Skocz do zawartości
bziup

kontrolka alternatora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem po wymianie alternatora, miałem zamontowany 90 A ale kupiłem większy 120 A i zamontowałem... Teraz po odpaleniu samochodu świeci się kontrolka alternatora, gaśnie dopiero po dodaniu gazu... Wie ktoś o co chodzi? Przy poprzednim alternatorze czegoś takiego nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze szczotki się docierają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczotki w używanym alternatorze? wątpię... elektryk mi wymieniał alternator i po wymianie stwierdził że nie wie dlaczego tak się dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że szczotki były nowe.

A zaglądał mechanik do szczotek? Może już się kończą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zacznę od początku.. Wyskakiwał mi często komunikat o alternatorze i migała mi kontrolka.. pojechałem do elektryka, stwierdził że przy nagrzanym silniku w alternatorze w wirniku rozlutowuje się jakiś drucik..:confused:... zalecił wymianę. kupiłem używkę, zamontował i po przejechaniu 15 km wyskoczył znowu komunikat o alternatorze, zmierzyłem napięcie na aku i nie było ładowania. Pojechałem do gościa co mi sprzedał alternator i wymienił mi na inny, elektryk zamontował i dalej to samo, nie ładował... po dwóch dniach dzwoni elektryk i okazało się: kabel co idzie od alternatora do deski do kontrolki znikł z nie wiadomych przyczyn(???) :confused:. Po puszczeniu nowego przewodu jest tak : odpalam bolida brak ładowania, lekko dodam gazu (kontrolka znika) i ładowanie jest..

Edytowane przez bziup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienić to ja go zmienię.. myślałem że ktoś z forum spotkał się z podobnym przypadkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj elektryka sprawdż regulator napięcia jeśli masz deskę rozdzielczą w której napięcie ładowania sygnalizowane jest czerwoną diodą led to przy regulatorze przystosowanym do zapalania żarówki tak właśnie będzie ,Możesz podłączyć sobie pod maską żwróweczkę i sprawdzić ,i pewno będzie dobrze lub zamienić w desce, rozwiązanie najprostsze to wyciągasz regulator ze starego alternatora idziesz do sklepu vw tam oddajesz stary i dostajesz nowy z upustem w cenie ok 150 złi wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem regulator zaczyna ładowanie przy nieco wyższych obrotach alternatora. Dlatego lekkie dodanie gazu powoduje początek ładowania. Tak będzie się też działo gdy ślizga się sprzęgło jednokierunkowe alternatora i ma on za małe obroty. Jeśli sprzęgło jest ok, to po prostu alternator wzbudza się przy wyższych obrotach (zakładam oczywiście że alternator został poprawnie podłączony). Często się z tym spotykałem przy laternatorach boscha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj sobie w obwód drugą żarówkę LED, gdziekolwiek aby w obwodzie do kontrolki ładowania. Po prostu nowy akumulator potrzebuje do wzbudzenia troszkę więcej mocy. W samochodach ze zwykłymi żarówkami w desce zamiast 1,2W stosowałem 2W i kontrolka gasła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu się coś zaczyna psuć... Zapalam auto (kontrolka świeci, ładowania brak) silnik pięknie chodzi, wciskam gaz (kontrolka znika) i silnik wariuje, obroty skaczą na postoju, po przejechaniu kilku km przestaje.. wie ktoś o co chodzi? Ps. ktoś może polecić jakiegoś dobrego elektryka , mechanika w Krakowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość napięcia akumulatora(pojemność) jest większa niż prąd znamionowy akumulatora.

Producent wyrażnie podaje w opisie jaką pojemność i amperaż powinien i posiadać akumulator.

W twoim przypadku nie wyrabia regulator napięcia przy niskich obrotach .

Wszystko jest ok lecz raz w miesiącu doładuj akumulator z prostownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności