę jest dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności