Skocz do zawartości
storn

mozna jezdzis z hakiem po Niemcach??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Syszalem ze nie mozna wjechac z hakiem do niemiec(jezeli nie targa sie przyczepki to trzeba zdjac), czy moze ktos wie cos na ten temat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym słyszałem, że jeśli hak jest demontowalny to trzeba go zdjąć gdy nie ciągniesz przyczepy.

Ale to tylko słyszałem, podstaw prawnych nie znam.

 

PS. A jeśli hak jest fabryczny, bez możliwości demontażu? ;) Tak mam w B4 TDI, gdzie montaż wg tabliczki zgadza się z datą prod samochodu, a sam hak jest przyspawany do konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozna jezdzis z hakiem po Niemcach??

 

Jak przejedziesz takiego Niemca to wydaje mi się, że będzie mu to wisiało czy masz hak czy nie:rotfl::rotfl:

 

 

sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać:padam::padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w PL tez masz ze jesli hak jest zdjemowany i nic nie ciągasz to nie powinno go być....ale ja np w dziaudniu tez mam fabryczny hak i zeby go zdemontować to sie musze torche napocic...wiec moze ktos cos wie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zgodnie z unijnymi przepisami jazda z hakiem jest możliwa jedynie z przyczepką, inaczej dostaniesz mandat, jeżeli jest końcówka demontowalna-należy zdemontować jeżeli jest zamocowany na stałe i wbity w dowód,można jeździć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli hak masz ściągnąć bo niemiecka policja w razie kontroli się doczepić. jak masz hak montowane na stale mogą się pocałować w nos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkurzam wątek,

czy nic się nie zmieniło w przepisach od 2009 roku,i jeżeli hak jest zamontowany na stałe to można śmiało jechać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA jeżdżę volvo v70 do Niemiec z hakiem i nigdy jeszcze mandatu nie dostałem a nie raz zostałem zatrzymany i nic. I tak co 3 tyg tam i powrót. Więc wątpie żeby sie ktoś czepił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem odnosnie haka to nowe samochody musza miec sciagany ,starsze nie maja obowiazku takiego ,maja na stałe to na stałe wiec to sie tyczy jak pisałem nowszych aut podajze 2 latków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ma się oryginalny demontowany hak to jak najbardziej powinno się go demontować jak się jedzie do Niemiec. Nie można jeździć z hakiem jak się nie ciągnie przyczepy. W razie kolizji działają inne strefy zgniotu. Taka jazda dotyczy nie tylko Niemiec. W Czechach, Słowacji, Słowenii, Chorwacji też mogą ale nie muszą za to wyciągnąć konsekwencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem, że ze ściąganiem haka jest tak jak z wyposażeniem obowiązkowym.

Obowiązują zasady z kraju rejestracji auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności