Skocz do zawartości
rugo

Porada- oświetlenie LED na nogi

Rekomendowane odpowiedzi

witam a ja mam takie pytanie... czy mozliwe by to było podłączyć( chodzi mi o te moduły) np. pod lampke od oświetlenia w podsufitce ale tą z tyłu gdzie mozna by to podświetlenie również wyłaćzyc za pomocą tej lampki ( jak wiemy tam jest taki przełącznik) czy mozliwe by to bylo do podłączenia?? czekam na wasze komentarze na ten temat.... pozdrawiam i wtedy taki patent działał by tylko przy otwarciu drzwi

 

---------- Post added at 23:09 ---------- Previous post was at 19:19 ----------

 

wie ktoś coś na ten temat?

Edytowane przez matej626

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie coś ma szanse działania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze tak. kwestia pociagniecia kabla z podlufitki, albo z lampki drzwi. Jak bedzie cieplej to sie pobawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dużo toboty z tym nie ma.. łatwo sie rozbiera tapicerke ze słupka i tamtęty łatwo przeciągnąc kable do lampki.. tylko tez sie z tym pobawie jak bedzie cieplej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie ktos mial problem z podlaczeniem modulow to prosze o info na priv chetnie pomoge. Najlepiej sciagnac tapicerke i podlaczyc sie pod lampke ktora jest od spodu drzwi. Zamykasz drzwi modul wsrodku pod nogami gasnie, otwierasz drzwi modul sie oswieca. Tylko nie zwrocilem uwagi czy jak np. otworzy sie lewe drzwi od strony pasazera swieca sie wszystkie lampki czy tylko ta jedna. Bo moze sie okazcze drzwi kierowcy to master i trzeba ciagnac wtedy z podsufitki.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=71013 odwiedzcie koledzy ten poscik tez moja mala kombinacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez sie tak zastanawiam jak by podłaczyc te lampki na nogi pod te lampki co oswietlaja drzwi od spodu tylko sie zastanawiam czy jak otworze np lewe tylnie drzwi czy nie deda wszystkie lampki swiecic bo ja bym chcial zeby tylko swiecila ta która sie otworzy drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tez sie tak zastanawiam jak by podłaczyc te lampki na nogi pod te lampki co oswietlaja drzwi od spodu tylko sie zastanawiam czy jak otworze np lewe tylnie drzwi czy nie deda wszystkie lampki swiecic bo ja bym chcial zeby tylko swiecila ta która sie otworzy drzwi
Jeżeli zależy Ci na opisywanym przez Ciebie działaniu dodatkowego oświetlenia,musisz niestety ciągnać instalację od każdej lampki "podrzwiowej".

Jeżeli nie zależy Ci na selektywnym działaniu, podłącz dodatkowe oświetlenie do przewodów kostki seledynowej(jasno zielony),umiejscowionej za plastikową osłoną,znajdujacą się między podpórką lewej stopy kierowcy, a początkiem listwy progowej.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o czesc tomek bo widze ze ty bawisz sie troche elektryka to moze bys mi pomógł chodzi mi o podswietlanie bagarznika bo mi nie dzieła i prawdopodobnie jest to spowodowane zepsutymi tymi calymi mikro czipami czy jak to sie tam zwie po fachowemu a nie chce mi sie wymieniac zamka a mianowicie myslalem nad czyms takim właczniku cos takiego jak zastosowane jest w schowku ze jak otwieram to swieci czy moze cos takiego by zamontował gdzies kolo siłowników albo moze ty micos podpowiesz jak cos takiego zrobic zeby swieciło bo wymiana zamka to dodatkowe koszty,i jeszcze jedno widziałes moze kiedy passata b5 fl jak by ci to napisac np tajt jak niektóra amerykance ze swiatła postojowe swiecą lekko na pomaranczowo w miejsce kierunków bo myslałem nad czyms takim tylko nie wiem jak by to wygladało pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jestem na etapie podłączania pod kostki ale:

Niestety nie mam tam kostki seledynowej a nawet nawet zielonej żadnej nie ma

 

Z drzwi wychodzi jakieś 7 kabelków które są wpięte 5 w czarną kostkę u góry i 2 w kostkę poziom niżej (też czarna) ale te dwa kabelki wyglądają na głośnikowe.

 

W kostce z pięcioma kabelkami nie ma żadnego kabelka tego samego koloru co dochodzi do lampki pod drzwiowej. Czy ktoś zna jakieś rozwiązanie tego problemu?

Zostaje rozebranie drzwi?

 

Dodam że kabelki sprawdzałem miernikiem...

 

Proszę oto fotki kostek które widać od strony kierowcy:

pb100008.jpg

oraz od strony pasażera:

pb100007g.jpg

Niech podpowie ktoś gdzie to zamontować...

Edytowane przez jopasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie jestem na etapie podłączania pod kostki ale:

Niestety nie mam tam kostki seledynowej a nawet nawet zielonej żadnej nie ma

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/110763-Oświetlenie-wnętrza-i-drzwi-które-kable-od-czego?p=1510975&viewfull=1#post1510975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie gdzie najlepiej podpiąć się z kablami, żeby ledy załączały się zaraz po włączeniu świateł mijania tak jak zegary? Pod nawiew? Ale jak potem pociągnąć kabel pod wykładzinę? wiercić od spodu w desce? Czy poprostu odrazu we włączniku świateł? Posiada ktoś schemat pod które kable trzeba by sie było wtedy podpiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz się podpiąć pod cokolwiek gdzie występuje podswietlenie przycisku, nic nie trzeba wiercic, kazdy przycisk ma osobne zasilanie do diody podswietlajacej dany przycisk gdyż jest regulowana moc swiecenia poprzez regulator obok wlacznika swiatel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, podepnę jutro je pod przyciski szyb tam jest 12V? A drugie pytanie mam takie dziś podłączałem Ledy tak by razem z otwarciem drzwi załączały sie jak lampka pod drzwiami. Tylko, że jak otwieram jedne drzwi od strony pasażera z tyłu to Ledy nie świecą, gdy otworzę od strony kierowcy tylne to świecą obydwa tylne. Pewnie to, że nie świecą to wina krańcówki w zamku, bo w kostce nie było masy czy otwarte czy zamkniete, ale dlaczego razem z otwarciem drugich drzwi światła świecą sie w obydwóch? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja poprawiłem fabrykę odnośnie oświetlenia bagażnika:

 

1.Kupiłem w Brico aluminiowy kątownik (jedna krawędź dłuższa ok.1cm, druga krawędź krótsza ok.0,5 cm) dociąłem pod odpowiednią długość i delikatnie dogiąłem do łuku tapicerki.

2.Od wewnętrznej strony przyłożyłem pasek ledowy, odznaczyłem dokładnie gdzie będą diody i gdzie będzie przebiegał środek diod wzdłuż.

3. ponawiercałem od wewnętrznej strony odpowiedniej wielkości otwory (polecam uchwyt stołowy, bo ręcznie się wszystko rozjedzie)

4. Od zewnętrznej strony dużym wiertłem zfazowałem otwory

5. Od zewnętrznej strony nakleiłem grubą aluminiową taśmę (taką jak do uszczelniania rur wentylacyjnych)

6. Rozgrzałem gorący silikon i po kolei każdy otwór zalewałem gorącym silikonem i wklejałem diodę. Dzięki taśmie aluminiowej z pkt. 5 silikon nie wylewał się tylko wypełniał idealnie otwor - efekt wygląda jak oryginalnie zalana silikonem dioda.

7. Gotowy kątownik wcisnąłem w tapicerkę (pomiędzy plastik, a materiał), nawierciłem 2 otworki we wgłębieniach od zamykania klapy i wkręciłem tam 2 śrubki. (Uwaga, aby nie przewiercić paska ledowego, bo macie mało miejsca)

8. Przewód poprowadziłem pod plastikami, przeprowadziłem przez gumową "uszczelkę, peszel" gdzie idą kable do wycieraczki i światła 3 stopu, i pod podsufitką do lampki w bagażniku (nie martwcie się -na wyciągnięcie ręki jest ta lampka pod podsufitką)

 

Efekt:

IMG_20150406_142528.jpg

IMG_20150406_142535 opis.jpg

IMG_20150406_142546.jpg

 

Jak działa w nocy wrzucę w nocy :-P muszę porobić zdjęcia, ale widać wszystko i nie zasłania się "sobą"

 

IMG_20150406_223020.jpg

IMG_20150406_223032.jpg

IMG_20150406_223050.jpg

Teraz odnośnie oświetlenia nóg:

Co jest odpowiedzialne za regulację oświetlenia deski (siły świecenia) ? czy to jest dokładnie pokrętło obok włącznika świateł, czy jednak coś innego zmienia natężenie ? bo jeżeli stricte to pokrętło reguluje to:

 

Mam ksenony,więc obok włącznika świateł mam tylko regulację podświetlenia deski (nie mam regulacji wysokości lamp) i mam taki pomysł, aby zamienić ten "dynks" z wersją regulacji wysokości świateł, ale zamiast pokrętła od regulacji wysokości wstawić również regulację oświetlenia deski i podłączyć to pod oświetlenie nóg.

 

Mam zamiar zrobić tak jak "rugo" na czerwono, włączać się będą wraz z oświetleniem deski, a siłę świecenia będę mógł osobno regulować pokrętłem :-) (osobno oświetlenie ori deski i osobno oświetlenie nóg :-D ) co Wy na to ??

 

Obecnie zrobiłem oświetlenie przestrzeni nóg kierowcy na power biało. Podłączyłem pod lampkę w drzwiach, więc zaświeca mi się tylko przy otwieraniu drzwi (tak do wsiadania :-) ) zdało egzamin i będę robił tak również dla reszty drzwi, więc reasumując będę miał podwójne oświetlenie - białe przy otwarciu tylko danych drzwi (każda przestrzeń osobno zasilona z danej lampki drzwi) i czerwone dla wszystkich "stref" włączana wraz z podświetleniem deski... wieczorem zrobię fotki i dodam do tematu...

 

fotki z obecnych modów podświetlenia LED:

tylko jedna tylna lampka:

IMG_20150406_222824.jpg

 

dwie tylne lampki:

IMG_20150406_222846.jpg

 

całość przód, tył:

IMG_20150406_222916.jpg

IMG_20150406_223205.jpg

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmodowałem oświetlenie z tyłu. Wstawiłem lampkę od b5 boczną i mam możliwość włączać i wyłączać tył.

Lampka:

IMG_20150510_124414.jpg

 

a tutaj jak działa przełączanie :-)

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....

6. Rozgrzałem gorący silikon i po kolei każdy otwór zalewałem gorącym silikonem ...

 

Kolego masz na myśli silikon, czy może klej termoplastyczny? (taki z pistoletu?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwał jak zwał - ja nazywam silikon na gorąco - tak właśnie chodzi o ten klej co jest w laseczkach, wkładasz w "tyłek" pistoletu i czekasz aż się rozgrzeje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem.

Fajny pomysł z tym klejem i taśmą aluminiową :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności