Skocz do zawartości
Duży

[B5] Jaki olej wlewać do silników TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Na własnym przykładzie ; pierwszą wymianę zrobiłem jak poprzedni właściciel Castrol . Od wymiany do następnej dolałem ponad 0,5 (chyba nawet 0,7) . Na Motulu od wymiany do wymiany tylko sprawdzam. Takie moje doświadczenie z olejem.
Co do dolewek to ja mam inny przypadek. Miedzy wymianami co 15kkm dolewalem jakies 0,5-0,7L Motula. Po wymianie rozrzadu w listopadzie i zrobieniu 5kkm, nic nie musialem dolewac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

niedługo będę wymieniał olej do tej pory jeździłem na Mobil Syst S Special V 5W-30 teraz mobil już go nie produkuje i daje inny mówiąc że jest ten sam zamienił go na Mobil Super 3000 X1 5W-40 a ten nie spełnia norm na pompowtryskiwacze

link:

http://www.mobil.com/poland-polish/lcw/products_services/auto_synthetics.asp

 

więc się dziwię cały czas jeździłem na 5W30 i teraz mam wymienić na 5W40 pytałem mechaników różnych i każdy mi powiedział żebym nie zmieniał lepkości i szukał innej firmy ale 5W30 i teraz zastanawiam się nad takimi:

 

1. Castrol EDGE 5W-30

2. Castrol SLX Professional PowerflowVW Longlife III 5W-30

 

Jak myślicie który powinienem wybrać? Przebieg samochodu 235tyś km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mobil 3000 XE 5W30 który spełnia normy dla pompowtrysków.

Zobacz sobie na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz sobie na allegro.

 

Broń cię panie boże żadnego allegro !! Po powąchaniu motula z allegro już do końca życia będę odardzał zakup olejów tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie napisałem kupuj na allegro tylko zobacz.

Osobiście olej kupuję w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa no chyba że ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to ciekawe czy Te mniejsze zakłady mechaniczne nie kupują olejów także na allegro. Większość sprzedających na allegro wystawia FV i taki mechanik ma podkładkę, że kupił olej legalnie. Podkładka jest dla kupującego olej dalej czyli nas a także dla US. Najlepiej zaopatrywać się w oleje u mechaników, którzy mają podpisaną umowę na dystrybucję oleju silnikowego danej marki. U mnie w mieście jest taki jeden zakład i widziałem u właściciela jakby "świadectwo homologacji" czy "wierzytelności" na dystrybucje oleju Castrol wystawione jak mniemam przez firmę Castrol.

Ja kupiłem Motula od kolegi Weso i na pierwszy rzut oka wygląda na raczej orginalny. ZA 5l -130 zł + filtr Mann -20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem Motula od kolegi Weso i na pierwszy rzut oka wygląda na raczej orginalny. ZA 5l -130 zł

 

Tu nie raczej tu masz pewność na 200% ;) Właśnie do nich przyniósł klient motula z allegro kupionego w rewelacyjnej cenie 90 zł :D Chłopaki sobie go zostawili na pamiątkę ;) Sam rozpuszczalnik tak daje z tej butelki. Dramat. Kupujący 2 razy czyścił silnik płukankami po tym motulu a zrobił jak pamiętam coś koło 3 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu nie raczej tu masz pewność na 200%

 

Dzięki za utwierdzenie co do jakości. Jak pisałem wcześniej do kolegi Weso i mogę to napisać jeszcze raz. Chłopaki zyskali następnego dobrego klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała dygresja-wciąż,pomimo wieku,jeżdzę na oleju 0W/40,zmieniłem Mobila 1 na Castrola z beczki z ASO Volvo(40PLN za 5L,nie pytajcie jak:fajny) i jakiekolwiek dolewki znikły.Wszystko jest kwestią jakości oleju oraz eksploatacji pojazdu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dopiero co kopiłem TDI'ka i mam pytanko, bo zalany jest olej Castrol Mag 10w40, przebieg na desce 208, jednak kręcony widać po samochodzie, realny lekko ponad 300tys. jest widoczny jeden wyciek, pod podstawą filtra lub uszczelka... zmieniamy na 5W40 ? czy dalej lać ten sam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Dopiero co kopiłem TDI'ka i mam pytanko, bo zalany jest olej Castrol Mag 10w40, przebieg na desce 208, jednak kręcony widać po samochodzie, realny lekko ponad 300tys. jest widoczny jeden wyciek, pod podstawą filtra lub uszczelka... zmieniamy na 5W40 ? czy dalej lać ten sam ?

ja bym sprawdził czemu tam leci olej i usunął wyciek oraz jeśli nie ma innych niepokojących objawów to zmienił na taki jak powinien być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadziłem ze nie schodzi sie w dol z numeracja przed W,,, tylko w górę,,,, poza tym ma on swój przebieg....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest widoczny jeden wyciek, pod podstawą filtra lub uszczelka
Mi sie tez tam pojawil, i nie wiem co jest tego przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie któryś z oringów, ale musisz zerknąć dokładnie:

untitled.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów:) A właściwie Dużego:) Jaki ty olej wlewasz do swojego paska?? podaj markę i gęstośc czy lepkośc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Duzy za odpowiedz:) koledzy czy można przejsc z 15W40 mineralnego na syntetyk??? nie rozszczelni się silnik??:dolamam na blacie mam już ponad 360tys..

Edytowane przez Grzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy czy można przejsc z 15W40 mineralnego na syntetyk??? nie rozszczelni się silnik??:dolamam
przejść można po płukance silnika jest możliwość ze po tym zostanie wypłukany nagar i olej może (nie musi) rozszczelnić silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności