Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam po co dopinać sie do masy w liczniku w kostce niebieskiej skoro mozna mase rzucic z ktorego kolwiek miejsca w aucie?

 

chodzi tu o "drogę przepływu sygnału" i masa musi być jak najbliżej zegarów aby nie było zakłóceń ,w elektronice tak bywa że masa nie raz musi być podawana kilkakrotnie z tego co wiem i z czym sie spotkałem, ponieważ umowny kierunek prądu jest od bieguna dodatniego do ujemnego.

 

ps nie działa mi wskaznik temp wody a działał na starym zegarze

 

a ja wymieniałem i działa mi wszystko:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dob12 ja mówie o rzeczywistym przepływie panie elektryku ... czyli z minusa do plusa jeśli już ,poza tym nie interesuje mnie ze ci działa ...wazne ze mi nie działa i chce wiedziec dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dob12 ja mówie o rzeczywistym przepływie panie elektryku ... czyli z minusa do plusa jeśli już ,poza tym nie interesuje mnie ze ci działa ...wazne ze mi nie działa i chce wiedziec dlaczego

 

He he.

Ale gbur

 

---------- Dodano o 18:03 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:45 ----------

 

Pytam po co dopinać sie do masy w liczniku w kostce niebieskiej skoro mozna mase rzucic z ktorego kolwiek miejsca w aucie?

 

Dlatego że masa sygnałów to nie to samo co masa zasilania.

 

 

ps nie działa mi wskaznik temp wody a działał na starym zegarze

 

To sie gburze zastanów czy czasem licznik nie jest zepsuty.

 

p.s. Mam nadzieje że nie będzie Ci działać, mało tego liczę że rozwalisz coś kosztownego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..wazne ze mi nie działa i chce wiedziec dlaczego

To sie ucz ,czytaj nie wiem co jeszcze mozesz zrobic :lol3,może starczy Ci czasu i dojdziesz do tego dlaczego nie działa:idiota:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam licznik passat b5 3B0 919 881 P w dzień cyfry wyświetlając się czytelnie ale gdy wieczorem na podświetleniu wogóle nie widać cyfr na wyświetlaczu.(co może pomoc)

 

czy jak licznik się zepsuł jaki mogę kupic licznik na podmianę i czy z anglika mogą być.

Edytowane przez grbrandys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy licznik o tym numerze 3B0 920 822 A jest po szynie can czy nie rok paska to 1999 silnik ajm tdi 115km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy licznik o tym numerze 3B0 920 822 A jest po szynie can czy nie rok paska to 1999 silnik ajm tdi 115km

Tak pierwsze liczniki z CAN 1/2 fis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam proszę o podpowiedz czy jest możliwość odczytania z nr. vin WVWZZZ3BZ4E114142 jaki mam mieć licznik DUŻY FIS MAŁY ? jakieś oznaczenia licznika ? ktoś założył zegary z benzyny do diesla i parę rzeczy nie działa , automat 1.9 combi 2003r był to anglik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam proszę o podpowiedz czy jest możliwość odczytania z nr. vin WVWZZZ3BZ4E114142 jaki mam mieć licznik DUŻY FIS MAŁY ? jakieś oznaczenia licznika ? ktoś założył zegary z benzyny do diesla i parę rzeczy nie działa , automat 1.9 combi 2003r był to anglik

 

Ja miałem licznik z benzyny w dieslu, z tym ze bez can, skala obrotomierza inna czasami sie zapominalem i zastanawiałem czemu wskazówka nie idzie dalej, brak kontrolki od świec zarowych. Reszta była ok. Teraz możesz założyć licznik jaki chcesz, lub na jaki Cię stać. Tylko nie wiem jak na 1/2 fis sie biegi z automata wyświetlaja bo nigdy nie widziałem, na full fisie pokazuje sie pasek na dole z literami P R N D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam proszę o podpowiedz czy jest możliwość odczytania z nr. vin WVWZZZ3BZ4E114142 jaki mam mieć licznik DUŻY FIS MAŁY ? jakieś oznaczenia licznika ? ktoś założył zegary z benzyny do diesla i parę rzeczy nie działa , automat 1.9 combi 2003r był to anglik

zapomniałem dodać że ten licznik który jest założony obecnie jest z 1999 r jest do wywalenia na 100 % , nie wiem czy założyć cały fis czy 1/2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapomniałem dodać że ten licznik który jest założony obecnie jest z 1999 r jest do wywalenia na 100 % , nie wiem czy założyć cały fis czy 1/2

 

Jaki chcesz. nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam pytanie odnośnie wymiany licznika w VW Passat B5 2000rok 1.9TDI PD ATJ 115. Pierwotnie w samochodzie zainstalowany był licznik 3B0920822A (Europa 1/2 FIS CAN). Po małej modyfikacji zgodnie z opisem pogromcy z początku tego wątku w samochodzie do dziś pracuje licznik o numerach 3B0920929A (czyli Anglik 1/2 FIS od B5 FL). Nie ma tylko wskazania temperatury, ale o tym już było na forum (zabrakło mi tylko chęci, żeby zamontować dodatkowy czujnik temperatury zewnętrznej...).

Kilka dni temu trafił w moje ręce licznik od Audi A6 C5 przed FL, ale z CAN z dużym wyświetlaczem FIS o numerach 4B0920930KX. Po kilku dniach analizy pinologii i zastanawiania czy licznik mógłby działać w moim Passacie (pomijając gabaryty szafy, bo od A6 jest o kilka milimetrów szerszy, ale po użyciu większej siły da radę go wsadzić w konsole), zrobiłem przejściówki kostek i podłączyłem do VW. W wsadzie licznika zmieniłem tylko numer VIN, IMMO oraz PIN. Po zakodowaniu kluczy również zgodnie z instrukcją na poczatku tego tematu, Passat odpalił. Działają wszystkie wskaźniki (o dziwo jest nawet temperatura zewnętrzna) i prawie wszystko działa jak należy. Prawie bo cały czas świeci się kontrolka AirBag. Po zalogowaniu do sterownika poduszek mam błąd: 01299 - Diagnostic Interface for Data Bus (J533), 62-00 - No or Incorrect Adjustment. Skasowanie go niestety nie pomaga, od razu pojawia się ponownie. Nie mam również połączenia z sterownikiem CAN GATEWAY. Możliwe, że te dwie rzeczy mają wspólne źródło problemu. Czy ktoś z forumowych fachowców mógłby poradzić jak rozwiązać ten problem?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zalogowaniu do sterownika poduszek mam błąd: 01299 - Diagnostic Interface for Data Bus (J533), 62-00 - No or Incorrect Adjustment. Skasowanie go niestety nie pomaga, od razu pojawia się ponownie. Nie mam również połączenia z sterownikiem CAN GATEWAY. Możliwe, że te dwie rzeczy mają wspólne źródło problemu. Czy ktoś z forumowych fachowców mógłby poradzić jak rozwiązać ten problem?

BYć może ten licznik audi nie posiada CAN GATEWAY i tu jest problem,w passatach po lifcie (przed nie sprawdzałem ) CAN GATEWAY znajduje sie w liczniku, bo mając licznik na stole moge połączyc sie z licznikiem i Can Gateway

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo proszę o pomoc w doborze odpowiedniego licznika do mojego B5 1,9 tdi 2003 rok z licznikiem bez FIS. NR aktualnego licznika to: 3B0920 807A. Proszę o info w sprawie licznika z pełnym FIS-em oraz 1/2. Wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Bardzo proszę o pomoc w doborze odpowiedniego licznika do mojego B5 1,9 tdi 2003 rok z licznikiem bez FIS. NR aktualnego licznika to: 3B0920 807A. Proszę o info w sprawie licznika z pełnym FIS-em oraz 1/2. Wielkie dzięki

 

3B0920 827A 1/2fis ,3B0920 847A -pełny fis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3B0920 827A 1/2fis ,3B0920 847A -pełny fis

Wielkie dzięki, zaczynam szukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie tzn.: z racji, że nie mam obecnie FIS muszę wymienić prawą manetkę do jego obsługi i czy mam kupić pierwszą lepszą dedykowaną pod ten model czy mam szukać manetki po konkretnym nr VW.

Ps. Szukam licznika z pełnym FIS - może ktoś ma (na allegro jest kilka, ale z 1/2 FIS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie jaka manetka jest w B5 i takiej szukaj. Taka sama jest jeszcze w golfie 4, leonie 1, A6 C5, Superbie i pewnie jeszcze kilku innych z grupy vag z tych lat, także wybór jest spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie tzn.: z racji, że nie mam obecnie FIS muszę wymienić prawą manetkę do jego obsługi i czy mam kupić pierwszą lepszą dedykowaną pod ten model czy mam szukać manetki po konkretnym nr VW.

Ps. Szukam licznika z pełnym FIS - może ktoś ma (na allegro jest kilka, ale z 1/2 FIS).

 

4B0 953 503G dla limuzyny lub 4B0 953 503H dla kombi, taka sie nada:D na allegro jakies 40zł.,no i musisz dorobić troszke instalacji,ale to pewnie wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności