Skocz do zawartości
silvarus

Szumi łożysko wyciskowe sprzęgła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie, szumi lozysko wyciskowe sprzegla, ale co dziwne tylko jak jest goraco na zewnatrz, tzn. z rana jak jest temperatura nizsza to nie szumi w cale, a jak sie zrobi cieplej popoludniu to zaczyna szumiec i to tez nie zawsze. Jak slysze lozysko to wciskam sprzeglo i szum przemija i moge jechac dalej. Co mozna z tym zrobic aby sie nie narazac na koszta wymiany lozyska? Ktore sa takie same co wymiana sprzegla kompletnego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co mozna z tym zrobic aby sie nie narazac na koszta wymiany lozyska

Pogłośnić radio lub wymienić łożysko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to czasem nie jakieś łożysko w skrzyni ci szumi, bo łożysko sprzęgła powino wlaśnie szumieć na wciśniętym sprzęgle? Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo łożysko sprzęgła powino wlaśnie szumieć na wciśniętym sprzęgle

Nie zawsze, w moim pasku po wciśnięciu sprzęgła była cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zawsze, w moim pasku po wciśnięciu sprzęgła była cisza

Bo szum dobiega ze skrzyni, a jak wciśniesz pedał to odłącza skrzynie i przestaje szumieć.

Łożysko wyciskowe szumi dopiero po wciśnięciu pedału sprzęgła.

Zostawić tak jak jest, i czekać aż łożysko uszkodzi docisk. Wtedy koszt wymiany będzie kilkakrotnie wyższy niż teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie podłącze się do tematu.Ale raczej chciałbym wiedzieć krok po kroku co zrobić by wymienić sprzęgło.W moim aucie.Jedni piszą że trzeba opuszczać silnik,inni że wystarczy odkręcić wsio co blokuje skrzynie i pod jakimś kątem ją wytargać.Może jakiś opis już istniejący jest którego nie znalazłem??Wiedząc co i jak po kolei zaoszczędzę trochę czasu i 300zł w kieszeni.Pomożecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wymienić łożysko teraz :) za jakiś czas przestanie szumieć na pewno :) przestanie też spełniać swoją funkcję .. docisk przestanie działać :)

a co do wyciągania skrzyni .. nigdy nie zdarzyło mi się opuszczać silnika żeby ja wyciągać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejezdziłem na lożysku jakies 2 lata bo wyło.teraz noga poszła w podłoge i przynajmiej komplet sprzegła wymienie.Naszczęście nie zowaliło kurpusu skrzyni. A co do wymiany sprzęgła czy musze zachować jakieś srodki ostrożności czy ustawienia??

Edytowane przez raff216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności