Skocz do zawartości
M4R71N

jak zlozyc sam zamek?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od poczatku zaczely szwankowac mi zamki w pasku i dlatego z racji chwili wolnej w dniu wczorajszym zaczelem rozbierac wszystko :) czytalem wiele na forum i oczywiscie korzystalem z tematu w warsztacie jednak gdy rozlozylem zamek na czesci pierwsze, wszystko sie posypalo i teraz jak go zlozylem wlasnym sposobem, zamek nie chce sie zamknac od srodka gdy nacisne bolec, aby nie mozna bylo otworzyc drzwi na zewnatrz a takze ciegno otwierania drzwi od srodka nie lapie :/ moglby ktos dac pelno fotek jak dokladnie ma byc poskladany zamek bo w tamtym warsztacie troche malo tego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde kilka dni temu wywaliłem zdjęcia środka zamka :/ miałem to samo mi tez się posypało wszystko jak przelutowywałem styki ale poskładałem i o dziwo działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak rozebralem to wyglada na nowy wiec problem zamykania z pilota musi w kablach gdzies siedziec :/ ale jak zamek zlozylem to tylko wiecej popsulem niz naprawilem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelutowałeś wszystkie styki w płytce ? pamiętaj że 90% uszkodzeń zamykania zamka z pilota to zimne luty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lutowalem bo wszystko wyglada jakby bylo kupione nowe :P wiec stwierdzilem ze nie bede ruszac tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie lutowalem bo wszystko wyglada jakby bylo kupione nowe :P wiec stwierdzilem ze nie bede ruszac tego :)

 

no i błąd kolego u mnie tez wyglądało jak nowe ale przelutowałem i problem zniknął dlatego radze Ci przelutować całą płytke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego M4R71N spr.poczte.

Jak bede miał chwile to wstawie na forum kilka fotek.

 

Moze,te kilka fotek,pomoze komuś nastepnym razem.

http://plaskii.fotosik.pl/albumy/619224.html

Edytowane przez plaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie raczej problem tkwi w kablach :/ od kupna oczywiscie samochod ucierpial zalaniem (poprzedni wlasciciel nie wiedzial co to zatkany odplyw przy aku) i tak pod siedzeniem kable mi posniedzialy, na szczescie modul wyglada na suchutki wiec pewnie gdzies kable przestaly laczyc bo juz dzialaja mi tylko drzwi kierowcy i klapa bagaznika :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj rozkrecilem zamek i "przelecialem" wszystkie luty choc nie bylo widac zimnych lutow. Zlozylem wszystko bez wiekszych problemow i o dziwo wszystko dziala jak nalezy :) najwieksze problemy to mialem z odkreceniem srub M8 12 ramienna gwiazda - strasznie mocno ktos to przykrecil. Jestem bardzo zadowolony z tej roboty :) robilem wg http://www.taligentx.com/passat/maintenance/doorlockmechanism/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie tez bazowalem na tych linkach tylko nie wiem jak tam dokladnie te plastiki poukladac w srodku zamka bo tego nie ma pokazanego, jest jedna strona ale bez 3-4 plastikow i je chyba ciagle zle skladam bo nic nie chce pasowac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie lutowalem bo wszystko wyglada jakby bylo kupione nowe :P wiec stwierdzilem ze nie bede ruszac tego

Dokładnie kolego,przelutuj wszystko i sprawdź miernikiem oraz oberzyj pod lupą!

 

ale u mnie raczej problem tkwi w kablach :/ od kupna oczywiscie samochod ucierpial zalaniem (poprzedni wlasciciel nie wiedzial co to zatkany odplyw przy aku) i tak pod siedzeniem kable mi posniedzialy, na szczescie modul wyglada na suchutki wiec pewnie gdzies kable przestaly laczyc bo juz dzialaja mi tylko drzwi kierowcy i klapa bagaznika :/

Sprawdź tez koniecznie wiązki pomiędzy słupkiem a drzwiami!

 

 

 

 

Podaj e-mail to spróbuję coś podesłać,choć nie mam chyba samego wnetrza siłownika,ale sprawdzę!

Edytowane przez Buszmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie tez bazowalem na tych linkach tylko nie wiem jak tam dokladnie te plastiki poukladac w srodku zamka bo tego nie ma pokazanego, jest jedna strona ale bez 3-4 plastikow i je chyba ciagle zle skladam bo nic nie chce pasowac :/

podeślij fotkę z cztm masz problem - rozbierałem to kilka razy więc może coś doradzę

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy pisze po paru dniach bo jakos poskladalem tamten zamek, zrobilem takze centralke ze dziala wszystko ok, tzn zamyka sie wszystko juz z pilota i obylo sie bez lutowania :) jednak problem pozostal w zamku ktorym rozbieralem :/ mianowicie zamykajac pilotem nie rygluje sie on na 2 razy, zamyka normalnie ze nie mozna otworzyc z zewnatrz jednak ze srodka bolec wyskakuje przy probie otwarcia i drzwi sa juz otwarte... moglem cos jednak zle poskladac ze nie chce zamykac na 2 razy? inne drzwi dzialaja ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że jeżeli nie rygluje dwa razy to wina właśnie leży po stronie zimnych lutów. Napisałeś, że obyło się bez lutowania ? A co zrobiłeś, że obyło się bez lutowania ? Wzrokowo luty były dobre i tak je pozostawiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obylo sie bez lutowania bo mialem cala wiazke przerwana i stad nie dzialaly mi zadne drzwi. wczesniej zamek ryglowal sie dobrze i po rozlozeniu go juz niestety nie dziala jak powinien :/ niby nie powinno to przeszkadzac bo drzwi sie zamykaja ale jednak wolalbym jak wszystko dzialalo tak jak powinno :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy pomozcie! co moge zrobic zeby dzialalo mi to ryglowanie? jestem pewien ze zle zlozylem zamek bo slychac jak niby zamyka 2 razy jednak cos nie trzyma i mozna drzwi od srodka otworzyc tak jakby tylko wcisnac bolec... ktory element zle wlozylem ktory odpowiada za rygiel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale narazie to mam wazniejszy wydatek w formie kol wiec 100zl na zamek niestety nie zadowala :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy pomozcie! co moge zrobic zeby dzialalo mi to ryglowanie? jestem pewien ze zle zlozylem zamek bo slychac jak niby zamyka 2 razy jednak cos nie trzyma i mozna drzwi od srodka otworzyc tak jakby tylko wcisnac bolec... ktory element zle wlozylem ktory odpowiada za rygiel?

 

Mam taką propozycję:

Jak prosisz o radę na forum i dostajesz jasne i czytelne odpowiedzi,to weź z nich skorzystaj i spróbuj wszystkich zalecanych czynności!!!!!!;)

to że miałeś przerwaną wiązkę nie znaczy że nie ma "zimnych lutów"!!!!!!!!A jak wiesz lepiej to po co pytasz?A poza tym co to za problem przelecieć kilka lutów przy okazji rozebranego zamka!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taką propozycję:

Jak prosisz o radę na forum i dostajesz jasne i czytelne odpowiedzi,to weź z nich skorzystaj i spróbuj wszystkich zalecanych czynności!!!!!!

to że miałeś przerwaną wiązkę nie znaczy że nie ma "zimnych lutów"!!!!!!!!A jak wiesz lepiej to po co pytasz?A poza tym co to za problem przelecieć kilka lutów przy okazji rozebranego zamka!?

 

kolego zamka nie mam rozebranego aktualnie. jezeli slychac normalnie ze zamek sie rygluje (czyli zamyka na dwa) to znaczy chyba ze luty sa ok? jak dla mnie wydaje sie ze musialem cos zle zlozyc ze cos jednak nie trzyma tego rygla i zamek mozna otworzyc od srodka. pisze ponownie ze przed rozebraniem zamek ryglowal sie i trzymal bez problemu :)

nic chyba narazie pozostanie mi pozostawienie tego jak jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności